Plusy wynikające z korzystania z usług korepetytorów

plusy korepetycji

Zawsze panuje moda na coś - na noszenie kolorowych adidasów, spodni rurek, granie w sieci, jeżdżenie na rowerze itp. Współcześnie jesteś trendy, jeśli zamiast na randkę, biegniesz na dodatkowe lekcje. Kiedyś korepetytorzy nie mieli za dużo pracy, ponieważ prosili ich o pomoc tylko ci, którzy nie radzili sobie w szkole, mieli duże braki w wiedzy. Teraz spotykają się z nimi słabsi uczniowie z jakiegoś przedmiotu, ale i prymusi, którzy chcą posiąść nową wiedzę zanim przerobią dany materiał na zajęciach szkolnych.

Jakie są pozytywy, wynikające z korzystania z dodatkowych lekcji?

Nadrabianie braków w wiedzy

Uczniowie miewają zaległości, które wynikają np. z częstych nieobecności w szkole z powodu choroby, wagarów, braku znajomości podstaw. Nie będziemy wnikać w siły sprawcze luk w wiedzy, tylko skupimy się na problemie, który trzeba rozwiązać. Skoro szkoła nie jest w stanie zapewnić wychowankom dodatkowych zajęć wyrównawczych, wówczas pomocną dłoń może wyciągnąć do was korepetytor, który wytłumaczy, wyprowadzi z błędu, uczyni coś zrozumiałym.

Poznawanie nowych zagadnień

Korepetytor z chęcią wtajemniczy was w obszary nauki, które były dla was do tej pory sekretne i zawoalowane. Otworzy wasze umysły na innowacyjne rozwiązania, odkrywcze procesy i nowe doświadczenia.

Przygotowanie do rozpoczęcia nauki w placówce na wyższym szczeblu niż dotychczas

Rozpoczęcie edukacji w gimnazjum, szkole średniej, technikum czy na uniwersytecie to ogromny przełom w życiu każdego człowieka. Korepetytorzy orientują się jakie testy i sprawdziany będziecie musieli przejść i przygotują was do nich, żebyście je zdali śpiewająco.

Wybór odpowiedniego korepetytora

W szkole uczeń nie ma możliwości wybierania sobie nauczyciela, gdyż jest to z góry narzucone. Od razu przypomina się tutaj nieco zmienione przysłowie: Dzieci i ryby (uczniowie) głosu nie mają. W przypadku korepetycji, można dokonywać selekcji nauczycieli, wystawiać im noty i zdecydować się na tego jedynego, najlepszego.

Bezpośredni kontakt z nauczycielem

Relacje nauczyciel - uczeń w tradycyjnej szkole sprowadzają się zazwyczaj do omijania się szerokim łukiem. Uczniowie nie lubią się wychylać i rzucać w oczy, żeby przypadkiem nie zostali wezwani do odpowiedzi, a pedagodzy nie mają zbyt wiele czasu na indywidualną pracę z jednostką. Programy są przeładowane, zatem pewne kwestie zostają tylko pobieżnie omówione, a niektórzy po prostu nie rozumieją tego wszystkiego i potrzebują indywidualnych spotkań. Skoro nauczyciel w szkole nie może się skupić na poszczególnych osobach, to niezbędne jest spotkanie w cztery oczy z korepetytorem.

Cisza, spokój i komfortowe warunki do nauki

Korepetytor i uczeń sami organizują sobie warunki pracy tak, aby było miło, przyjemnie i sprzyjało poszerzaniu horyzontów myślowych. Lekcje w lesie, o północy, w restauracji, w weekend - wszystko jest do ustalenia.

Pewność siebie

Korepetycje mogą wzmocnić u dziecka poczucie własnej wartości. Uczeń, który nie radzi sobie z materiałem w szkole niejednokrotnie czuje się gorszy od innych. Korepetytor pomoże mu uzupełnić braki i dzięki temu młody osobnik poczuje się dowartościowany i pomyśli: „Ja też to potrafię!”.

Korepetycje mają swoje pozytywne strony w odniesieniu do uczniów, ale też sami korepetytorzy czerpią z nich korzyści. Nie chodzi tylko o zyski finansowe, ale o ich samorozwój, szlifowanie talentu pedagogicznego, rozwijanie kompetencji społecznych itp.

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Cechy dobrego stylu wypowiedzi

Twój styl wypowiedzi nie jest najlepszy? Poniżej prezentujemy cztery obszary, nad którymi powinieneś popracować, aby stać się mistrzem języka.

Kiedy powinno się powiedzieć uczniowi „dość”?

Jeżeli lubisz to, co robisz, nie przepracujesz ani jednego dnia – w tej dobrze znanej maksymie jest wiele prawdy. A Ty? Lubisz przekazywać wiedzę innym? Jeśli m.in. właśnie dlatego zostałeś korepetytorem, prowadzenie lekcji musi być dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.  Co jednak w sytuacji, gdy współpraca z uczniem dostarcza Ci więcej frustracji niż radości? Kiedy powiedzieć „stop” i zakończyć współpracę z uczniem? Oto kilka sytuacji, w których warto rozważyć takie rozwiązanie.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji