Jak dodać kampanię bannerową na e-korepetycje.net?

Kampanie bannerowe na e-korepetycje.net to dobre rozwiązanie, aby dotrzeć ze swoją reklamą do uczniów i rodziców, którzy szukają korepetytora. Jak dodać banner w serwisie? Wyjaśniamy!

Co zyskasz dzięki kampani bannerowej w serwisie?

  • Wyświetlanie Twojej reklamy nad ogłoszeniami innych korepetytorów.
  • Wyświetlanie bannerów w jednej z trzech lokalizacji - nad listami ogłoszeń, w sidebarze oraz pod artykułami.
  • Graficzna prezentacja Twojej oferty.
  • Możliwość targetowania reklamy po przedmiocie i obszarach (Twoja reklama może wyświetlać się wszystkim lub tylko osobom zainteresowanym korepetycjami z danego przedmiotu i/lub danego obszaru).
  • Kierowanie wprost do Twojej strony internetowej, profilu na Facebooku czy profilu w naszym serwisie.
  • Statystyki prowadzonej kampanii bannerowej.

Jak działają kampanie bannerowe?

Na stronach e-korepetycje.net możecie zobaczyć trzy miejsca, w których wyświetlane są kampanie bannerowe - nad listami ogłoszeń, w sidebarze oraz pod artykułami. Kampania bannerowa pozwala na graficzną prezentację oferty. Daje możliwość targetowania ze względu na przedmiot i lokalizację.

Dzięki temu można wyświetlić banner osobom, ktore odwiedzają konkretne podstrony w serwisie - na przykład podstrony związane z parą językową. Działanie kampanii bannerowych omówimy na przykładzie kampanii promującej Raport z Cen Korepetycji 2021

W serwisie opublikowaliśmy banner graficzny:

Nie dodaliśmy przy nim żadnych opcji targetowania. Chcieliśmy, aby pokazał się wszystkim odwiedzającym stronę - niezależnie od tego, czy są zainteresowani językiem niemieckim, chemią czy matematyką. Plusem takiego rozwiązania jest szerokie wyświetlanie. Jednakże, jeśli zdecydujemy się na małą liczbę odsłon to szybko one zostaną wykorzystane, a sam banner wyświetlony zostanie osobom, które niekoniecznie mogą być zainteresowane naszą ofertą.

Kampanie targetowane ograniczają zasięg wyświetlania banneru, ale poprzez precyzowanie grupy docelowej mamy większą pewność, że trafimy do osób, które mogą potencjalnie zareagować na banner. 

W panelu reklamowym po uruchomieniu kampanii możemy na bieżąco sprawdzać wyniki. 

W momencie uruchamiania kampanii wskazujemy takie elementy jak czas trwania kampanii oraz liczbę odsłon. Nasz system dzieli liczbę odsłon przez liczbę dni i na tej podstawie wskazuje, ile dziennie odsłon będzie wyświetlonych. Wyjaśnijmy, czym są jednak poszczególne wskaźniki w statystykach:

  • Odsłony unikalne - liczba wskazująca, ile unikalnych użytkowników zobaczyło reklamę.
  • Odsłony wszystkie - liczba wskazująca, ile odsłon wygenerowali unikalni użytkownicy na danym bannerze.

Dlaczego te dwie wartości są różne?

Wszystko przez capping, czyli to ile razy dany użytkownik może zobaczyć reklamę. W naszym serwisie capping ustawiony jest na 3. Dlatego po wejściu na stronę użytkownika system zliczy to jako jedną odsłonę unikalną i jedną odsłonę ogólną. Jeśli ten sam użytkownik przejdzie na inną podstronę, to reklama będzie za nim podążać (do trzech razy) -  wtedy odsłony unikalne pozostaną niezmienne, ale odsłony wszystkie wzrosną o każde wyświetlenie banneru przez tego samego użytkownika.

  • Kliknięcia - to liczba, która pokazuje ile razy użytkownicy wyświetlający banner kliknęli w kreację graficzną.
  • CTR - wskaźnik procentowy, który pokazuje stosunek kliknięć do odsłon.

Uwaga: może zdarzyć się, że w danym okresie liczba użytkowników na stronie będzie mniejsza i liczba odsłon dziennych nie zostanie wykorzystana. Na koniec wskazanego okresu wyświetlania banneru liczba odsłon wykorzystanych będzie niższa niż tych, które zamawialiśmy. Co wtedy? Reklama nadal będzie działać! Po zakończeniu kampanii nasz system będzie próbował codziennie wyświetlić maksymalną liczbę odsłon, aż do spełnienia zamierzonego celu odsłon.

Jak dodać kampanię bannerową na e-korepetycje.net?

To proste. Przygotowaliśmy cały proces w taki sposób, aby krok po kroku przeprowadzić przez niego reklamodawcę.

Pierwszym krokiem jest rejestracja konta na stronie https://kampanie.e-korepetycje.net/.

Następnie po uzupełnieniu podstawowych danych konta możemy przejść do dodawania naszej pierwszej kampanii. Najpierw musimy wybrać lokalizację naszego bannera. Dostępne lokalizacje:

Lokalizacja Rozmiar Targetowanie Cena za 1000 odsłon
Banner główny 700x150px lub 700x100px po lokalizacji i przedmiocie 20 zł 
Banner w sidebarze 240x400px po lokalizacji i przedmiocie 15 żł
Banner pod artykułami 620x200px brak 15 zł

 

Kolejnym krokiem jest ustawienie podstawowych informacji o naszej kampanii bannerowej.

Nazwa kampanii - to informacja porządkowa, aby z łatwością można było znaleźć konkretną kampanię i przejść do jej statystyk

Adres strony - to miejsce, do którego zostanie przekierowany użytkownik po kliknięciu w banner reklamowy

Po dodaniu adresu strony można zobaczyć podgląd całego adresu razem z tagami, które dodajemy do niego. Dzięki nim w Google Analytics można sprawdzić dalsze statystyki kampanii. Jeśli adres strony zostanie dodany z własnymi tagami, to nasz system nie będzie ich już dodawał.

Liczba odsłon - to jedno z najważniejszych ustawień w kampaniach. To na tej podstawie nasz system przelicza i wyświetla bannery w serwisie.

Okres - czas trwania kampanii bannerowej. W tym czasie będziemy starali się wyświetlić wszystkie zamówione odsłony.

Kolejnym krokiem jest wybór kreacji. Należy jednak pamiętać, że rozmiar grafiki trzeba dostosować do lokalizacji. Ponadto, grafika musi być w formacie .jpg, .gif lub .png, a jej waga nie może przekraczać 2MB.

W kolejnym kroku należy wskazać targetowanie. Możemy zostawić wszystkie pola puste - wtedy kampania będzie wyświetlać się na wszystkich dostępnych podstronach (ryzyko z tym związane opisaliśmy powyżej). 

Co istotne - targetowanie wiąże się dodatkowymi dopłatami do ceny kampanii. Za wybór targetowania po przedmiocie dopłata wynosi 20% od ceny zamawianych odsłon. Tak samo jest z targetowaniem po lokalizacji. Co istotne - w każdym z tych parametrów możemy wybrać po 12 elementów, ale dopłata jest jednorazowa za wybór kryterium.

To jednocześnie ostatni krok przy uruchamianiu kampanii bannerowej w serwisie. Po jego zakończeniu zobaczymy podsumowanie cenowe naszej kampanii i możemy przejść do płatności. Po opłaceniu kampanii banner musi jeszcze przejść moderację. Polega ona na sprawdzeniu przez nas wszystkich ustawień i zgodności banneru z regulaminem. W momencie akceptacji, banner od razu zacznie być wyświetlony na stronach.

Kampania bannerowa w dedykowanym serwisie

Oferujesz specjalistyczne lub branżowe kursy językowe? Uczysz języka obcego i jednocześnie jesteś tłumaczem?  A może szukasz pracowników biegle władających językami obcymi?

E-tlumacze.net to serwis skupiający tłumaczy i biura tłumaczeń, gdzie można dodać swoje ogłoszenie oraz zlecić tłumaczenie innym. Reklama graficzna to doskonały sposób na trafienie z Twoim przekazem reklamowym do bardzo sprecyzowanej grupy odbiorców. Nie marnuj czasu na wyświetlanie reklam komuś, kto nie będzie zainteresowany Twoją ofertą. Tu zrobisz to szybko i skutecznie. Napisz do nas.

Specjalnie dla korepetytorów i szkół językowych oferujących lekcje i kursy języka angielskiego na różnych poziomach mamy ofertę reklamową na naszym dedykowanym branżowym serwisie. Miejscu skupiający osoby żywo zainteresowane nauką i poszerzaniem swoich kompetencji językowych z angielskiego. Chcesz łatwo dotrzeć do swoich potencjalnych uczniów? To najlepsze miejsce na Twoją reklamę. W celu poznania szczegółów napisz do nas.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Babcia - najlepszy korepetytor

Czy babcia może być dobrym korepetytorem dla naszego dziecka? Zdecydowanie. Przewagą babci nad każdym innym nauczycielem jest czas, jaki może poświęcić wnukom. Do tego dochodzi znajomość ich charakteru, predyspozycji, mocnych i słabych stron. Czegoś, o czym każdy inny korepetytor nie ma prawa wiedzieć, dopóki dziecka nie pozna i nie przepracuje z nim określonej ilości godzin.

Samokształcenie korepetytora: dlaczego warto i jak to zrobić?

Masz już doświadczenie w pracy jako korepetytor? Zatem wiesz, że nawet jeśli Twoja wiedza jest rozległa i pogłębiona, uczniom zawsze uda się zaskoczyć Cię jakimś pytaniem. To tylko jeden z powodów, dla których musisz nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. A skoro zbliżają się wakacje, które dla wielu korepetytorów są sezonem ogórkowym, teraz jest najlepszy moment na samorozwój. Zobacz, dlaczego warto i jak się za to zabrać.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022