4 Ćwiczenia na palce pianisty

Czy ćwiczenia samych palców mają sens? Oczywiście, tym bardziej jeśli mówimy o palcach pianisty. W poniższym artykule Mateusz Grzywiński - korepetytor muzyki z naszego serwisu opisuje ćwiczenia, które warto wykonywać.

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z grą na pianinie czy keyboardzie, potrzebujesz jak najwięcej ćwiczyć. Czasem jednak zdarza się, że nie masz dostępu do instrumentu, ze względu na wyjazd lub bardzo obfity harmonogram dnia.

Chcę przyjść Ci z pomocą i przedstawić 4 ćwiczenia, które możesz wykonywać bez względu na to gdzie jesteś. Gdy masz tylko wolną chwilę, czy to jadąc windą, lub siedząc na nudnej lekcji czy spotkaniu w pracy.

Pozwolą Ci one rozciągnąć Twoje palce, i sprawić że będą bardziej giętkie i sprawniej poruszały się po klawiaturze nie tylko komputera, ale właśnie instrumentu na którym grasz. Nasza dłoń posiada mięśnie, ścięgna, które wymagają bezustannych ćwiczeń, aby były silniejsze, i abyś mógł nimi grać bez przeszkód nawet najtrudniejsze utwory.

1. Palce polityka

Składasz palce w tak zwaną piramidkę i po kolei każdy z palców dociskasz do siebie nawzajem. Dzięki temu masz większą siłę przy grze na instrumencie i tym samym lepszą kontrolę nad tym jak akcentujesz dane dźwięki.

2. Migoczące gwiazdki

Ściskamy w pięść naszą dłoń i mocno wyrzucamy palce z zaciśniętej dłoni. Podobny ruch wykonujemy gdy pokazujemy komuś by zapalił światła w samochodzie.

Ćwiczenie szczególnie pomocne w zimowe mroźne dni, gdy wracamy do domu i nasze ręce są skostniałe. Po to by mięśnie mogły swobodnie się poruszać, muszą być odpowiednio ciepłe, dlatego gdy idziemy na siłownie najpierw robimy rozgrzewkę. To samo jest z naszymi palcami. One też potrzebują rozgrzewki, aby być efektywne.

3. Żaba

Gdy Twoje dłonie są otwarte rozciągamy wszystkie palce na boki, tak jak byśmy chcieli zrobić żabie płetwy. Jest to kolejne ćwiczenie pozwalające na rozciągnięcie naszych mięśni.

4. Wystrzałowe palce

Ustawiamy kciuk i palec wskazujący tak jak gdybyśmy chcieli dać komuś pstryczka. I następnie robimy tak z każdym palcem i kciukiem po kolei. Dzięki temu ćwiczeniu Twoje palce będą miały więcej siły.

Ćwiczenia opisane powyżej to oczywiście tylko część tego co należy robić, aby dobrze grać na instrumencie. Chciałbym Cię zmotywować, byś próbował i sam szukał ćwiczeń, które możesz robić poza instrumentem. Jak dokładnie wykonywać powyższe ćwiczenia opisuję w filmiku:

 


Mateusz Grzywiński - nauczyciel z zamiłowania i powołania. Uczy dzieci i dorosłych jak przez muzykę rozwijać swój umysł i wyrażać siebie. Prowadzi własne studio nauki gry na pianinie, stacjonarnie oraz przez internet, używając swojej autorskiej metody.

https://www.e-korepetycje.net/mateuszgrzywinski/muzyka

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Jak napisać skuteczne ogłoszenie na e-korepetycje?

Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach przy konstruowaniu swojego profilu. To naprawdę proste i nie będzie zabierać dużej ilości Twojego cennego czasu. Oto krótki przewodnik

Co zaproponować uczniom na nowy rok szkolny?

Chociaż mamy wakacje w pełni, Ty jako korepetytor doskonale wiesz, że kilka kolejnych tygodni upłynie bardzo szybko, a wrzesień zbliża się wielkimi krokami. A skoro tak, już teraz warto pomyśleć o kolejnym roku szkolnym. Twoja konkurencja na pewno nie śpi. Dlatego musisz znaleźć sposób, aby wyróżnić się na tle innych. Wbrew pozorom obniżanie cen za lekcje nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zobacz, co zaproponować uczniom, aby wrócili do Ciebie we wrześniu.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji