5 aplikacji przydatnych w pracy korepetytora

We wcześniejszym wpisie na naszym blogu mogliście znaleźć listę przydatnych aplikacji, które ułatwią Wam przygotowanie i prowadzenie zajęć z uczniami. Więcej w tym temacie znajdziecie tutaj.

Dziś natomiast przegląd 5 aplikacji, które mogą Wam pomóc w codziennej organizacji planu dnia. Całkowicie nie związane z nauką z jakiegokolwiek przedmiotu, a jakże przydatne dla każdego małego przedsiębiorcy.

Jak dojadę

Korepetytorzy nie tylko prowadzą zajęcia w swoich domach czy biurach. Bardzo często w dość krótkim czasie, muszą się przemieścić z punktu A do punktu B, z zajęć prowadzonych u jednego ucznia, do miejsca spotkania z kolejnym. O ile w mniejszych miastach nie trudno jest zapamiętać wszystkie ulice, a nawet układ numeracji, o tyle w miastach większych może stanowić to już nie lada wyzwanie. Aplikacja Jak dojadę umożliwia wyznaczenie trasy z punktu startu do miejsca docelowego. W aplikacji można sprawdzić nie tylko aktualny rozkład jazdy komunikacji miejskiej, ale również znaleźć najbliższy przystanek autobusowy czy tramwajowy oraz sprawdzić, które linie dowiozą nas do punktu docelowego. Aby aplikacja była jeszcze bardziej funkcjonalna,  za jej pomocą w większych miastach, można online skasować bilet komunikacji miejskiej. Odpada zatem stres i marnowanie czasu na poszukiwaniu automatu z biletami czy innego punktu sprzedaży. Czasowo prowadzone są również promocje, dzięki którym przez aplikację można zakupić bilet na przejazd taniej, niż standardowa cena zakupu w innych punktach sprzedaży.

SkyCash

To kolejna aplikacja, która ułatwia zakupy biletów w komunikacji miejskiej. Dodatkowo jednak za jej pomocą można opłacić bilet w pociągu czy też opłatę parkingową. Nie ma zatem stresu, że po znalezieniu upragnionego miejsca parkingowego, kolejne cenne minuty zajmie bieganie i szukanie automatu parkingowego. Podobnie jak w aplikacji Jak dojadę, tak i w Skycash, można okresowo zakupić tańsze bilety, niż te dostępne w wersji papierowej.

Evernote

To zarówno aplikacja jak i program do zainstalowania na komputerze stacjonarnym. Evernote umożliwia szybkie i proste tworzenie wszelkiego rodzaju notatek i to nie tylko w formie pisanej. Do notatki można dodać linki, grafiki, zrzuty ekranu. Dodatkowo, dzięki widżetom, możliwe jest nagrywanie notatek głosowych, które później po zsynchronizowaniu, są do odsłuchania na komputerze. Funkcja bardzo przydatna szczególnie podczas jazdy samochodem, gdy o czymś sobie przypomnimy, a nie ma szans na zatrzymanie się i dłuższy postój w celu zapisania wszystkich informacji. Przygotowane zapiski, notatki, informacje, można także łatwo udostępnić dowolnemu użytkownikowi, nawet jeśli ten nie posiada konta w Evernote. Wystarczy przesłanie mu odpowiedniego linka.

Skype

Znana chyba wszystkim aplikacja umożliwiająca prowadzenie rozmów głosowych, videokonferencji, przesyłanie wiadomości tekstowych. Super przydatna dla każdego korepetytora, który prowadzi zajęcia online, a nie podczas lekcji nie korzysta z dodatkowych tablic, programów czy współdzielenia ekranu. W końcu nauka online nie oznacza, że korepetytor musi siedzieć w tym czasie w domu przed komputerem stacjonarnym. Najważniejsze jest, aby znajdował się w takim otoczeniu, które umożliwi mu przeprowadzenie lekcji np. z języka angielskiego online.

Narzędzia Google

Najbardziej popularne, najczęściej wykorzystywane narzędzia, zarówno w formie aplikacji dostępnych na telefon jak i wersji na komputery stacjonarne. Google nadal przoduje, jeżeli chodzi o dostęp do wszelkiego rodzaju narzędzi, które będą przydatne nie tylko korepetytorowi jako przedsiębiorcy, ale również jako nauczycielowi czy głowie rodziny w życiu prywatnym. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o kalendarzu. W nim można zapisywać notatki, ustawiać przypomnienia, wpisywać zadania do wykonania, dodawać zaplanowane spotkania. Dla każdego wpisu można ustawić powiadomienie dźwiękowe, tekstowe, które w ustalonym wcześniej czasie przypomni o nadchodzącym wydarzeniu.

Na dysku Google można natomiast zapisywać wszelkie dokumenty, obrazy, nagrania i inne pliki. Dzięki temu mamy do nich dostęp zarówno z telefonu, tabletu, komputera, w każdym miejscu i o każdej porze. Wskazane pliki można również współdzielić z wybranymi użytkownikami, a wprowadzane w dokumencie zmiany przez jedną osobę, są automatycznie zapisywane i wyświetlane wszystkim pozostałym użytkownikom z dostępem do pliku.

O autorze

avatar
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

YouTube to nie tylko rozrywka

Nauka kojarzy Ci się z ciągłym siedzeniem nad książkami i wkuwaniem na pamięć pojęć i dat? Od dawna wiadomo, że taka forma przyswajania wiedzy nie jest skuteczna.

Jak zmotywować się do nauki?

Zwykle bywa tak, że przed klasówką czy sesją egzaminacyjną, brakuje nam chęci do nauki. Robimy wszystko, by tylko uniknąć siedzenia nad książkami.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023