Korepetycje online – dlaczego warto o nich pomyśleć?

[Artykuł sponsorowany]

Korepetycje przez Internet to popularna wśród uczniów i rodziców forma dodatkowych lekcji. Nie jest to nowość z ostatnich miesięcy, ale pandemia sprawiła, że zdalna nauka stała się jeszcze bardziej popularna. Tego typu zajęcia mają wiele zalet, ale narosło wokół nich tyle samo mitów. Jak to wygląda w rzeczywistości? Co ma w sobie ta forma nauczania, że z roku na rok decyduje się na nią coraz więcej osób? I jak to jest z tymi mitami – może jest w nich ziarno prawdy?

Zalety korepetycji online

Lekcje przez Internet to przede wszystkim oszczędność czasu – zarówno uczniów, jak i rodziców, którzy często są zaangażowani w odwożenie na zajęcia swoich pociech. Godzinna lekcja online to godzina poświęconego czasu na naukę. Natomiast godzina na korepetycjach stacjonarnych to często kolejne 60 minut na dojazd, wyjście z domu i przygotowanie się do zajęć. Przy dwóch godzinach w tygodniu może to być aż 10 dodatkowych godzin każdego miesiąca!

Nie podlega wątpliwości, że zajęcia online są dla wielu uczniów bardziej komfortowe. Często łatwiej się skupić w odosobnieniu, we własnym domu, w komfortowym otoczeniu niż wśród rówieśników. Doceniają to szczególnie osoby nieśmiałe, którym trudno jest się odzywać wśród obcych osób (a do grup w szkołach udzielających korepetycji często trafiają uczniowie, którzy nie znają się ze szkoły). To wiąże się z kolei z kolejną zaletą – uczeń, który czuje się komfortowo i bezpiecznie, łatwiej przyswaja wiedzę. Znane otoczenie go nie rozprasza, a poczucie bezpieczeństwa pozwala w pełni skupić się na zajęciach.

Więcej o zaletach korepetycji online przeczytasz w tym artykule: https://korepetycjeonline24.pl/2021/03/30/zalety-korepetycji-online/

Jeszcze więcej korzyści

Korzyści wynikających z korepetycji online jest zdecydowanie więcej. W tego typu w szkole wszyscy uczniowie są równi, wszyscy mają szansę na taki sam poziom zajęć. W małych miastach i wsiach najczęściej problemem nie jest już dostęp do internetu, tylko wykluczenie komunikacyjne – mała ilość połączeń z większymi miastami, długie i kosztowne dojazdy uniemożliwiają wielu uczniom uczęszczanie na dodatkowe, popołudniowe zajęcia. Zdarza się, że mimo możliwości dojazdu, nie ma możliwości wyboru nauczyciela, ponieważ miejscowość jest na tyle mała, że praktycznie nie ma w niej konkurencyjnych ofert. Zajęcia online mają tę przewagę, że mogą łączyć uczniów z najlepszymi nauczycielami z całej Polski. Warunkiem jest jedynie dostęp do sieci.

W wielu miejscowościach jedyną możliwością zajęć dodatkowych jest wykupienie ich u nauczyciela, który uczy już ucznia w szkole. To często nie przynosi spodziewanego efektu, bo to właśnie metody i podejście tego konkretnego nauczyciela mogą być istotnym utrudnieniem w uczeniu się danego przedmiotu. Nowy nauczyciel, który nie zna ucznia ze szkoły, nie jest osobą z jego otoczenia, to dla ucznia nowy, czysty start. Nieraz przekonaliśmy się, że inny sposób nauczania i podejście bez uprzedzeń mogą zdziałać cuda.

Jakie są mity na temat zajęć online?

Pierwszy z nich przed momentem właśnie obaliliśmy – mówi się, że w czasie lekcji przez Internet uczniowie mają problemy z koncentracją uwagi, tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Kolejny mit – nauczyciel online nie ma kontroli nad uczniem. Czy to w jakimś stopniu prawda? Nie, ponieważ prowadzący zajęcia dokładnie widzi każdego ucznia na monitorze. Dodatkowo takie zajęcia prowadzone są zwykle w bardzo małych grupach, dzięki czemu nauczyciel może skupić uwagę na każdym z uczestników. 

Małe grupy chronią uczniów przez innym problemem – niemożnością dostosowania do nich poziomu zajęć. Taka jest obawa rodziców, a to kolejny mit związany z nauką online. Tymczasem w tego typu szkole w zajęciach biorą udział uczniowie z całej Polski, grup jest dużo i łatwiej dobrać do nich uczniów o podobnych potrzebach. Inaczej jest w szkołach stacjonarnych, w których liczba grup jest dużo mniejsza, a grupy często są większe.

Jak widać, korepetycje online mają swoje zalety. Lęk przed tym, co nowe, prowadzi do powstawania mitów wokół tej formy nauki. Wiele z nich można obalić poznając ten system poszerzania wiedzy i rozmawiając z ludźmi, którzy go znają. Warto próbować, bowiem zalety takiej nauki są nie do opisania.

Korepetycjeonline24.pl

Jedną ze szkół, które udzielają korepetycji przez internet jest szkoła korepetycjeonline24.pl. Zajęcia odbywają się tam na żywo, przez komunikator Skype. Największą grupą uczniów tej szkoły są osoby przygotowujące się do egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego. Uczestnicy pracują w małych grupach, pod czujnym okiem dyplomowanych nauczycieli i egzaminatorów. Szkoła stawia na innowacyjne metody, uczy zadawania sobie pytań i poszukiwania wiedzy. Jej celem jest rozbudzanie ciekawości uczniów i pokazywanie im, że pracą mogą osiągnąć wysokie wyniki.  

 

O autorze

avatar
Samouk - kampania (start)

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Gry i zabawy do wykorzystania na lekcjach języka obcego cz.2

Dzisiaj mamy dla Was kolejne propozycje gier i zabaw, które sprawią, że nauka języka obcego stanie się przyjemniejsza i może nieco łatwiejsza.

5 powodów, dla których lekcje online dla ucznia wydają się ekscytującą perspektywą

Internet zmienił sposób, w jaki się komunikujemy. Znacząco wpłynął też na to, jak może wygląda edukacja. W sieci możemy znaleźć nie tylko materiały do nauki, ale też interaktywne zadania, wirtualne tablice jak w salach lekcyjnych. Coraz więcej osób, oferuje też możliwość przeprowadzania korepetycji online. Dla ucznia to dobra okazja do nauki – mimo przerw w szkole i innych zajęć.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Poetycki kącik Korepetytora
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport