Raport z cen korepetycji 2020

Aktualny raport z cen za rok szkolny 2020/2021.

Kolejny rok przyglądamy się cenom korepetycji. W tym roku ze szczególną uwagą z powodu wyjątkowych warunków, jakie panowały w edukacji w roku szkolnym 2019/2020. W związku z wprowadzoną w marcu 2020 roku kwarantanną zostały zamknięte szkoły, przedszkola oraz uczelnie wyższe. Edukacja przeniosła się do sieci. Z przeprowadzonego przez nas w czerwcu tego roku badania „Sytuacja w edukacji w czasie pandemii” wynika, że zajęcia online w tym czasie prowadziło aż 65,2% ankietowanych korepetytorów. Gdzie przed wybuchem epidemii z takiej formy nauczania korzystało ledwie 10,5% korepetytorów. Czy zatem w związku ze zmianą sposobu nauczania, wyeliminowaniem czasu i kosztów dojazdu do ucznia, druku materiałów, stawki za zajęcia uległy zmianie?

Założenia do raportu cen korepetycji

Przy badaniu średniej ceny korepetycji za rok 2020 pod uwagę wzięto 125317 ofert korepetycji z 20 najpopularniejszych przedmiotów (m.in. z matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki, geografii, jęz. angielskiego, jęz. francuskiego, jęz. hiszpańskiego, jęz. niemieckiego, jęz. rosyjskiego, jęz. włoskiego, jęz. polskiego, muzyki i malarstwa) oraz z 30 największych miast Polski (w tym m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Krakowa, Częstochowy, Białegostoku, Lublina, Kielc, Gdyni i Katowic). Do badania przyjęto ogłoszenia użytkowników, których ceny zajęć mieściły się w przedziale od 10zł do 400 zł za godzinę zegarową (60 min.) Przedziały cenowe zostały uśrednione.

Jak w poprzednim badaniu cen korepetycji w 2018 roku, najwyższe stawki za zajęcia obowiązują z matematyki wyższej. Nie jest to zaskakująca informacja, gdyż przedmiot ten wymaga już wiedzy specjalistycznej od korepetytora, a zajęcia z niego prowadzone są dla studentów i osób dorosłych. Dość wysokie ceny utrzymują się również z innego technicznego przedmiotu – informatyki. Najdroższe zajęcia znajdziemy w Tychach, gdzie średnia ich cena wynosi 75,32 zł za godzinę zegarową. Niewiele mniej, bo średnio 74,06 zł zapłacą osoby zainteresowane nauką języka włoskiego w Gorzowie Wielkopolskim. W tym samym mieście znajdziemy również najdroższą średnią cenę za naukę matematyki wyższej.

Najmniej funduszy na korepetycje będą musieli przeznaczyć uczniowie, którzy chcieliby uczyć się geografii w Zielonej Górze. Godzina zegarowa z tego przedmiotu to średni koszt ok. 25,81 zł. Parę złotych więcej, bo 29,00 zł zapłacą osoby zainteresowane rysunkiem i malarstwem w Gorzowie Wielkopolskim.

Rozpiętość średnich cen korepetycji

 • biologia: 37,96 zł (Gorzów Wielkopolski) – 55,62 zł (Radom)
 • chemia: 37,54 zł (Lublin) – 50,10 zł (Warszawa)
 • fizyka: 42,11 zł (Białystok) – 56,47 zł (Tychy)
 • geografia: 25,81 zł (Zielona Góra) – 49,61 zł (Szczecin)
 • historia: 35,09 zł (Białystok) – 46,10 zł (Warszawa)
 • informatyka: 40,45 zł (Zielona Góra) – 75,32 zł (Tychy)
 • język angielski: 38,44 zł (Lublin) – 53,06 zł (Warszawa)
 • język francuski: 39,35 zł (Białystok) – 61,92 zł (Gorzów Wielkopolski)
 • język hiszpański: 42,19 zł (Białystok) – 54,23 zł (Warszawa)
 • język niemiecki: 36,15 zł (Toruń) – 52,77 zł (Warszawa)
 • język polski dla cudzoziemców: 38,28 zł (Rzeszów) – 67,56 zł (Dąbrowa Górnicza)
 • język polski: 34,98 zł (Olsztyn) – 48,60 zł (Warszawa)
 • język rosyjski: 33,21 zł (Rzeszów) – 48,44 zł (Bielsko-Biała)
 • język włoski: 38,00 zł (Olsztyn) – 74,06 zł (Gorzów Wielkopolski)
 • malarstwo i rysunek: 29,00 zł (Gorzów Wielkopolski) – 51,76 zł (Warszawa)
 • matematyka wyższa: 49,53 zł (Toruń) – 79,70 zł (Gorzów Wielkopolski)
 • matematyka: 36,32 zł (Białystok) – 48,34 zł (Warszawa)
 • muzyka: 38,55 zł (Zielona Góra) – 68,80 zł (Warszawa)
 • nauczanie początkowe: 30,90 zł (Kielce) – 54,08 zł (Gorzów Wielkopolski)
 • WOS: 33,90 zł (Tychy) – 54,00 zł (Rybnik)

Dla większości przedmiotów rozpiętość cenowa zamyka się w kwocie kilkunastu złotych. Najmniejszy rozstrzał cenowy obserwujemy przy historii, a największy dla lekcji języka włoskiego, gdzie różnica między najniższą a najwyższą średnią ceną zajęć wynosi 36,06 zł.

Poniżej znajduje się tabela z zestawieniem średniej ceny korepetycji z podziałem na przedmiot i miasto.

Ile kosztują korepetycje?

Rozkład średnich cen za korepetycje ogółem

Zestawiając wszystkie średnie ceny z badanych przedmiotów okazuje się, że najwięcej mogą zarobić korepetytorzy świadczący swoje usługi w Warszawie, Szczecinie, Radomiu czy Gorzowie Wielkopolskim. Oczywiście decydujące znaczenie o wysokości dochodu będzie miał tu przedmiot, jakiego uczą.

 

Patrząc na to z perspektywy przedmiotów, najwięcej może zarobić korepetytor wspomnianej już wcześniej matematyki wyższej. W cenie pozostają również zajęcia z geografii, języka rosyjskiego oraz języka polskiego dla cudzoziemców.

Analiza cen z poszczególnych przedmiotów

Na wykresach zostały przdstawione średnie ceny korepetycji z danego przedmiotu w analizowanych miastach. Dzięki takiemu zestawieniu szybko można porównać, w którym z miast uczeń zapłaci średnio najwięcej za naukę konkretnego przedmiotu.

Aby przejść od razu do wykresów z interesującego Cię przedmiotu, kliknij w jego nazwę poniżej:

biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język polski dla cudzoziemców, język rosyjski, język włoski, malarstwo i rysunek, matematyka, matematyka wyższa, muzyka, nauczanie początkowe, wiedza o społeczeństwie (wos)

biologia

chemia

fizyka

geografia

historia

informatyka

język angielski

język francuski

język hiszpański

język niemiecki

język polski

język polski dla cudzoziemców

język rosyjski

język włoski

malarstwo i rysunek

matematyka

matematyka wyższa

muzyka

nauczanie początkowe

wiedza o społeczeństwie (wos)

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Korepetycje: z zajęcia dodatkowego do głównego źródła utrzymania

Prowadzisz od jakiegoś czasu korepetycje, ale traktujesz je jako pracę dorywczą? Dajesz kilka lekcji tygodniowo, jednak powoli zaczynasz odczuwać niedosyt? Widzisz, że dobrze Ci idzie, a sama praca przynosi dużo satysfakcji? To powody, dla których możesz zacząć się zastanawiać nad tym, czy nie zacząć uczyć na pełny etat. Jak takie marzenie przekuć na rzeczywistość – i to taką, która przyniesie Ci pewne źródło przychodów? Mamy dla Ciebie garść wskazówek.

[Raport] Sytuacja w edukacji w czasie pandemii

Zamknięte szkoły i odwołane zajęcia lekcyjne. Zamrożona gospodarka, ludzie tracący pracę i dochody. Uczniowie pozostają pod opieką rodziców, w szkołach mają być prowadzone lekcje online. Korepetytorzy, którzy do tej pory prowadzili zajęcia stacjonarne, muszą zawiesić swoją działalność albo przenieść usługi do sieci. Nauczyciele, często bez wsparcia ze strony szkoły, są zmuszeni do nauczenia się obsługi aplikacji do prowadzenia videokonferencji.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022