Prezentacja korepetytora za pomocą video CV

Korepetycje już dawno nie są związane wyłącznie z przygotowaniem do szkoły lub matury. Codziennie w polskim internecie pojawiają się setki tysięcy nowych ogłoszeń korepetycji z różnych przedmiotów. Coraz częściej można zobaczyć ogłoszenia z przedmiotów pozaszkolnych. Szeroki wybór korepetycji przywiódł do tego, że konkurencja wśród korepetytorów wzrosła, dlatego niezbędnym jest korzystanie z najbardziej efektywnych metod promocji swojej pracy korepetytorskiej. Jednym z takich sposobów, który napędza ruch na ogłoszenia korepetytora i może zwiększyć ilość uczniów, jest video CV. Wraz z uruchamieniem nowej wersji  w e-korepetycje.net wprowadziliśmy nową funkcję - wideo prezentacja korepetytora. Wszystkie nowe funkcje są dostępne pod linkiem.

 

W tym artykule dowiesz się o tym, jak przygotować prezentację video CV. Na wstępie warto zaznaczyć, że cały proces składa się z kilku etapów: napisanie scenariusza, przygotowanie sprzętu i miejsca, korzystanie z dodatkowych serwisów video. Kolejnymi etapami są montaż wideo, postprodukcja, jego optymalizacja i promowanie. Zachęcamy każdego użytkownika do tworzenia video CV i umieszczenia na swoich profilach w serwisie. 

Scenariusz

Swoje przygotowania warto zacząć od scenariusza. Nawet gdy planujesz video CV na kilkadziesiąt sekund, ważne jest wypisanie głównych tez. Nie zaczynaj prezentacji od razu od szczególowych informacji o sobie. Myśl o tym, czego oczekuje klient. Najważniejsza rzecz to przedstawienie się (jak masz na imię) i zamieszczenie informacji, z jakiego przedmiotu udzielasz korepetycji. Dalej możesz wspomnieć co Cię wyróżnia na tle innych korepetytorów: metodyka nauczania, format zajęć (indywidualne/gupowe) oraz atrakcyjna lokalizacja zajęć. Dopiero na końcu warto wspomnieć o wykształceniu i doświadczeniu, zdobytych certyfikatach i kwalifikacjach.

Przygotowywanie sprzętu i miejsca dla produkcji video CV

Są trzy najważniejsze rzeczy, na ktore musisz zwrócić uwagę:

  • kamera (lub smartfon),
  • światło dzienne
  • mikrofon (lub słuchawki z mikrofonem).

Spokojnie, nie kręcisz filmu dla Hollywood, więc nie potrzebujesz super jakościowej kamery. W przypadku video CV najważniejsza jest treść prezentacji. Możesz spokojnie nagrywać film na swój smartfon ze zwykłą kamerą. Jednak warto pamiętać, że światło i mikrofon są bardzo istotnymi podczas filmowania. Bez dobrego światła nie ma jakościowego wideo, ponadto kontrolowanie światła to podstawa. Pamiętaj, żeby nie nagrywać pod światło.

Skąd można pobrać wartościowe i tematyczne krótkie filmiki dla własnych celów?

Jeśli chcesz dodać sceny, tło, ale nie ma możliwości kręcenia scen tematycznych, proponujemy skorzystanie z video, które można znaleźć na platformach wideo. Niektóre z nich są płatne, ale też mają wersję darmową w sytuacji, jeśli tworzysz wideo i zostawiasz znak wodny serwisu na swoim wideo.

https://www.renderforest.com/

https://www.animaker.com/

https://biteable.com/templates/

https://www.videvo.net/

http://www.xstockvideo.com/

https://videos.pexels.com/

Montaż i postprodukcja filmiku

Wystarczy nagrać film smartfonem i załadować na YouTube. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje video CV wyglądało bardziej profesjonalnie, skorzystaj z programu do montażu video. Większość z nich jest łatwa w obsłudze. Najopularniejsze programy to iMovie, Filmora od Wondershare, oraz Adobe Premier Pro.

Optymalizacja wideo i serwisy do zarządzania kanałem:

VidIQ - sprawdzanie pozycji słów kluczowych (jest sporo wartościowych funkcji w darmowej wersji, aczkolwiek jeśli chcesz więcej to możesz skorzystać z płatnej wersji - ceny zaczynają się od 28 zł / miesiąc).

Morning Fame - wyszukiwania słów kluczowych (18 zł / miesiąc).

TubeBuddy - zarządzanie kanałem (dostępna darmowa wersja oraz płatna z cennikiem od 33 zł miesięcznie).

Podsumowując, to tylko 79 zł miesięcznie i masz dostęp do wielu możliwości. Korzystaj ze wszystkich serwisów razem, aby mieć skuteczniejsze wyniki.

Promowanie video kontentu

Przez to, że filmik ładuje się na YouTube, wszyscy mogą go zobaczyć. Dlatego nie zapomnij w opisie do filmiku podać link do swego profilu na e-korepetycje.net. W takiej sytuacji, każdy widz po obejrzeniu Twojej wizytówki przejdzie do strony i zapozna się ze szczegółowym ogłoszeniem lub ofertą korepetycji oraz z opiniami, które posiadasz na swojej stronie w serwisie.

Podsumowując, warto jeszcze raz podkreślić ogromny wpływ video na odbiór Twojej osoby. Znacznie łatwiej przekazać coś słowami, dodając ton głosu, gesty, mimikę, niż to samo próbować wyrazić słowem pisanym. Dlatego nie siedź za długo nad samą ideą stworzenia filmu, a zacznij natychmiast pisać scenariusz i nagrywać video prezentację.

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Jak wybrać dobre korepetycje?

Połowa pierwszego miesiąca nowego roku szkolnego już za uczniami. Tempo nauki zaczyna więc wyraźnie przyspieszać - nauczyciele zadają coraz więcej, znacznie więcej wymagają.

Reklama banerowa

Reklama banerowa to rodzaj reklamy graficznej, po kliknięciu której użytkownik zostaje przeniesiony na stronę docelową reklamodawcy.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji