Lekcje online: oferuj je firmom, które pracują zdalnie

Od dawna mówi się, że praca w modelu „home office” jest przyszłością wielu branż – zwłaszcza w dobie ogromnych możliwości, jakie stwarza internet. Gdzie w tym szansa korepetytora? W możliwości przygotowania oferty zajęć online dla firm. Zobacz, dlaczego warto i jak wykorzystać potencjał „zdalnego” rynku.

Internet, odkąd stał się nieodzowną częścią codzienności, zmienił świat nie do poznania. Stwarza wielu firmom możliwość funkcjonowania i wykonywania ogromu zadań w przestrzeni wirtualnej. Myśląc długofalowo, można się spodziewać, że ta zmiana modelu pracy – dziś w dużej mierze wymuszona – stanie się naszą codziennością, ponieważ praca z domu (odpowiednio zorganizowana) niesie za sobą wiele zalet.

Przejdź do sekcji: Lekcje online

Dlatego jako korepetytor powinieneś mieć to na względzie i pamiętać, że lekcje online dla firm to rozwiązanie o ogromnym potencjale rozwojowym, nie tylko na czas kwarantanny, ale i na przyszłość. Nie zastanawiaj się więc, „czy”, ale jak zaoferować przedsiębiorcom swoje usługi zdalne.

Lekcje online dla firm: dlaczego przejść na tryb zdalny?

Już teraz prowadzisz lekcje dla firm, ale robiłeś to dotychczas w wersji offline – a więc np. odwiedzając klientów w siedzibie przedsiębiorstwa? Jak najszybciej zaproponuj kontrahentom przejście na tryb zdalny – i to zarówno, gdy otrzymałeś już zapłatę za przyszłe lekcje (np. za kolejny miesiąc), jak i kiedy tak się nie stało.

Prowadząc zajęcia przez Internet:

 • podtrzymasz współpracę z kontrahentami – dasz im możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji w wygodnych oraz bezpiecznych warunkach,

 • zmniejszysz reperkusje, jakie będzie miał koronawirus dla Twojego biznesu,

 • zapewnisz sobie ciągłość przychodu,

 • przejdziesz na wygodną formę udzielania lekcji, którą wykorzystasz również w przyszłości.

A jeśli dopiero zastanawiasz się, czy zacząć oferować klientom biznesowym zajęcia w przestrzeni wirtualnej – właśnie teraz jest najlepszy moment na to, aby zacząć! Dzięki temu:

 • masz szansę poszerzyć niszę – np. prowadząc lekcje dla klientów z odległych miast, do których fizycznie nie jesteś w stanie dojechać,

 • zaoszczędzisz czas – prowadzenie zajęć online pozwoli Ci lepiej zorganizować czas zarówno teraz, jak i w przyszłości,

 • możesz zaoferować korzystniejsze stawki – zwiększając swoją konkurencyjność w biznesie.

Jak przygotować ofertę lekcji online dla klientów biznesowych?

Można się spodziewać, że w najbliższych miesiącach, a może dłużej, firmy będą bardziej skłonne do inwestowania w rozwój swoich pracowników z wykorzystaniem narzędzi internetowych. Równocześnie wzrośnie jednak liczba korepetytorów, którzy zapragną prowadzić lekcje online. Dlatego musisz starannie przygotować swoją ofertę – tak, aby wyprzedzić konkurencję.

Zanim więc zaczniesz kontaktować się z obecnymi i potencjalnymi klientami, zastanów się, jak uczynić swoją ofertę bardziej atrakcyjną oraz zbierz zestaw argumentów, które przemówią za wybraniem właśnie Ciebie.

Aby oferta była atrakcyjna, możesz:

 • zaoferować zarówno lekcje indywidualne, jak i grupowe – w obu wersjach można je bardzo łatwo zrealizować, a klient zyska możliwość wyboru. Połączenie konferencyjne bez problemu zrealizujesz nawet za pośrednictwem darmowego oprogramowania, nawet typu Skype. Lekcje grupowe pozwolą zaś firmie wyszkolić jednocześnie kilku pracowników. Ale uwaga! Niech zdalna grupa nie przekracza 6-8 osób;

 • przygotować pakiety zajęć – zaproponuj firmie zapłatę z góry np. za 10 lekcji czy za cały miesiąc. Dzięki temu Ty zyskasz stabilniejszy przychód, a klient np. dodatkową zniżkę. Może wynieść np. 5-10%,

 • zastosować rabaty dla klientów, którzy do tej pory współpracowali z Tobą offline – to istotne zwłaszcza w obliczu problemów gospodarczych, z którymi mogą się teraz borykać,

 • dostosować godziny swojej pracy do oczekiwań klientów biznesowych pracujących w trybie home office – być może konieczne będzie prowadzenie lekcji popołudniami albo w środku dnia. Wykaż się jak największą elastycznością.

Pamiętaj także, że:

 • dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie kalendarza online, z możliwością wygodnego zapisywania się na Twoje zajęcia. Możesz skorzystać np. z opcji udostępnienia kalendarza Google,

 • warto przygotować dla kursantów materiały i rozesłać im z wyprzedzeniem przed lekcjami – tak, aby np. mogli je pobrać i wydrukować, co ułatwi przeprowadzenie zajęć,

 • przygotować prezentacje multimedialne, na których wyjaśnisz np. zagadnienia związane z gramatyką nauczanego języka – możesz je pokazać kursantom, korzystając z opcji udostępniania swojego ekranu.

Udzielanie zdalnych lekcji klientom firmowym w tym okresie przejściowym może być dla Ciebie próbą generalną, która już wkrótce – gdy sytuacja się unormuje – pozwoli Ci nie tylko przetrwać na rynku korepetycji, ale i rozwinąć skrzydła.

Sprawdź także: Jak prowadzić lekcje online. Przewodnik po narzędziach

Zacznij uczyć online. Zarejestruj się już teraz

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Krok po kroku – jak przeprowadzić lekcję z uczniem?

Jak wygląda wzorowy schemat spotkania z uczniem? Jak powinny wyglądać zajęcia, aby udało się przerobić cały zaplanowany materiał, a przy tym uczeń jak i nauczyciel czuli się podczas lekcji komfortowo?

Zabawy i gry na lekcje z ortografii

Nie jest łatwo uczyć ortografii w taki sposób, aby nie tylko uczeń zdobył wiedzę, ale także lekcja przebiegała miło i bezstresowo. W takim razie jak to zrobić? Zagrać w gry! W artykule podpowiadamy jakie zabawy można zastosować, aby lekcje ortografii dla nikogo nie były udręką.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023