Kolejne egzaminy już dzisiaj!

Pozostało coraz mniej czasu na naukę do egzaminów maturalnych. Już dzisiaj rozpoczynają się kolejne matury pisemne i ustne z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

Na pierwszy ogień idzie biologia i filozofia. Egzaminy z tych przedmiotów już w najbliższy poniedziałek - 12 maja. Dzień później uczniowie zmierzą się z językiem niemieckim, z kolei w środę z geografią oraz historią muzyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W czwartek niewielka grupa maturzystów podejmie wielkie wyzwanie egzaminacyjne z językiem rosyjskim. Natomiast drugi tydzień matur zakończy się egzaminami z chemii oraz historii sztuki.

Dla przeważającej części maturzystów będzie to już koniec batalii z egzaminami dojrzałości, ale niektórzy uczniowie podejdą jeszcze do egzaminów z wybranych przedmiotów w trzecim tygodniu miesiąca. W zależności od ustalonego w szkołach harmonogramu matur ustnych, dla części uczniów sesja egzaminacyjna może potrwać aż do 30 maja.

Stres towarzyszący temu wydarzeniu najprawdopodobniej całkowicie jeszcze nie minął, dlatego też na nadchodzący tydzień wszystkim maturzystom życzymy połamania długopisów.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Zasady rysunku

Do tworzenia pięknych obrazów i rysunków nie wystarczy sam talent. Należy też poznać sztukę i odpowiednie techniki szkicowania, rysowania i malowania.

Jak czytać więcej?

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco). To piękne słowa wielkiego artysty, które niewątpliwie zachęcają do lektury, ale nie wszystkich. Jak w napiętym życiowym grafiku znaleźć czas na czytanie książek?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji