Blog e-korepetycje.net: Artykuły

Startujemy z Akademią Korepetytora!

Z przyjemnością ogłaszamy oficjalny start Akademii Korepetytora - platformy szkoleniowej dla korepetytorów. Naszym celem jest zapewnienie szybkiego dostępu do niezbędnych narzędzi i wsparcia. Nasza platforma dostarczy Ci wiedzę prosto od specjalistów w swojej dziedzinie.

Akademia Korepetytora - nowa platforma szkoleniowa

Poszukujesz wsparcia jako korepetytor? Mamy coś specjalnie dla Ciebie. Akademia Korepetytora to platforma szkoleniowa, która nie tylko oferuje kursy wideo, ale także niezbędne wsparcie, aby pomóc Ci rozwijać swój biznes.

Matura na świecie – co zdają uczniowie w innych krajach

Od 7 maja maturzyści z całej Polski zaczną konfrontację z jednym z najważniejszych egzaminów w swoim dotychczasowym życiu. Podobne testy zdają młodzi ludzie na całym globie. jak wygląda to w innych krajach?

Jak piszemy — bilbord czy billboard?

Zarówno forma "bilbord" oraz "billboard" są prawidłowe. Możemy używać ich zamiennie, ale lepiej jest wybrać jedną formę i trzymać się jej w całym tekście. Na przykład, jeśli wybierzemy formę "billboard", to warto się trzymać się jej w całej pracy czy książce.

Pogotowie naukowe – nauka do egzaminu na ostatnią chwilę

Czy nauka na ostatni moment ma sens? Pomimo że może prowadzić do krótkotrwałego sukcesu, długoterminowo jest to strategia niewystarczająca i niewłaściwa. Co jednak zrobić, gdy czasu jest mało, a materiału do opanowania dużo?

Jak piszemy — za granicą czy zagranicą?

W przypadku wyrażeń "za granicą" oraz "zagranicą" tajemnica kryje się w kontekście, który nadaje im znaczenie. Istnieje w tym pewna zagadka, gdyż nie istnieje jednoznaczna reguła, która rządzi ich użyciem. Oba te wyrażenia mają swoje miejsce w języku polskim, jednak kluczem do ich poprawnego zastosowania jest głębsze zrozumienie kontekstu.

EKOrepetytor wpływa na swoje otoczenie

Korepetytorzy i nauczyciele posiadają ogromną moc oraz wpływ na swoich uczniów i podopiecznych. Dlaczego by nie wykorzystać tej mocy do propagowania dobrych nawyków prośrodowiskowych? Oto kilka sugestii dotyczących zaangażowania społeczności szkolnej w starania na rzecz lepszego jutra.

Najczęstsze błędy na maturze

Nadchodzące matury to okres intensywnych przygotowań, który może być obarczony ryzykiem popełnienia błędów, zagrażających wynikom uczniów. W niniejszym artykule skupiamy się na identyfikacji najczęstszych błędów oraz przedstawimy kompleksowe wskazówki, jak ich unikać, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Jak piszemy – pół kolonie czy półkolonie?

Przed nami kolejne językowe wyzwanie. Na początku sprawa wydaje się jasna, ale po chwili zaczynają pojawiać się pewne wątpliwości. Czy są one uzasadnione? Oto zagadka, którą warto rozwiązać. Zapraszamy!

EKOrepetytor uczy i inspiruje

Obecnie istniejące podejście do edukacji ekologicznej wymaga bardziej zdecydowanego podejścia, z uwzględnieniem poważności sytuacji, w jakiej znajduje się nasza planeta. Konieczne jest podkreślenie roli edukacji w kształtowaniu świadomości ekologicznej już od najwcześniejszych lat nauki.

Jak piszemy — oryginał czy orginał?

Kolejna zagadka do rozwikłania. Odnosi się to nie tylko do kwestii, jakie pytania zadajemy sobie, widząc podejrzanie tanie produkty z metką, lecz także do bardziej złożonej zagadki: czy mamy do czynienia z oryginałem czy z orginałem?

Dzień z życia EKOrepetytora

Żyjemy w czasie zmian! Zmian w polityce, zmian w podejściu do kształcenia i sposobu jego realizacji, zmian w programach nauczania… Drogi Korepetytorze, dzieję się naprawdę sporo. Ale jest jeszcze jedna ważna zmiana… zmiana w myśleniu o środowisku! Dla coraz większego grona ludzi problem zanieczyszczenia i dewastacji środowiska, wpływu naszych działań na dobrostan planety oraz zmiany klimatu jest już nie tylko zauważalny (w końcu), ale przyświeca naszym codziennym wyborom i działaniom. Tym dużym, i tym małym… Bo każda zmiana wynikająca z troski o środowisko ma sens!

Terminy egzaminów CAE w 2024 roku w Polsce

CAE - Certificate in Advanced English, egzamin sprawdzający kwalifikacje z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (C1).

Terminy egzaminów CPE w 2024 roku w Polsce

CPE – Certificate of Proficiency in English to egzamin językowy sprawdzający wiedzę na najwyższym poziomie zaawansowania.

Terminy egzaminów FCE w 2024 roku w Polsce

FCE czyli First Certificate in English, to jeden z najpopularniejszych egzaminów językowych w Polsce, sprawdzający wiedzę na poziome średnio zaawansowanym wyższym.

Terminy egzaminów ósmoklasisty na rok 2024

Znamy już harmonogram egzaminów ósmoklasisty w terminie głównym i dodatkowym z poszczególnych przedmiotów na rok 2023.

Matura 2024 - sprawdź terminy egzaminów!

Znamy już harmonogram egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na rok 2024.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Akademia Korepetytora start
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023