Alternatywne zajęcia wakacyjne

Dziś większość dzieci, jak i nastolatków spędza przytłaczającą część wolnego czasu przy komputerze lub patrząc w telefon. Urządzenia te stały się dla nas podstawową formą komunikacji ze znajomymi i sposobem na szukanie informacji. Jeśli jednak nie chcesz spędzić wakacji od szkoły, siedząc w domu, to istnieją alternatywne sposoby wykorzystania wolnego czasu. To kursy i zajęcia, które są oferowane przez rozmaite szkoły i stowarzyszenia.

Sport i zabawa

Jeśli lubisz aktywność fizyczną i chcesz spędzić nieco czasu na powietrzu, to idealnym pomysłem będą zajęcia survivalu. To połączenie grupowej rywalizacji, aktywności fizycznej i zabawy.

Czy wiedziałbyś, co zrobić będąc pozostawionym w środku lasu mając na sobie tylko ubranie i nóż jako jedyne narzędzie? A może chcesz sprawdzić swoje umiejętności radzenia sobie samodzielnie? Jeśli tak to zajęcia z survivalu są dla ciebie. To w skrócie – szkoła przetrwania. Uczestnicy zajęć, muszą poradzić sobie nie tylko bez telefonu i GPS, ale także bez podstawowych narzędzi, które zwykle są pod ręką. Taki kurs nauczy cię jak rozpalić ogień bez zapałek, rozpoznać drogę bez mapy, nie zgubić się w lesie i zbudować ochronę własnymi rękami. To nie tylko edukacja, ale także świetna zabawa, podczas której zostajecie podzieleni na kilka grup i tylko od waszej sprawności i kreatywności zależy, kto z was jako pierwszy zamelduje się na linii mety.

Komputery, muzyka i film

Słyszałeś pewnie o kółkach filmowych? Jeśli sama idea odgrywania ról aktorskich czy nauki prawidłowej wymowy wydaję ci się nudna, a jednocześnie interesujesz się muzyką lub filmem to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. W miesiącach letnich bez trudu znajdziesz zajęcia, na których na przykład nauczysz się komputerowej obróbki filmów albo tworzenia muzycznego tła. Jeśli lubisz bawić się z Youtube czy Tik-Tok, to ta wiedza może być przełomowa w kontekście materiałów, której tworzysz. Na takich zajęciach nauczysz się, jak łatwo i szybko skracać i miksować filmy. Jak kręcić obraz z tak zwanego selfie, jak nagrywać podcasty i tworzyć do tego warstwę muzyczną. Dzięki temu będzie mógł tworzyć materiały dla mediów społecznościowych – niedostępne dla twoich kolegów i koleżanek.

Naucz się jeździć na wrotkach

Wrotki, deskorolka, a także hulajnogi powróciły do łask i są chętnie wykorzystywane przez nastolatków jako środek transportu. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale dziś możesz się także zapisać na kursy dla użytkowników tych urządzeń. Takie kursy mają zróżnicowany poziom trudności. Możesz nauczyć się na nich jeździć bezpiecznie i sprawnie, albo też zyskać umiejętność wykonywania trików pod okiem profesjonalistów i w bezpiecznym otoczeniu. Jeśli zatem kiedykolwiek fascynował was świat akrobacji z wykorzystaniem rolek czy deskorolki, to wakacyjny czas jest najlepszym momentem, aby zyskać wiedzę na ten temat.

Zagadki kryminalne

Jeśli pasjonują cię zagadki kryminalne lub rozwiązywanie zagadek, to możesz skorzystać z oferty warsztatów na których będziesz uczestniczyć w grach planszowych, wcielisz się w detektywa i samodzielnie lub z przyjaciółmi będziesz musiał rozwiązać sprawę kryminalną. Na takich zajęciach możesz też nauczyć się samodzielnie tworzyć gry interaktywne – czyli takie do których potrzebujesz jedynie scenariusza, a cała zabawa przypomina popularne RPG. Warsztaty projektowania inteligentnych gier to połączenie matematyki, umiejętności kreatywnego myślenia i nauki tworzenia fabuły, a także pisania. Olbrzymia dawka zabawy, satysfakcji i edukacji. Alternatywną opcją są warsztaty pisania na których nauczysz się podstaw tworzenia własnych opowiadań, powieści czy reguł pisania wierszy. Zaletą tego typu warsztatów jest to, że mogą odbywać się w sposób tradycyjny jak też online. 

e-book_jak_napisac_article

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Nie tylko w szkole, czyli nauka w świecie 2.0

Dzięki Internetowi niemal każda dziedzina wiedzy stała się dostępna dla każdego. Czas i miejsce przestały nas ograniczać, a nawet najbardziej niszowe szkolenia są na wyciągnięcie ręki.  Już nie trzeba dojeżdżać na stacjonarne kursy i dostosowywać swojego harmonogramu do narzuconych godzin.

[Raport] Sytuacja w edukacji w czasie pandemii

Zamknięte szkoły i odwołane zajęcia lekcyjne. Zamrożona gospodarka, ludzie tracący pracę i dochody. Uczniowie pozostają pod opieką rodziców, w szkołach mają być prowadzone lekcje online. Korepetytorzy, którzy do tej pory prowadzili zajęcia stacjonarne, muszą zawiesić swoją działalność albo przenieść usługi do sieci. Nauczyciele, często bez wsparcia ze strony szkoły, są zmuszeni do nauczenia się obsługi aplikacji do prowadzenia videokonferencji.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport