Zrób sobie promocję

Promocje zajęć

Co najbardziej przyciąga klientów? Rabaty, wyprzedaże, gratisy. Korepetytor może wykorzystać takie sztuczki, by zyskać sympatię uczniów. Nauczyciel zarobi może i mniej, ale zawsze będzie miał chętnych do spotkań z nim, Jakie promocje można zaoferować uczniom?

Pierwsza lekcja gratisowa

Wstępne spotkanie jest okazją do poznania się, określenia swoich wymagań, oczekiwań i zdecydowania się na dalszą wspólną pracę albo rezygnację. Jeśli spodobasz się uczniowi, to na pewno zarobisz na kolejnych spotkaniach, a jeżeli wasze drogi się rozejdą to pozostawisz na kursowiczu dobre wrażenie, bo będziesz się jawił w jego oczach jako ktoś, kto chce pomóc, a nie patrzy tylko na korzyści finansowe.

Pakiet zajęć

Są karnety na siłownię, aerobik, to czemu nie zrobić promocji na większą ilość lekcji, jeśli wykupuje się je od razu? Np. jedno spotkanie za 55 zł, a cykl 10 to już koszt tylko 400 zł.

Kurs wakacyjny

Jeśli zamiast wylegiwania się na plaży wolisz zarabiać i szlifować nowe talenty, to zaproponuj cykle wakacyjnych kursów, np. spotkania w każdy piątek lipca i sierpnia za 400 zł. Lato sprzyja spędzaniu czasu na łonie natury, a świeże powietrze ułatwia poszerzanie horyzontów myślowych, zatem ciekawą alternatywą mogą być korepetycje w parku, lesie itp.

Kurs maturalny/przygotowujący do egzaminu

O każdej porze roku możesz się promować hasłem: Kursy maturalne w atrakcyjnych cenach. Zajęcia przygotowujące do kolokwiów, obrony prac licencjackich i magisterskich za małe pieniądze itp.

Pakiet weekendowy

Niektórzy korepetytorzy chcą mieć wolne w soboty i niedziele, a ty możesz się wyróżnić z tłumu i zaproponować promocyjne ceny za lekcje w weekend, np. od poniedziałku do piątku pakiet pięciu spotkań za 200 zł, a w weekend 2 dłuższe lekcje za 130 zł.

Tańsze lekcje w większych grupach

Możesz zaoferować klientom atrakcyjne ceny za spotkania w liczniejszym gronie. Oczywiście cel edukacyjny wszystkich jednostek musi być ten sam i zespoły nie mogą być zbyt duże. Jeśli uda ci się znaleźć takie grono albo uczniowie sami stworzą swoją grupę to warto napisać o tym w swoim ogłoszeniu, np. lekcja z jedną osobą 45 zł, a w grupie 40 zł.

Rodzeństwo taniej

Zdarza się, że uczęszczają do ciebie całe rodziny i warto docenić ten fakt i udzielić im upustu np. -20%.

Łączenie przedmiotów – jak fizyka, to może i matematyka...

Jeśli udzielasz korepetycji z kilku dziedzin, to obniż koszt spotkania z drugiej specjalności o 10, 20 %. Można stworzyć pakiety np. biologia i chemia w komplecie o 20 zł mniej za jednostkę lekcyjną.

Przyprowadzenie kolejnej osoby to rabat np. -20%

Najlepszą reklamą jest rekomendacja innej osoby. Jeżeli twój uczeń poleci cię swojemu koledze czy koleżance, to podziękuj mu i udziel upustu na wasze zajęcia.

Więcej za mniej

Pomyśl o takich rabatach jak np. 60 minut za 50 zł, a 90 minut za 60 zł.

Bezpłatne materiały edukacyjne

Ta informacja jest bardzo ważna, bo wielu nauczycieli wymaga od kursowiczów dodatkowych opłat za pomoce naukowe, np. przybory do eksperymentów, kserówki.

Gratisowy dojazd do ucznia

Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Jeśli uczeń mieszka 50 km od ciebie, to jakiś grosz na paliwo powinien ci dorzucić. W przypadku bliskich odległości dojeżdżaj na własny koszt.

Możliwość przedłużenia zajęć za symboliczną złotówkę

Czasami pojawia się potrzeba przedłużenia zajęć, bo jakieś kwestie nie zostały dostatecznie przerobione albo uczeń potrzebuje wyjaśnień. Nie pobieraj dodatkowych opłat za te niezaplanowane przeciągające się spotkania albo inkasuj minimalne sumy, np. cała lekcja za 40 zł, a dodatkowe pół godziny 10 zł.

A wy macie jeszcze jakieś pomysły jakie rabaty można zaproponować uczniom?

 

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Korepetytor zakłada działalność – o czym trzeba pamiętać?

Kiedy i dlaczego warto założyć działalność? Jak założyć działalność krok po kroku? Oto najważniejsze informacje dla Ciebie.

Korepetycje: z zajęcia dodatkowego do głównego źródła utrzymania

Prowadzisz od jakiegoś czasu korepetycje, ale traktujesz je jako pracę dorywczą? Dajesz kilka lekcji tygodniowo, jednak powoli zaczynasz odczuwać niedosyt? Widzisz, że dobrze Ci idzie, a sama praca przynosi dużo satysfakcji? To powody, dla których możesz zacząć się zastanawiać nad tym, czy nie zacząć uczyć na pełny etat. Jak takie marzenie przekuć na rzeczywistość – i to taką, która przyniesie Ci pewne źródło przychodów? Mamy dla Ciebie garść wskazówek.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
100% w wakacje
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji