Plusy wynikające z korzystania z usług korepetytorów

plusy korepetycji

Zawsze panuje moda na coś - na noszenie kolorowych adidasów, spodni rurek, granie w sieci, jeżdżenie na rowerze itp. Współcześnie jesteś trendy, jeśli zamiast na randkę, biegniesz na dodatkowe lekcje. Kiedyś korepetytorzy nie mieli za dużo pracy, ponieważ prosili ich o pomoc tylko ci, którzy nie radzili sobie w szkole, mieli duże braki w wiedzy. Teraz spotykają się z nimi słabsi uczniowie z jakiegoś przedmiotu, ale i prymusi, którzy chcą posiąść nową wiedzę zanim przerobią dany materiał na zajęciach szkolnych.

Jakie są pozytywy, wynikające z korzystania z dodatkowych lekcji?

Nadrabianie braków w wiedzy

Uczniowie miewają zaległości, które wynikają np. z częstych nieobecności w szkole z powodu choroby, wagarów, braku znajomości podstaw. Nie będziemy wnikać w siły sprawcze luk w wiedzy, tylko skupimy się na problemie, który trzeba rozwiązać. Skoro szkoła nie jest w stanie zapewnić wychowankom dodatkowych zajęć wyrównawczych, wówczas pomocną dłoń może wyciągnąć do was korepetytor, który wytłumaczy, wyprowadzi z błędu, uczyni coś zrozumiałym.

Poznawanie nowych zagadnień

Korepetytor z chęcią wtajemniczy was w obszary nauki, które były dla was do tej pory sekretne i zawoalowane. Otworzy wasze umysły na innowacyjne rozwiązania, odkrywcze procesy i nowe doświadczenia.

Przygotowanie do rozpoczęcia nauki w placówce na wyższym szczeblu niż dotychczas

Rozpoczęcie edukacji w gimnazjum, szkole średniej, technikum czy na uniwersytecie to ogromny przełom w życiu każdego człowieka. Korepetytorzy orientują się jakie testy i sprawdziany będziecie musieli przejść i przygotują was do nich, żebyście je zdali śpiewająco.

Wybór odpowiedniego korepetytora

W szkole uczeń nie ma możliwości wybierania sobie nauczyciela, gdyż jest to z góry narzucone. Od razu przypomina się tutaj nieco zmienione przysłowie: Dzieci i ryby (uczniowie) głosu nie mają. W przypadku korepetycji, można dokonywać selekcji nauczycieli, wystawiać im noty i zdecydować się na tego jedynego, najlepszego.

Bezpośredni kontakt z nauczycielem

Relacje nauczyciel - uczeń w tradycyjnej szkole sprowadzają się zazwyczaj do omijania się szerokim łukiem. Uczniowie nie lubią się wychylać i rzucać w oczy, żeby przypadkiem nie zostali wezwani do odpowiedzi, a pedagodzy nie mają zbyt wiele czasu na indywidualną pracę z jednostką. Programy są przeładowane, zatem pewne kwestie zostają tylko pobieżnie omówione, a niektórzy po prostu nie rozumieją tego wszystkiego i potrzebują indywidualnych spotkań. Skoro nauczyciel w szkole nie może się skupić na poszczególnych osobach, to niezbędne jest spotkanie w cztery oczy z korepetytorem.

Cisza, spokój i komfortowe warunki do nauki

Korepetytor i uczeń sami organizują sobie warunki pracy tak, aby było miło, przyjemnie i sprzyjało poszerzaniu horyzontów myślowych. Lekcje w lesie, o północy, w restauracji, w weekend - wszystko jest do ustalenia.

Pewność siebie

Korepetycje mogą wzmocnić u dziecka poczucie własnej wartości. Uczeń, który nie radzi sobie z materiałem w szkole niejednokrotnie czuje się gorszy od innych. Korepetytor pomoże mu uzupełnić braki i dzięki temu młody osobnik poczuje się dowartościowany i pomyśli: „Ja też to potrafię!”.

Korepetycje mają swoje pozytywne strony w odniesieniu do uczniów, ale też sami korepetytorzy czerpią z nich korzyści. Nie chodzi tylko o zyski finansowe, ale o ich samorozwój, szlifowanie talentu pedagogicznego, rozwijanie kompetencji społecznych itp.

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Edukacja online to przyjemna podróż - rozmawiamy o korepetycjach online i nie tylko

Korepetycje online z roku na rok zyskują na popularności. Podjęliśmy ten temat w rozmowie z panią Haliną Ostańkowicz-Bazan, która uczy innych już od ponad 30 lat.

Rodzic vs korepetycje: jak się mądrze zaangażować?

Jako odpowiedzialnemu rodzicowi zależy Ci na jak najlepszym wykształceniu Twojego dziecka. Dlatego decydujesz się zainwestować w korepetycje dla swojej latorośli – czy to żeby pomóc jej przezwyciężyć trudności na lekcjach, czy też rozwinąć kluczowe umiejętności. Pytanie jednak brzmi: czy rola rodzica kończy się na znalezieniu dobrego korepetytora? A może masz możliwość zaangażowania się w proces nauki w większym stopniu? Jak najbardziej tak! Zobacz, jak to zrobić mądrze.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Akademia Korepetytora start
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023