5 powodów, żeby uczyć się matematyki

[Artykuł sponsorowany]

Matematyka nazywana jest przez wielu królową nauk, a powodów, by jej się uczyć, jest naprawdę wiele. Dlaczego zatem warto to robić? W niniejszym artykule przedstawiamy 5 argumentów.

Matematyka przydaje się w życiu

Matematyka jest jedną z tych nauk, które zwyczajnie przydają się w życiu. Chodzi oczywiście nie tylko o podstawową umiejętność liczenia pieniędzy w trakcie codziennych zakupów, ale także wiele innych czynności. Czy można bowiem wyobrazić sobie przeprowadzenie remontu bez znajomości matematyki? Konieczne będzie przecież nie tylko przeliczenie ilości niezbędnych materiałów, ale również dokonanie różnych pomiarów. Przydatna jest również geometria, ponieważ to właśnie ona sprawia, że wiele nieistniejących jeszcze rzeczy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie przestrzennie, a następnie je zbudować. Matematyka niezbędna jest także w kuchni, ponieważ gotowanie wymaga znajomości różnego rodzaju miar oraz ich przeliczania.

Matematyka pozwala dobrze zarabiać

Czy znajomość matematyki przekłada się na wysokość osiąganych zarobków? Wbrew pozorom tak, ponieważ umożliwia ona wykonywanie wielu atrakcyjnych zawodów. Przykładem mogą być różnego rodzaju specjaliści IT, czy finansiści, którzy zarabiają zdecydowanie powyżej średniej krajowej. Co więcej, matematyka przydaje się również w innych, zdecydowanie bardziej popularnych zawodach, takich jak sprzedawca (obsługa kasy fiskalnej), czy praca w administracji (sporządzanie różnego rodzaju raportów).

Matematyka pozwala rozwijać inne umiejętności

Matematyka to nie tylko umiejętność liczenia, ale także wyciągania wniosków, czy logicznego myślenia. W efekcie dzięki matematyce można podejmować trafne decyzje oraz analizować fakty. Matematyka wspiera również pracę mózgu, co jest możliwe dzięki lepszej aktywacji pewnych części organu, gdzie zwiększa się objętość istoty szarej.

Matematyka opóźnia starzenie

Regularne ćwiczenia umysłu, których przykładem może być liczenie, pozwala zwielokrotnić jego możliwości poznawcze oraz pamięciowe. W efekcie osłabieniu ulegają procesy degeneracyjne mózgu, które mogą powodować demencję. W efekcie można nie tylko zachować sprawność umysłową na dłużej, ale również zapobiec wielu schorzeniom, czego przykładem może być, chociażby choroba Alzheimera.

Matematyka jest uniwersalnym językiem świata

O ile język angielski uznawany jest za mowę, w której można porozumieć się praktycznie wszędzie, to matematyka pozwala porozumieć się za granicą nawet bez znajomości żadnego języka obcego. Przykładem mogą być, chociażby zakupy, ponieważ w każdym kraju liczy się tak samo, a komunikować można się na piśmie przy użyciu cyfr arabskich.

Gdzie uczyć się matematyki?

Jak widać, znajomość matematyki przydaje się nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w życiu. Warto również mieć świadomość, że tylko dzięki znajomości podstaw tej dziedziny można przejść do nauki bardziej zaawansowanych zagadnień. Gdzie zatem uczyć się matematyki? Doskonale sprawdzają się w tym przypadku lekcje w Szkole Herosów, której oferta znajduje się pod linkiem www.szkolaherosow.pl. Mogą one odbywać się indywidualnie lub grupowo w oparciu o nowoczesne i skuteczne metody nauczania. Uczestnicząc w zajęciach Szkoły Herosów, można nie tylko nauczyć się matematyki, ale również odpowiednio przygotować się do egzaminów szkolnych.

Podsumowując, należy stwierdzić, że matematyki warto uczyć się nie tylko dla dobrych ocen, ale przede wszystkim dla siebie. Jej znajomość bowiem z pewnością ułatwi codzienne życie, a w przyszłości może umożliwić znalezienie lepszej pracy.

O autorze

avatar
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Wyznaczanie wartości parametru cz. 2

Przedstawiamy kolejny opracowany temat z matematyki na podstawie arkusza maturalnego 2021 - poziom rozszerzony. 

Trygonometria

Przedstawiamy zadanie z matematyki na podstawie arkusza maturalnego, poziom rozszerzony.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023