Jak napisać skuteczne ogłoszenie na e-korepetycje?

W dzisiejszych czasach, kiedy Internet rozwija się w zawrotnym tempie - jesteś w stanie znaleźć kilkanaście przydatnych stron do promowania tego, czym się zajmujesz – popularnym i sprawdzonym przeze mnie miejscem, w którym możesz promować swoje działania, jest strona e-korepetycje.net. Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach przy konstruowaniu swojego profilu, które zostaną poruszone poniżej. To naprawdę proste i nie będzie zabierać dużej ilości Twojego cennego czasu. Oto krótki przewodnik.

jak napisać skuteczne ogłoszenie1. Po pierwsze - zadbaj o zdjęcie profilowe!

Zdjęcie musi być wyraźne i przedstawiać Ciebie. Jeśli jesteś w stanie zainwestować w profesjonalną sesję zdjęciową - masz dosyć ułatwione zadanie. Z drugiej strony - takie intuicyjne programy jak GIMP czy PicMonkey powinny w zupełności wystarczyć. Wysoka jakość pozwala jednak na odwołanie się do autorytetu. Jakość równa się profesjonalizmowi – jeśli nie jesteś do końca mistrzem w fotografii – na każdym forum o wybranej tematyce znajdują się zapaleńcy, z którymi z pewnością dogadasz się co do przystępnej ceny. Pamiętaj, żeby Twoje zdjęcie przedstawiało Ciebie z bliska. Nie bój się pytać o ocenę zaufanych ludzi, rzucając im pytanie „Czy zgosiłabyś/zgłosiłbyś się do mnie po pomoc”? Sprawdź w wolnej chwili psychologiczny efekt pierwszeństwa, który może zaważyć na tym, w jaki sposób Twoi uczniowie będą się do Ciebie zwracać. Liczne tłumaczenia tego mechanizmu, które możesz odnaleźć w sieci, z pewnością dużo pomogą. W skrócie można to wyjaśnić zdaniem: „Jak Cię widzą – tak Cię piszą”.

2. Jak podchodzić do opinii swoich uczniów?

Nie czekaj biernie na opinie – nie ma nic złego w tym, aby wystosować do swojego ucznia zgrabną wiadomość, w której poprosisz o wystawienie takowej. Jeśli już tworzysz ogłoszenie, spróbuj, aby czymś się wyróżniało – o świeżości marki pisałem tutaj. Zauważyłem pewien trend na portalach promujących naukę – duża część będących tam użytkowników bierze udział w wyścigu chwalenia się swoimi certyfikatami. Myślę, że to świetny sposób na promowanie swoich usług i dowód silnego zaangażowania, jednak często zdecydowanie bardziej opłaca się dzielić swym doświadczeniem w pracy z innymi. Chodzi o doświadczenie w relacji z człowiekiem. Warto zaznaczyć także konkretne podpunkty. Poniżej podaję przykład zastosowania balansu między tymi dwoma przestrzeniami. Powiem Ci kilka rzeczy o mnie, które warto wiedzieć, zanim się ze mną skontaktujesz:

  1. Ponad 1000 osób wzięło udział w moich szkoleniach, warsztatach i prelekcjach – dlatego wiem, jak przekazywać wiedzę, by stała się również częścią Ciebie;
  2. Jestem certyfikowanym mówcą publicznym – cały proces szkoleniowy przeszedłem w języku angielskim ze świetnymi wynikami;
  3. Mam ponad 10-letnie zaplecze teoretyczne – tyle czasu spędziłem z moim mentorem szlifując każdy aspekt języka angielskiego;
  4. Od 6 lat mam nieustający kontakt z żywym językiem – podróżowałem po USA, Wielkiej Brytanii, koordynowałem duże projekty międzynarodowe (Polsko-Amerykańskie).

Zwracaj więc uwagę na kluczowe elementy w kontakcie z odbiorcą i to, co mu oferujesz. Dobrze połączyć konkretne punkty swojego doświadczenia ze zwartym storytellingiem. Historia o tym, w jaki sposób doszedłeś do miejsca, w którym jesteś dzisiaj, jest z pewnością dobrym pomysłem.
 

 

3. Współpracuj z zaufanymi ludźmi, którzy chcą pomagać

Warto zastosować trick z tym, aby ktoś inny odbierał twoje telefony. Postaw dodatkową osobę na drodze ucznia, nim się skontaktuje bezpośrednio z Tobą. Oszczędza to czas i tworzy profesjonalne podejście do sprawy. Być może właśnie w Twoim najbliższym gronie znajdują się osoby, które mogłyby odbierać telefony i umawiać spotkania. Warto przytoczyć kilka opinii uczniów, gdyż polepszą taki mechanizm. Daje to efekt wzmocnienia autorytetu. Dobrym pomysłem jest poproszenie o pomoc kogoś z rodziny. Za każdym razem wypełnij wszystkie okienka informacyjne oraz kontaktowe, które zwiększą przepływ informacji – nie zapominaj o tym podczas rejestracji na e-korepetycje.net! Przekaż osobie, z którą będą się kontaktować Twoi uczniowie, określenie przedmiotu usług, które udostępniasz. Czy będzie to konwersacja po angielsku czy nauka słówek hiszpańskich – konkretyzuj pakiet, po który przyjdą. Pamiętaj o określeniu miejsca spotkania. Przekazuj możliwości dla swojego ucznia – podaj zakres preferowanych dni, w których mogłyby odbywać się lekcje. Nie zapomnij o widełkach cenowych. Wiesz, dlaczego jest to ważne? Będziesz wiedzieć, po co tak naprawdę wybierasz się na daną lekcje, a przez to poczujesz większe bezpieczeństwo w kontakcie z lektorem. Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa to w praktyce – bez problemu pisz do mnie na wiktor@talkersi.pl – tak samo, jeśli chodzi o potrzebne dodatkowe rady, jak i odpowiedzi na Twoje pytania. Do zobaczenia, do napisania, pozdrawiam Cię serdecznie!

 

O autorze

avatar
e-book_jak_napisac_article

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

4 Ćwiczenia na palce pianisty

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z grą na pianinie czy keyboardzie, potrzebujesz jak najwięcej ćwiczyć. Czasem jednak zdarza się, że nie masz dostępu do instrumentu, ze względu na wyjazd lub bardzo obfity harmonogram dnia.

„Sezon ogórkowy” dla korepetytora? Zobacz, jak sobie poradzić

Ferie zimowe, zbliżająca się Wielkanoc, „nic ciekawego” w szkole… znasz te wymówki uczniów, którzy odwołują kolejne korepetycje z Tobą? Dla wielu osób udzielających lekcji to chleb powszedni. Problem w tym, że często przepadające zajęcia oznaczają dla korepetytora zmniejszenie przychodu. Jak sobie z tym radzić? Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zminimalizować straty.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport