Alternatywne zajęcia wakacyjne

Dziś większość dzieci, jak i nastolatków spędza przytłaczającą część wolnego czasu przy komputerze lub patrząc w telefon. Urządzenia te stały się dla nas podstawową formą komunikacji ze znajomymi i sposobem na szukanie informacji. Jeśli jednak nie chcesz spędzić wakacji od szkoły, siedząc w domu, to istnieją alternatywne sposoby wykorzystania wolnego czasu. To kursy i zajęcia, które są oferowane przez rozmaite szkoły i stowarzyszenia.

Sport i zabawa

Jeśli lubisz aktywność fizyczną i chcesz spędzić nieco czasu na powietrzu, to idealnym pomysłem będą zajęcia survivalu. To połączenie grupowej rywalizacji, aktywności fizycznej i zabawy.

Czy wiedziałbyś, co zrobić będąc pozostawionym w środku lasu mając na sobie tylko ubranie i nóż jako jedyne narzędzie? A może chcesz sprawdzić swoje umiejętności radzenia sobie samodzielnie? Jeśli tak to zajęcia z survivalu są dla ciebie. To w skrócie – szkoła przetrwania. Uczestnicy zajęć, muszą poradzić sobie nie tylko bez telefonu i GPS, ale także bez podstawowych narzędzi, które zwykle są pod ręką. Taki kurs nauczy cię jak rozpalić ogień bez zapałek, rozpoznać drogę bez mapy, nie zgubić się w lesie i zbudować ochronę własnymi rękami. To nie tylko edukacja, ale także świetna zabawa, podczas której zostajecie podzieleni na kilka grup i tylko od waszej sprawności i kreatywności zależy, kto z was jako pierwszy zamelduje się na linii mety.

Komputery, muzyka i film

Słyszałeś pewnie o kółkach filmowych? Jeśli sama idea odgrywania ról aktorskich czy nauki prawidłowej wymowy wydaję ci się nudna, a jednocześnie interesujesz się muzyką lub filmem to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. W miesiącach letnich bez trudu znajdziesz zajęcia, na których na przykład nauczysz się komputerowej obróbki filmów albo tworzenia muzycznego tła. Jeśli lubisz bawić się z Youtube czy Tik-Tok, to ta wiedza może być przełomowa w kontekście materiałów, której tworzysz. Na takich zajęciach nauczysz się, jak łatwo i szybko skracać i miksować filmy. Jak kręcić obraz z tak zwanego selfie, jak nagrywać podcasty i tworzyć do tego warstwę muzyczną. Dzięki temu będzie mógł tworzyć materiały dla mediów społecznościowych – niedostępne dla twoich kolegów i koleżanek.

Naucz się jeździć na wrotkach

Wrotki, deskorolka, a także hulajnogi powróciły do łask i są chętnie wykorzystywane przez nastolatków jako środek transportu. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale dziś możesz się także zapisać na kursy dla użytkowników tych urządzeń. Takie kursy mają zróżnicowany poziom trudności. Możesz nauczyć się na nich jeździć bezpiecznie i sprawnie, albo też zyskać umiejętność wykonywania trików pod okiem profesjonalistów i w bezpiecznym otoczeniu. Jeśli zatem kiedykolwiek fascynował was świat akrobacji z wykorzystaniem rolek czy deskorolki, to wakacyjny czas jest najlepszym momentem, aby zyskać wiedzę na ten temat.

Zagadki kryminalne

Jeśli pasjonują cię zagadki kryminalne lub rozwiązywanie zagadek, to możesz skorzystać z oferty warsztatów na których będziesz uczestniczyć w grach planszowych, wcielisz się w detektywa i samodzielnie lub z przyjaciółmi będziesz musiał rozwiązać sprawę kryminalną. Na takich zajęciach możesz też nauczyć się samodzielnie tworzyć gry interaktywne – czyli takie do których potrzebujesz jedynie scenariusza, a cała zabawa przypomina popularne RPG. Warsztaty projektowania inteligentnych gier to połączenie matematyki, umiejętności kreatywnego myślenia i nauki tworzenia fabuły, a także pisania. Olbrzymia dawka zabawy, satysfakcji i edukacji. Alternatywną opcją są warsztaty pisania na których nauczysz się podstaw tworzenia własnych opowiadań, powieści czy reguł pisania wierszy. Zaletą tego typu warsztatów jest to, że mogą odbywać się w sposób tradycyjny jak też online. 

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Czynności, które pomogą Twojemu dziecku szybciej nauczyć się języka obcego

Nie trzeba siedzieć godzinami z dzieckiem i uczyć się z nimi języka obcego. Nie trzeba też od razu posyłać dziecko na żmudne korepetycje. Jak sprawić, by dziecko dobrze zapamiętywało nowe zwroty, a przy tym się nie nudziło?

6 sztuczek ze zwykłą wodą

​Woda to nie tylko substancja służąca do picia i mycia, ale też doskonały materiał do przeprowadzania doświadczeń. Jak się nią bawić? Poniżej znajdziecie pomysły na ciekawe sztuczki z wodą.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji