Sytuacja w edukacji w 2020 roku. Weź udział w badaniu!

W 2020 roku wydarzyło się bardzo wiele w edukacji w Polsce. Pandemia koronawirusa zmusiła nas do wprowadzenia nauki online, błyskawicznej edukacji domowej, przeniesienia egzaminów i zmiany harmonogramu rekrutacji do szkół i na studia. Wszystko działo się dynamicznie i nie zawsze było dobrze przygotowane. Zdajemy sobie sprawę, że taka sytuacja dla wielu osób była wymagająca. Postanowiliśmy zapytać o Wasze spostrzeżenia na temat zmian w edukacji, które się wydarzyły. Z Waszych odpowiedzi opracowany zostanie raport obejmujący opinie zarówno korepetytorów i nauczycieli, ale także rodziców i dzieci.

Jesteś korepetytorem?

Obserwujemy codziennie Waszą pracę i rozwój. Zauważyliśmy także to, jak szybko zaczęliście dostosowywać się do nowej sytuacji na rynku. Przed pandemią wielu korepetytorów prowadziło już lekcje online, ale sytuacja sprawiła, że to grono znacznie się powiiększyło. Zdajemy sobie sprawe, że to było wymagające. Chcemy dowiedzieć się, jak wszystkie te zmiany wpłynęły na Wasze życie zawodowe, liczbę uczniów oraz zarobki. Czy poradziliście sobie ze zmianami?

Jeśli prowadzicie uczycie też w szkole czy jesteście rodzicami - nie krępujcie się i wypełnijcie ankiety skierowane do tych grup.

Jesteś nauczycielem?

Szkoły zamknięto, ale wprowadzono wymóg nauki online. Zdajemy sobie sprawę, że dla nauczycieli to był czas pełen wyznań i pracy w całkowicie nowej rzeczywistości. Trzeba było nauczyć się korzystać z nowych narzędzi, organizować właściwie pracę i zajęcia, poradzić sobie z nowymi wyzwaniami. Dlatego pytamy Was, jak te wszystkie zmiany wpłynęły na Wasze życie zawodowe. Czy poradziliście sobie ze zmianami? Czy otrzymaliście wystarczające wsparcie ze strony szkoły, dyrekcji, państwa? Będziemy wdzięczni za opowiedzenie nam o Waszym spojrzeniu na te zmiany.

Jeśli prowadzicie też korepetycje, jesteście rodzicami - nie krępujcie się i wypełnijcie ankiety skierowane do tych grup.

Jesteś rodzicem?

Dla rodziców zmiany związane z pandemią i obostrzeniami na pewno były bardzo stresujące. Wielu z Was musiało skorzystać z zasiłku, żeby opiekować się dziećmi. Niektórzy łączyli w ostatnich miesiącach pracę zdalną z opieką. To na pewno wymagające, bo oprócz codziennych obowiązków, opieki na dziećmi, doszla jeszcze pomoc w nauce i ogarnięciu nowych narzędzi. Chcemy dowiedzieć się, jak wszystkie te zmiany wpłynęły na Wasze życie rodzinne, edukację Waszych dzieci? Czy poradziliście sobie ze zmianami? Czy ktoś wyciągnął pomocną dłoń?

Jeśli uczycie też w szkole, prowadzicie korepetycje - zachęcamy do wypełnienia ankiet skierowanych do innych grup. Możecie też razem ze swoimi pociechami, wypełnić ankietę poświęconom ich opinii na sytuację.

Jesteś uczniem?

Pewnie niektórzy z Was mogli ucieszyć się, że nie trzeba będzie chodzić do szkoły. Wiemy jednak, że wielu osobom brakuje kontaktu z rówieśnikami, spokojnej nauki i dobrego przygotowania do egzaminów. Dlatego w naszej ankiecie chcemy zapytać Was o to, jak sobie radzicie :) Czy nauczyciele dają radę z nauczaniem, a Wy na spokojnie jesteście w stanie ogarnąć tematy w domu? A może nauka online jest całkiem do niczego i czekacie na powrót do szkoły i kolegów?

Wygrajcie nagrody

Każdy, kto weźmie udział w anonimowej ankiecie, może również wziąć udział w Konkursie. Na końcu każdej z ankiet znajdziecie pytanie konkursowe. Spośród osób w każdej grupie (nauczyciele, korepetytorzy, rodzice, uczniowie), które na nie odpowiedzą, zespół e-korepetycje.net wybierze po jednej najciekawszej odpowiedzi.

A do zdobycia są następujące zestawy nagród:

Korepetytorzy:

  • Voucher o wartości 75 zł do sieci Empik
  • roczne wyróżnienie ogłoszenia
  • opcja statystyk na okres roku
  • opcja powiadomień o nowych ogłoszeniach uczniów

Nauczyciele:

  • Voucher o wartości 75 zł do sieci Empik
  • roczne wyróżnienie ogłoszenia (jeśli nauczyciel zdecyduje się założyć konto lub już je posiada)
  • opcja statystyk na okres roku (jeśli nauczyciel zdecyduje się założyć konto lub już je posiada)
  • opcja powiadomień o nowych ogłoszeniach uczniów (jeśli nauczyciel zdecyduje się założyć konto lub już je posiada)

Rodzice:

  • Voucher o wartości 75 zł do sieci Empik

Uczniowie:

  • Voucher o wartości 75 zł do sieci Empik

To co? Masz chęć zdobyć nagrodę a jednocześnie powiedzieć coś o sobie?

Zatem do dzieła!

Pełny regulamin Konkursu znajduje się na stronie https://www.e-korepetycje.net/aktualnosci/regulamin-konkursu-do-ankiety

 

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Czy warto startować w olimpiadach?

Udział w olimpiadach otwiera przed uczniami drogę wielu możliwości. Taki konkurs może być bowiem przepustką do dalszej edukacji, między innymi bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.

System edukacyjny w Wielkiej Brytanii

„Celem edukacji powinno być uczenie, jak myśleć, a nie, co myśleć” (Bill Beattie). Aby to osiągnąć niezbędne jest stworzenie odpowiednich systemów edukacji. Zaprezentujemy Wam ten, który występuje w Wielkiej Brytanii.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji