Raport z cen korepetycji 2020

Aktualny raport z cen za rok szkolny 2020/2021.

Kolejny rok przyglądamy się cenom korepetycji. W tym roku ze szczególną uwagą z powodu wyjątkowych warunków, jakie panowały w edukacji w roku szkolnym 2019/2020. W związku z wprowadzoną w marcu 2020 roku kwarantanną zostały zamknięte szkoły, przedszkola oraz uczelnie wyższe. Edukacja przeniosła się do sieci. Z przeprowadzonego przez nas w czerwcu tego roku badania „Sytuacja w edukacji w czasie pandemii” wynika, że zajęcia online w tym czasie prowadziło aż 65,2% ankietowanych korepetytorów. Gdzie przed wybuchem epidemii z takiej formy nauczania korzystało ledwie 10,5% korepetytorów. Czy zatem w związku ze zmianą sposobu nauczania, wyeliminowaniem czasu i kosztów dojazdu do ucznia, druku materiałów, stawki za zajęcia uległy zmianie?

Założenia do raportu cen korepetycji

Przy badaniu średniej ceny korepetycji za rok 2020 pod uwagę wzięto 125317 ofert korepetycji z 20 najpopularniejszych przedmiotów (m.in. z matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki, geografii, jęz. angielskiego, jęz. francuskiego, jęz. hiszpańskiego, jęz. niemieckiego, jęz. rosyjskiego, jęz. włoskiego, jęz. polskiego, muzyki i malarstwa) oraz z 30 największych miast Polski (w tym m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Krakowa, Częstochowy, Białegostoku, Lublina, Kielc, Gdyni i Katowic). Do badania przyjęto ogłoszenia użytkowników, których ceny zajęć mieściły się w przedziale od 10zł do 400 zł za godzinę zegarową (60 min.) Przedziały cenowe zostały uśrednione.

Jak w poprzednim badaniu cen korepetycji w 2018 roku, najwyższe stawki za zajęcia obowiązują z matematyki wyższej. Nie jest to zaskakująca informacja, gdyż przedmiot ten wymaga już wiedzy specjalistycznej od korepetytora, a zajęcia z niego prowadzone są dla studentów i osób dorosłych. Dość wysokie ceny utrzymują się również z innego technicznego przedmiotu – informatyki. Najdroższe zajęcia znajdziemy w Tychach, gdzie średnia ich cena wynosi 75,32 zł za godzinę zegarową. Niewiele mniej, bo średnio 74,06 zł zapłacą osoby zainteresowane nauką języka włoskiego w Gorzowie Wielkopolskim. W tym samym mieście znajdziemy również najdroższą średnią cenę za naukę matematyki wyższej.

Najmniej funduszy na korepetycje będą musieli przeznaczyć uczniowie, którzy chcieliby uczyć się geografii w Zielonej Górze. Godzina zegarowa z tego przedmiotu to średni koszt ok. 25,81 zł. Parę złotych więcej, bo 29,00 zł zapłacą osoby zainteresowane rysunkiem i malarstwem w Gorzowie Wielkopolskim.

Rozpiętość średnich cen korepetycji

 • biologia: 37,96 zł (Gorzów Wielkopolski) – 55,62 zł (Radom)
 • chemia: 37,54 zł (Lublin) – 50,10 zł (Warszawa)
 • fizyka: 42,11 zł (Białystok) – 56,47 zł (Tychy)
 • geografia: 25,81 zł (Zielona Góra) – 49,61 zł (Szczecin)
 • historia: 35,09 zł (Białystok) – 46,10 zł (Warszawa)
 • informatyka: 40,45 zł (Zielona Góra) – 75,32 zł (Tychy)
 • język angielski: 38,44 zł (Lublin) – 53,06 zł (Warszawa)
 • język francuski: 39,35 zł (Białystok) – 61,92 zł (Gorzów Wielkopolski)
 • język hiszpański: 42,19 zł (Białystok) – 54,23 zł (Warszawa)
 • język niemiecki: 36,15 zł (Toruń) – 52,77 zł (Warszawa)
 • język polski dla cudzoziemców: 38,28 zł (Rzeszów) – 67,56 zł (Dąbrowa Górnicza)
 • język polski: 34,98 zł (Olsztyn) – 48,60 zł (Warszawa)
 • język rosyjski: 33,21 zł (Rzeszów) – 48,44 zł (Bielsko-Biała)
 • język włoski: 38,00 zł (Olsztyn) – 74,06 zł (Gorzów Wielkopolski)
 • malarstwo i rysunek: 29,00 zł (Gorzów Wielkopolski) – 51,76 zł (Warszawa)
 • matematyka wyższa: 49,53 zł (Toruń) – 79,70 zł (Gorzów Wielkopolski)
 • matematyka: 36,32 zł (Białystok) – 48,34 zł (Warszawa)
 • muzyka: 38,55 zł (Zielona Góra) – 68,80 zł (Warszawa)
 • nauczanie początkowe: 30,90 zł (Kielce) – 54,08 zł (Gorzów Wielkopolski)
 • WOS: 33,90 zł (Tychy) – 54,00 zł (Rybnik)

Dla większości przedmiotów rozpiętość cenowa zamyka się w kwocie kilkunastu złotych. Najmniejszy rozstrzał cenowy obserwujemy przy historii, a największy dla lekcji języka włoskiego, gdzie różnica między najniższą a najwyższą średnią ceną zajęć wynosi 36,06 zł.

Poniżej znajduje się tabela z zestawieniem średniej ceny korepetycji z podziałem na przedmiot i miasto.

Ile kosztują korepetycje?

Rozkład średnich cen za korepetycje ogółem

Zestawiając wszystkie średnie ceny z badanych przedmiotów okazuje się, że najwięcej mogą zarobić korepetytorzy świadczący swoje usługi w Warszawie, Szczecinie, Radomiu czy Gorzowie Wielkopolskim. Oczywiście decydujące znaczenie o wysokości dochodu będzie miał tu przedmiot, jakiego uczą.

 

Patrząc na to z perspektywy przedmiotów, najwięcej może zarobić korepetytor wspomnianej już wcześniej matematyki wyższej. W cenie pozostają również zajęcia z geografii, języka rosyjskiego oraz języka polskiego dla cudzoziemców.

Analiza cen z poszczególnych przedmiotów

Na wykresach zostały przdstawione średnie ceny korepetycji z danego przedmiotu w analizowanych miastach. Dzięki takiemu zestawieniu szybko można porównać, w którym z miast uczeń zapłaci średnio najwięcej za naukę konkretnego przedmiotu.

Aby przejść od razu do wykresów z interesującego Cię przedmiotu, kliknij w jego nazwę poniżej:

biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język polski dla cudzoziemców, język rosyjski, język włoski, malarstwo i rysunek, matematyka, matematyka wyższa, muzyka, nauczanie początkowe, wiedza o społeczeństwie (wos)

biologia

chemia

fizyka

geografia

historia

informatyka

język angielski

język francuski

język hiszpański

język niemiecki

język polski

język polski dla cudzoziemców

język rosyjski

język włoski

malarstwo i rysunek

matematyka

matematyka wyższa

muzyka

nauczanie początkowe

wiedza o społeczeństwie (wos)

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Organizacja pracy dla udzielających korepetycji z zajęć praktycznych

Choć korepetycje kojarzą się z lekcjami typowo szkolnych przedmiotów, dziś coraz większą popularnością cieszą się zajęcia nastawione na praktykę. Joga, gra w szachy, gotowanie, robótki ręczne, gra na instrumentach, wykonywanie makijażu… możliwości są nieskończone. Być może jesteś ekspertem w jednej z takich dziedzin i zastanawiasz się, jak zorganizować swoją pracę z uczniami? Oto kilka wskazówek, które Ci to ułatwią.

Jak wykorzystać język angielski w pracy? [Artykuł sponsorowany]

Czy Twoja praca wymaga znajomości j. angielskiego? Jeśli tak, czy wiesz co będzie w niej niezbędne? W tym artykule poznasz 5 głównych obszarów, które musisz opanować, by pracować w języku angielskim i dowiesz się jak to zrobić.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022