Dni i godziny korepetycji

Postanowiliśmy nieco przyjrzeć się ogłoszeniom z naszego serwisu i sprawdzić, w jakie dni i w jakich godzinach korepetytorzy najczęściej prowadzą zajęcia, a także jak długo one trwają.

Na początek kilka założeń. Przeanalizowaliśmy dwa okresy (porównaliśmy je) i wzięliśmy pod uwagę wszystkie ogłoszenia dodane w danych okresach, czyli od 1 stycznia do 31 lipca w latach 2017 i 2018.

Dni korepetycji

Analiza dni, w których korepetytorzy prowadzą zajęcia potwierdziła oczywisty fakt, iż najczęściej wybierane są tzw. dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku. Około 70% korepetytorów w 2017 i ponad 73% w 2018 zdecydowało się prowadzić zajęcia właśnie w te dni.  To co można zauważyć, to fakt, że większość korepetytorów prowadzi też lekcje w soboty (odpowiednio 63,32% w 2017 i 66,88% w 2018), ale także około połowa z nich deklaruje chęć prowadzenia zajęć w niedziele. Widać zatem, że korepetycji można udzielać przez wszystkie dni tygodnia. Niektórzy prowadzą zajęcia wyłącznie w weekendy, ponieważ część uczniów może uczestniczyć w korepetycjach tylko w sobotę lub niedzielę z racji na duże obłożenie obowiązkami w trakcie tygodnia.

Na uwagę zasługuje też fakt, że w serwisie e-korepetycje.net wzrasta liczba korepetytorów, którzy konkretnie określają dni prowadzenia zajęć. W 2017 roku odsetek osób, które nie określiły preferowanych dni tygodnia wynosiła 21,09, natomiast w tym roku spadła do 16,57%.

W jakich godzinach prowadzone są korepetycje

Jak wynika z analizy korepetycji można udzielać całą dobę. Można byłoby pomyśleć, że ktoś pomylił się w zaznaczaniu czasu korepetycji, jednak wiemy od naszych użytkowników, że pilne korepetycje (np. online) nieraz odbywają się nocą. Są to zazwyczaj sytuacje awaryjne. Nie dziwi już jednak nikogo fakt, że można umówić zajęcia na godzinę 21 czy 22. Większa elastyczność korepetytorów wynika z potrzeby uczniów i dostępności technologii ułatwiających komunikację.

Na wykresie przeanalizowane są dane tylko tych ogłoszeń, w których zaznaczono przedział godzinowy. Warto wiedzieć, że więcej niż połowa korepetytorów (ponad 53%) nie zaznaczyła żadnych godzin w swoich ogłoszeniach, czyli są one do uzgodnienia. 

Zdecydowana większość korepetytorów prowadzi zajęcia popołudniowe.  Najbardziej popularną godziną na korepetycje jest 17, a tuż za nią 18 i 16 i to nie zmieniło się na przestrzeni lat.

Jak długo trwają korepetycje

Przeanalizowaliśmy także długość trwania lekcji i tu nie ma zaskoczenia, że w ponad 90% w 2017 i ponad 91% w 2018 roku ogłoszeń dotyczy zajęć trwających pełną godzinę zegarową. Jednak jest też grono korepetytorów, którzy proponują lekcje trwające godzinę lekcyjną (5,26% w 2017 i 5,57% w 2018).  W 2018 roku spadła natomiast liczba osób proponujących 90-minutowe zajęcia, a nieznacznie wzrosła liczba lekcji trwających 30 minut.

Czy pokrywa się to z Waszymi wyborami? Dajcie znać w komentarzu, w jakiej dziwnej porze lub dniu udzielaliście korepetycji. Podzielcie się swoimi historiami.

 

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Słowniczek astronomiczny

Słowniczek astronomiczny to bardzo przydatna rzecz dla osób interesujących się kosmosem. Znajdziesz tu kilka podstawowych pojęć i krótkie wytłumaczenie ich znaczenia.

Stephen Hawking (1942-2018) - biografia

W dniu dzisiejszym, tj. 14 marca 2018, nad ranem zmarł brytyjski astrofizyk Stephen Hawking. Miał 76 lat. Informację o śmierci tego wybitnego profesora matematyki i fizyki przekazała jego rodzina.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji