Checklista - sprawdź czy jesteś przygotowany do roku szkolnego cz.1 - ogłoszenia i wyróżnienia

Poprawne i ciekawe przedstawienie swoich usług to gwarancja sukcesu i zwiększone zainteresowanie ze strony uczniów. Pamiętaj, że jak Cię widzą tak Cię piszą. Jeżeli Twój profil w naszym serwisie nie będzie do końca uzupełniony, będzie zawierał błędy lub nieaktualne informacje na temat oferowanych usług, potencjalni uczniowie zapewne ominą go, a Ty stracisz klienta. Dlatego tak istotne jest, abyś zwrócił już teraz szczególną uwagę na rzeczy związane z Twoim ogłoszeniem.

Poniżej prezentujemy listę rzeczy, o które warto zadbać.

1. Treść ogłoszenia – im więcej istotnych informacji na temat swojego doświadczenia oraz oferowanej usługi zawrzesz, tym lepiej. Pamiętaj jednak, że nikt nie lubi czytać długich esejów. Najlepiej przygotować treść zwięźle, krótko i na temat. Nie bój się używać wypunktowania najistotniejszych informacji. Wskaż czynniki, które wyróżniają Cię na tle innych korepetytorów. Ogłoszeń w stylu „Udzielę korepetycji z … na poziomie szkoły …” jest bardzo dużo. Podkreśl, dlaczego właśnie TY będziesz lepszym nauczycielem. Jeżeli opracowałeś autorską metodę nauczania, wychodzisz poza schemat standardowego nauczania, koniecznie powiedz o tym innym. Wielu uczniów ma już dość schematycznego wałkowania tematów, szukają kogoś kto ich zainspiruje do nauki, wskaże jak można uczyć się inaczej, łatwiej, przyjemniej. Podkreśl najważniejsze informacje w swoim ogłoszeniu poprzez pogrubienie tekstu. Dzięki temu, już na pierwszy rzut oka, będzie widać to, co ważne w Twojej ofercie.

2. Skrócone treść ogłoszenia - nad właściwym polem do wpisania informacji na temat prowadzonych zajęć, znajdziesz niewielkie pole:

Wszystkie informacje, które podasz w tym miejscu będą wyświetlane przy Twoim profilu na liście ogłoszeń, którą widzi uczeń:

Do dyspozycji masz 160 znaków. Przemyśl, co chcesz w tym miejscu przekazać uczniom, co jest istotne, co może wyróżnić Cię spośród innych ofert korepetytorów.

3. Link do YouTube - poza podstawowymi informacjami dotyczącymi Twojej oferty, wykształcenia, doświadczenia, możesz zamieścić link do swojej prezentacji na YouTube. Materiał fimowy możesz dodać do samego profilu, jako informację o Tobie lub oddzielnie do każdego przedmiotu, z którego uczysz. To świetne rozwiązanie, szczególnie jeżeli już prowadzisz w tym medium jakiś kanał tematyczny, dzielisz się swoją wiedzą z innymi lub przedstawiasz inne ciekawe i edukacyjne treści. Prezentacja video znacznie lepiej oddaje charakter osoby uczącej, umożliwia szersze ukazanie siebie jak i swoich umiejętności. Jeżeli jeszcze nie założyłeś kanału na YouTube, to nic straconego. Jest to na prawdę niezwykle proste. A filmiki promocyjne możesz nagrać zwykłym telefonem komórkowym. Wcale nie potrzebujesz do tego profesjonalnego sprzętu. Pamiętaj, że obraz i dźwięk bardziej trafiają do ludzi niż słowo pisane. Daj się im poznać "na żywo".

4. Dane kontaktowe – nie ma nic gorszego niż podawanie w polu „imię” ksywki, zdrobnienia czy przezwiska. Absolutnie w ten sposób nie wzbudzisz zaufania ucznia. Jeżeli nie chcesz podać nazwiska, nie ma sprawy. Ale nie pisz proszę „Kasiulka”, bo nie pasuje to do sylwetki poważnego korepetytora. Jeżeli natomiast prowadzisz firmę, szkołę, w której pracuje większa liczba korepetytorów, podaj w tym miejscu jej nazwę. Wielokrotnie zdarza się, że uczeń nawet nie jest świadom, że właśnie kontaktuje się z firmą korepetytorską a nie z indywidualnym nauczycielem. Chyba nikt nie lubi być oszukiwany prawda? Jeżeli chcesz, to możesz również podać swój numer telefonu. Znacznie skraca to czas kontaktu i ułatwia komunikację na linii uczeń – korepetytor.

5. Zdjęcie – z naszych obserwacji wynika, że chętniej odwiedzane są profile, na których znajduje się zdjęcie korepetytora lub logo prowadzonej przez niego firmy. Zastanów się, jeżeli nadal nie masz dodanego zdjęcia, czy jednak nie warto tego zrobić.

6. Cena – śledzenie konkurencji to dobra taktyka na dopasowanie się do rynku. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nauczaniem innych, zerknij jakie stawki za lekcję oferują inni, uczący tego samego przedmiotu, z Twojej okolicy. Weź pod uwagę swoje kwalifikacje, poziom na jakim będziesz nauczał oraz ewentualne inne dodatkowe rzeczy, które możesz zaoferować. Te wszystkie wytyczne pozwolą Ci na ustalenie ceny na odpowiednim poziomie. A może udzielasz już korepetycji od kilku lat i możesz pochwalić się swoimi sukcesami? Zastanów się, kiedy ostatnio zmieniałeś cenę, jak wypadasz na tle innych oferentów. Może już czas nieco podnieść stawkę. Podniesienie ceny wcale nie musi oznaczać mniej uczniów (chyba, że znacznie przesadzisz z jej wysokością). Utrzymywanie zbyt niskich cen w porównaniu do innych może być sygnałem dla ucznia, że oferowana jakość usług nie będzie na zbyt wysokim poziomie. 

7. Pozycja ogłoszenia – im wyżej Twoje ogłoszenie znajdzie się na liście wszystkich ogłoszeń z danego przedmiotu w danym mieście, tym większą masz szansę, że uczniowie skontaktują się właśnie z Tobą. 

O wyższą pozycję możesz zadbać na dwa sposoby:

a) Płatne wyróżnienie, które pozwoli Ci na uzyskanie wyżej pozycji na liście ogłoszeń. Aby zorientować się, na ile dni wykupili wyróżnienie Twoi konkurenci, wystarczy, że zalogujesz się na swój profil, a następnie przejdziesz do listy wszystkich ogłoszeń z danego przedmiotu w danym mieście (nazwę przedmiotu i miasto wpisujesz w górną wyszukiwarkę na stronie).

Jak widzisz, na każdej wizytówce, której właściciel wykupił wyróżnienie, widoczna jest łączna liczba dni wyróżnienia. Znając tą daną już wiesz, na jaki czas konieczne będzie zakupienie usługi dodatkowego promowania, aby znaleźć się wyżej niż pozostali korepetytorzy.

b)  Jeżeli nie zdecydujesz się na płatne wyróżnienie swojego ogłoszenia, pamiętaj, że na  jego pozycję wpływa między innymi częstotliwość logowania się na swój profil.

Spójrz:

W pierwszej kolejności, zaraz pod ogłoszeniami wyróżnionymi, wyświetlane będą ogłoszenia tych, których właściciele regularnie logują się do swojego konta. Dlatego warto, abyś zaglądał tu jak najczęściej i logował się na swój profil nawet kilka razy dziennie.

8. Powiadomienia o uczniach – w naszym serwisie swoje ogłoszenia dodają również uczniowie, którzy poszukują korepetytora. Ich oferty znajdziesz na stronie https://www.e-korepetycje.net/uczen O wszystkich zleceniach od uczniów, którzy szukają nauczyciela z Twojego przedmiotu, możesz dowiadywać się jako pierwszy. Dzięki opcji  „Powiadomienia” na Twój adres mailowy wyślemy wiadomość o nowym uczniu, który potrzebuje korepetycji. Dzięki temu będziesz mógł odpowiedzieć na zapotrzebowanie i zaproponować swoje usługi. Jest to doskonały sposób na aktywne poszukiwanie nowych uczniów.

Pamiętaj, że Twój sukces i powodzenie leży w Twoich rękach. Tylko podjęcie odpowiednich działań może zapewnić Ci zwiększenie odwiedzin Twojego profilu, a co za tym  idzie, zwiększenie liczby osób, których zainteresuje właśnie Twoja oferta. Zacznij działać  już dziś!

O autorze

MF
e-book_jak_napisac_article

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Możliwe zwolnienia od podatku w pracy korepetytora

W 2020 roku zeznanie podatkowe za rok poprzedni można złożyć do końca maja. Jest to również termin na wpłatę należnego podatku. Jednym z elementów rozliczenia podatku jest stosowanie przez podatnika zwolnień oraz ulg podatkowych. W poniższym artykule przeanalizujemy możliwe do zastosowania ulgi w pracy korepetytora.

5 oryginalnych zajęć dla dzieci na lato

Rok szkolny – w tym roku wyjątkowy – dobiega końca. Wakacje za pasem i… pojawia się pytanie, co dalej? Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, letni wypoczynek będzie wyglądał nieco inaczej niż zazwyczaj. Jak zatem zorganizować czas wolny w kreatywny sposób? Oto ciekawe propozycje zajęć dla dzieci, na które warto zwrócić uwagę.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
E-book "Zawód: Tłumacz"
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport