Wakacje językowe za granicą. Warto? [Artykuł sponsorowany]

Znajomość języków obcych zawsze przynosi korzyści w naszym życiu. Część z nas nie lubi jednak siedzieć w domu i uczyć się na pamięć słownictwa. Jeśli chciałbyś jednak uczyć się, a przy tym dobrze bawić, istnieje alternatywa – wakacyjna nauka języka podczas wyjazdu zagranicznego. Taki wyjazd daje nie tylko możliwość nauczenia się języka, ale także odwiedzania nowych miejsc, poznania nowej kultury i miłego spędzenia czasu.

Dlaczego nauka języków na zagranicznych wyjazdach jest skuteczniejsza?

Głównym czynnikiem wpływającym na proces uczenia się jest motywacja. W szkole uczniowie często się nudzą i ją tracą, a siedzenie na zajęciach jest traktowane raczej jako obciążenie, a nie przyjemność. Wyjazd językowy jest zupełnie inny, ponieważ łączy naukę z wakacjami, dzięki czemu nie tylko zdobywa się wiedzę, ale też odpoczywa. Nauka będzie dużo bardziej efektywna, jeśli wybiera się miejsce, w którym oprócz uczestniczenia w zajęciach można się zrelaksować.

Drugim ważnym czynnikiem jest to, że ma się kontakt z językiem nie tylko podczas lekcji, ale także podczas codziennych aktywności. Dzięki temu oprócz zdobywania wiedzy od razu się ją utrwala, co znacznie przyspieszy proces nauczania.

Co jest ważne przy wyborze szkoły i miejsca?

Podstawowym czynnikiem jest możliwość uczenia się od “native speakerów” zwłaszcza tych, którzy mają już doświadczenie w nauce obcokrajowców. Wielkość grupy również ma istotne znaczenie, także warto wybrać miejsce gdzie w zajęciach uczestniczy kilka, a nie kilkanaście osób.

Ważne również jest, aby wybrać miejsce, w którym nie tylko nauczysz się języka, ale też odpoczniesz, poznasz lokalną kulturę. Często dobrym pomysłem jest połączenie takiego kursu z innymi zajęciami. Warto wziąć pod uwagę szkoły, które oferują szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, pozwalających na podniesienie poziomu umiejętności, a także mogą pomóc w znalezieniu dogodnego zakwaterowania pod względem lokalizacji i wymaganego standardu.

Nauka włoskiego na Sardynii

Nauka lokalnego języka w obcym kraju ma oczywiste zalety. Przebywanie w towarzystwie ludzi, którzy mówią językiem, którego się uczysz, pozwala na rozwój nawet poza zajęciami.

Sardynia to doskonałe miejsce do nauki i wypoczynku. Ma ciekawą historię, dzikie góry, malownicze plaże, tętniące życiem miasta oraz festiwale kultywujące lokalne tradycje. Możesz poprawić swój język biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych i odkrywając piękną przyrodę. Dodatkowym atutem jest styl życia na Sardynii, ludzie są bardzo otwarci i zrelaksowani, co pozwala na łatwe nawiązywanie kontaktów z lokalną społecznością, co oczywiście sprzyja jeszcze lepszemu poznaniu języka.

Jak wyglądają kursy z Italiano in Riviera?

Kursy włoskiego oferowane przez Italiano in Riviera są kluczem do poznania języka włoskiego. Ucz się ze wspaniałymi nauczycielami i poznaj nowych przyjaciół na tętniącej życiem, najbardziej fascynującej włoskiej wyspie. „Italiano in Riviera” to nie tylko szkoła językowa, ale także szansa na zdobycie nowych doświadczeń. Tutaj możesz nie tylko poznać język, ale także dobrze się bawić podczas wielu ekscytujących zajęć rekreacyjnych, takich jak tenis, windsurfing, nurkowanie, gotowanie itp. Zajęcia te są częścią kursu, poprzez który wspieramy integrację ucznia, zarówno językową, jak i kulturową .

Kursy włoskiego, które odbywają się w Alghero, obejmują poziomy od początkującego (A1) do zaawansowanego (C2). Dodatkow przygotowują uczniów do każdego poziomu egzaminów certyfikacyjnych. Zajęcia odbywają się w małych międzynarodowych grupach liczących średnio od sześciu do ośmiu uczniów.

Nie ma znaczenia, czy jesteś na poziomie początkującym czy zaawansowanym, jedynym językiem, którego będziesz używać na zajęciach jest włoski. Personel Italiano in Riviera składa się z młodych, entuzjastycznych i zaangażowanych profesjonalistów, którzy dysponują szerokim zakresem metod nauczania i chętnie dostosowują poziom zajęć do konkretnych potrzeb i życzeń uczniów.

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Gry i zabawy do wykorzystania na lekcjach języka obcego

Przedstawiamy pierwszą część naszego cyklu, w którym przedstawimy Wam gry i zabawy językowe. Przedstawione formy nauki nie wymagają dużych nakładów finansowych (a czasem wcale), a sprawdzą się zarówno w nauczaniu dorosłych, jak i dzieci.

Terminy próbnych egzaminów ósmoklasisty 2021

Jak ogłosiła Centralna Komisja Egzaminacyjna - próbne egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 17-19 marca.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji