Ile zapłacimy za korepetycje w 2021 roku? Sprawdziliśmy

Rynek zajęć pozalekcyjnych rośnie z roku na rok. Ceny korepetycji różnią się jednak, w zależności od miasta, ale też i przedmiotu. Najwyższe ceny korepetycji dotyczą matematyki wyższej, informatyki oraz muzyki. Najmniej uczniowie zapłacą za korepetycje z nauczania początkowego, historii i malarstwa i rysunku.

Zajęcia pozalekcyjne, częściej nazywane korepetycjami, pełnią coraz większą rolę w systemie edukacji w Polsce. Uczniowie decydują się na nie, aby utrwalić wiedzę, nadrobić zaległości, ale także bo marzą o dostaniu się na konkretne uczelnie czy kierunku. Często pojawia się jednak pytanie, ile takie lekcje kosztują? 

Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w “Raporcie z cen korepetycji 2021”. Badanie przeprowadził serwis e-korepetycje.net. Analizie poddano 213189 ogłoszeń z 20 przedmiotów oraz z 30 największych miast w Polsce. Pod uwagę brano także ceny za zajęcia prowadzone online. 

W Warszawie najdrożej, a jak w innych miastach?

Najwięcej trzeba zapłacić za godzinę nauki matematyki wyższej - średnia w całej Polsce za godzinę wynosi 65,68 zł. Najwięcej zapłacą uczniowie z Warszawy, którzy za godzinę płacą aż 84,19 zł. Najmniej zajęcia z tego przedmiotu kosztują w Bielsko-Białej i Gorzowie Wielkopolski - tylko 45 zł. Do najdroższych należą także lekcje informatyki (59,90 zł) oraz muzyki (57,63 zł).

Największą rozpiętość cenową w zestawieniu poszczególnych miast widać w korepetycjach z języka włoskiego, gdzie różnica ta wynosi ponad 32 zł. Tylko 39,45 zł za godzinę z tego przedmiotu płaci się w Rzeszowie, a ponad 71 złotych w Gorzowie Wielkopolskim. - Taka różnica może wynikać z oczekiwań i wymogów stawianych w szkołach, ale także z tego, jakie uczelnie i kierunku wybierają uczniowie z danego miasta - przekonuje Magdalena Florczyk z serwisu e-korepetycje.net. - Dzięki analizie cen, uczniowie mogą łatwiej znaleźć korepetytora. Cena jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wybór korepetytora.

Lekcje online droższe niż stacjonarne

Pod uwagę wzięto także ceny korepetycji, które odbywają się online. Cena zajęć online z każdego przedmiotu jest wyższa niż lekcji przeprowadzanych stacjonarnie. Widać to choćby na przykładzie języka niemieckiego. Średnia cen zajęć stacjonarnych w Polsce wynosi 46,82 zł, ale już za zajęcia online zapłacimy 56,16 zł. To prawie 10 zł różnicy na godzinie zajęć.  - Pandemia sprawiła, że wiele zajęć pozalekcyjnych przeniosło się do Internetu. Zarówno uczniowie i korepetytorzy są coraz bardziej otwarci na taką formę - mówi Magdalena Florczyk. - Przed podjęcie decyzji odnośnie formy prowadzenia zajęć, trzeba jednak zastanowić się, czy niezależnie od ceny, taka forma nam odpowiada.

Kliknij w obrazek poniżej, aby przejść do raportu.

 Zachęcamy do podzielenia się informacją z Państwa odbiorcami - początek roku to czas, gdy rodzice i uczniowie szukają korepetytorów i informacji o cenach korepetycji.  Jeśli mieliby Państwo pytania dotyczące raportu, z chęcią udzielimy więcej informacji. Zachęcam do kontaktu: Kontakt z serwisem

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Uczestnictwo w życiu szkoły - o samorządach rodzicielskich

Pierwsza wywiadówka w szkole u swojej pociechy i pada to magiczne pytanie: Kto chce się znaleźć w gronie reprezentantów komitetu rodzicielskiego? Czym jest Rada Rodziców i jakie pełni funkcje? Jakie są kompetencje Rady Rodziców? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Gramy z WOŚP! Dorzuć się do skarbonki i zdobądź nagrody

To już piąty raz, gdy włączamy się do zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Fundacja zbiera w tym roku na wsparcie dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Uruchamiamy skarbonkę e-korepetycje.net, a każdy kto do niej wpłaci - będzie miał szansę zdobyć nagrodę!

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
DzienNauczyciela2021-sidebar
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji