Zasady reżimu sanitarnego w szkołach w roku szkolnym 2020/2021

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, 1 września uczniowie wrócili do szkół. W związku z tym, pojawiły się wytyczne, które określają jakie wymogi sanitarne będą musiały spełnić placówki oświatowe, aby zabezpieczyć swoich uczniów i pracowników przed zagrożeniem epidemiologicznym.

A oto najważniejsze wskazówki dla placówek edukacyjnych:

  1. Do szkoły mogą uczęszczać tylko uczniowie i osoby, które nie mają objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem.

  1. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych. 

  1. Organizowanie pracy tak, aby unikać tworzenia się dużych skupisk uczniów.Tam, gdzie zachowanie odpowiedniego dystansu będzie niemożliwe, obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Nie dotyczy to sal lekcyjnych. 

  1. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności gorączkę czy kaszel) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły.

  1. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

  1. Przybory do ćwiczeń wykorzystywane podczas zajęć należy regularnie czyścić lub dezynfekować.

  1. Należy wietrzyć sale i korytarze co najmniej raz na godzinę. 

  1. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

  1. Korzystanie z posiłków powinno odbywać się w miejscach do tego przeznaczonych zapewniających prawidłowe warunki sanitarno-higieniczne, zgodnie z zaleceniami w czasie epidemii. 

  1. W miarę możliwości podczas organizowania pracy pracownikom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi należy zastosować rozwiązania minimalizujące ryzyko zakażenia 

RaportPandemia2020

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

5 zasad skutecznej kampanii bannerowej na e-korepetycje.net - case study

Jak dobrze zareklamować swoje usługi w serwisie e-korepetycje.net? Na co zwrócić uwagę przy prowadzeniu kampanii bannerowej i jakie triki zastosować, aby osiągnąć lepsze wyniki? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Wrażenia z zajęć muzycznych dla przedszkolaków

W niniejszym artykule chciałabym podzielić się z innymi rodzicami wrażeniami z zajęć muzycznych, na które uczęszcza moja 5-letnia córeczka. To zajęcia z nauki gry na keyboardzie, na które trafiłyśmy... przypadkowo, a które okazały się trafnym wyborem.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji