Jak wykorzystać język angielski w pracy? [Artykuł sponsorowany]

Zacznijmy od gratulacji! Znasz język angielski i postanowiłeś to wykorzystać w ubieganiu się o nową prace. Dobre podejście - wykorzystaj swój potencjał i umiejętności, aby rozwinąć swoją karierę i poprawić dotychczasowe zarobki. Jednak, żeby znaleźć pracę, w której jezyk angielski jest wymagany, musisz być przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym (B1), zatem jeśli jesteś o level niżej, to jest ten czas, by nadrobić zaległości. 

Jeśli Twój angielski jest przyzwoity, to przychodzi teraz moment w którym powinieneś porzucić ogólne kursy angielskiego i skupić się na Business English, czyli języku potrzebnym w pracy. W Twojej pracy prawdopodobnie będziesz musiał sobie radzić w 5 obszarach:

  • czytanie po angielsku, np. dokumentacji
  • spotkania po angielsku,
  • pisanie emaili po angielsku,
  • rozmawianie po angielsku przez telefon i Internet,
  • prezentacje i wystąpienia publiczne po angielsku.

Poniżej wyjaśnijmy krótko jakie umiejętności  i słownictwo będzie Ci potrzebne do pracy. Możesz nauczyć się ich z tego kompletnego przewodnika po temacie Business English.

Czytanie po angielsku

W pracy z językiem angielskim prawdopodobnie będziesz dużo czytać w tym języku. Może to być dokumentacja techniczna albo zgłoszenia problemów do rozwiązania od klientów, mogą to też być wewnętrzne dokumenty sporządzone po angielsku. Zrozumienie tych informacji będzie konieczne do sprawnego wykonania Twoich obowiązków.

Jak możesz się przygotować? Ćwicz czytanie po angielsku i skupiaj się na tekstach podobnych do tych, z którymi zetkniesz się w pracy. Jeśli na przykład jesteś programistą, czytaj blogi programistyczne i dokumentację techniczną po angielsku i ucz się z nich słownictwa branżowego. 

Spotkania po angielsku

W ramach Twojej pracy możesz brać udział w spotkaniach po angielsku. Żeby się w nich nie pogubić, potrzebujesz wiedzieć między innymi co to agenda czy o co chodzi gdy pytają Cię Can you take the minutes? Przyda Ci się również znajomość zwrotów, którymi możesz wyrazić swoje zdanie i zapytać co myślą inni. Twoje spotkania po angielsku mogą być zebraniami Twojego zespołu międzynarodowego, ale mogą też być spotkaniami z ważnymi klientam z zagranicy. Jeśli chcesz porządnie się do nich przygotować, pomoże Ci w tym kurs online “Spotkania po angielsku”.

Pisanie emaili po angielsku

Praca po angielsku może obejmować komunikację z innymi osobami za pomocą poczty elektronicznej lub czatów. Na przykład będziesz potrzebował porozumieć się z Twoim zespołem czy też zdobyć nowych klientów. Jak przygotować się do pisania profesjonalnych emaili po angielsku? Znajdź dobry poradnik, który pokazuje przykładowe emaile i omawia jak je napisać. Następnie zacznij ćwiczyć pisanie podobnych emaili z Twoim nauczycielem angielskiego albo znajomymi, którzy dobrze znają ten język i są skłonni dać Ci wskazówki co można zrobić lepiej.

Rozmowy telefoniczne i przez Internet po angielsku

Twoi klienci lub zespół mogą być w wielu miejscach na świecie, więc będzie konieczna komunikacja na odległość. Do rozmów telefonicznych i przez Internet przygotujesz się poznając odpowiednie zwroty po angielsku i ćwicząc je w rozmowie. Znajdź kogoś z kim możesz się rozgadać po angielsku i do dzieła!

Prezentacje i wystąpienia po angielsku

Pracując po angielsku możesz znaleźć się w sytuacji, w której musisz wygłosić prezentację po angielsku. Może będziesz przedstawiać wyniki Twojego działu anglojęzycznemu menedżerowi, a może będziesz prezentować klientom produkt Twojej firmy. Zrobienie dobrej prezentacji wymaga znajomości odpowiedniego słownictwa angielskiego, dzięki któremu logicznie zorganizujesz wypowiedź i omówisz wykresy oraz trendy. Obejrzyj przykładowe prezentacje po angielsku, na przykład prezentacje TED. Postaraj się wyłapać potrzebne wyrażenia, a następnie poćwicz prezentowanie po angielsku do lustra albo z publicznością.

Jeśli chcesz dobrze przygotować się do pracy w języku angielskim, odwiedź stronę $English na której znajdziesz darmowe ebooki i kursy przez email poświęcone Business English. 

Skomentuj ten artykuł i napisz w jaki sposób znajomość języka angielskiego pomaga Ci na co dzień.

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Terminy egzaminów GOETHE-ZERTIFIKAT (Poziom A) 2018 w Polsce

Osoby, które chciałyby potwierdzić certyfikatem swoją umiejętność językową, mogą zdecydować się na przystąpienie do testu wydawanego przez Goethe-Institut. Na podstawowym poziomie są dwa rodzaje Goethe-Zertifikat A, a mianowicie Fit in Deutsch 1 i Start Deutsch 1.

Pies w pracy - wady i zalety. Rozprawka z języka angielskiego

Przedstawiamy kolejny materiał, który zawiera wskazówki, w jaki sposób należy poprawnie konstruować rozprawkę z języka angielskiego.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022