Zalety korepetycji online i ich efektywność

[artykuł sponsorowany]

Nie da się ukryć, że coraz więcej aspektów naszego codziennego życia przenosi się w tryb online. Zdalnie robimy zakupy, zdalnie rozmawiamy ze znajomymi czy szukamy rozrywki. Zdalnie również coraz częściej się uczymy. Mimo różnych obaw i wątpliwości coraz większa liczba uczniów przekonuje się do takiego trybu nauki. I słusznie, bo korepetycje do matury czy korepetycje do egzaminu ósmoklasisty prowadzone online mają wiele plusów i są naprawdę jakościowe. O mitach, związanych z nauką zdalną, możesz poczytać tutaj: https://korepetycjeonline24.pl/2021/08/31/skutecznosc-lekcji-online-obalamy-mity/

Oszczędzaj czas

Dlaczego praca zdalna cieszy się od kilku lat dużym uznaniem? Ponieważ przekonaliśmy się, że to ogromna oszczędność czasu. Z korepetycjami online jest podobnie. Zajęcia zdalne nie zabierają czasu na dojazd, korki, czekanie. Jest to o tyle ważne, że czas uczniów, zwłaszcza tych przed maturą czy egzaminem ósmoklasisty, jest szczególnie cenny i szkoda go tracić na niepotrzebne dojazdy.

Co więcej, oszczędność czasu na korepetycjach online nie dotyczy jedynie uczniów. Nierzadko uczniowie są dowożeni na zajęcia dodatkowe przez rodziców, którzy nie tylko tracą czas na dojazd, ale również na czekanie na swoją pociechę. Nie bez znaczenia jest również koszt dojazdu na korepetycje i zmęczenie, które jest z tym związane.

Zadbaj o jakość

Decydując się na korepetycje zdalne, nie musimy szukać nauczyciela z okolicy. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku mniejszych miast, w których wybór nauczycieli nie jest zbyt duży. Ucząc się online, możemy mieć korepetycje z egzaminatorem maturalnym, który dokładnie wie, jakie są wymagania egzaminacyjne i na co egzaminatorzy zwracają największą uwagę. Korepetycje z egzaminatorem są zazwyczaj wysokiej jakości – są prowadzone tak, żeby ich efektem był najlepszy wynik na egzaminie, a nie tylko dobre oceny w szkole.

Postaw na efekty

Jak ocenić efektywność korepetycji, które przygotowują ucznia do napisania egzaminu maturalnego lub egzaminu ósmoklasisty? Ostateczny efekt to oczywiście wynik egzaminu. Jednak już w trakcie trwania zajęć możemy sprawdzić, czy wybrane przez nas lekcje to efektywna nauka. Uczeń, który bierze udział w zajęciach, może ocenić sposób ich prowadzenia i to, ile czasu zajmuje mu zrozumienie nowego tematu. Może sobie zadać w tym momencie kilka pytań. Czy zagadnienia są jasno tłumaczone? Czy zawsze mam możliwość zadać pytanie? Czy moje wątpliwości są brane pod uwagę? W szkole w jednej klasie uczy się około trzydziestu uczniów. Często w takich warunkach nie ma możliwości odpowiedzi na indywidualne pytania. Korepetycje online mają tę zaletę, że prowadzone są zazwyczaj w małych grupach, a ich poziom łatwiej dostosować do potrzeb uczniów. To bezpośrednio przekłada się na ich efekty.

Gdzie szukać korepetycji online?

Wybierając miejsce przygotowujące do egzaminu, warto postawić na renomowaną szkołę. Taką szkołą jest szkoła https://korepetycjeonline24.pl/. Zajęcia prowadzone są w niej w małych grupach, przez doświadczonych egzaminatorów. Można się tam uczyć wszystkich przedmiotów, a specjalnością szkoły są korepetycje do matury. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Rzeszów, Wrocław – lista miast, w których działa szkoła jest naprawdę długa, ale największym uznaniem cieszą się właśnie zajęcia zdalne.

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Cechy dobrego stylu wypowiedzi

Twój styl wypowiedzi nie jest najlepszy? Poniżej prezentujemy cztery obszary, nad którymi powinieneś popracować, aby stać się mistrzem języka.

Konkurs dla korepetytorów

Już w najbliższy piątek 29.01, na tablicy wydarzenia „Konkurs: e-korepetycje.net bez tajemnic” na Facebooku, odbędzie się konkurs wiedzy o historii i funkcjonalnościach naszego serwisu.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023