Program antyplagiatowy w gimnazjach i liceach

Plagiat - koszmar, z którym nieraz muszą mierzyć się nauczyciele. Wygląda na to, że firmy Librus oraz Plagiat.pl postanowiły ukrócić uczniowską samowolę, dotyczącą kopiowania treści i przedstawiania ich jako własne.

Program antyplagiatowy, który dostaną do dyspozycji nauczyciele zajmujący się nauczaniem na poziomie gimnazjum oraz liceum, pozwoli na precyzyjne sprawdzenie tego, jak dużo zapożyczeń z innych tekstów znajduje się w uczniowskich wypracowaniach.

Program ten ma trafić do polskich szkół już w 2015 roku. W pilotażowym etapie, projekt ma objąć około 1,2 miliony uczniów w około 3,3 tysiącach polskich szkół.

Na jakiej zasadzie będzie on działał? Program umożliwi porównanie prac uczniów z zasobami znajdującymi się w internecie. Co więcej, system będzie również przeszukiwał bazy danych i prac napisanych w języku innym niż polski.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Dzień z życia rodzica - jak przetrwać w chaosie

Pogodzenie rodzicielstwa i pracy na pełny etat to nie lada wyzwanie. Każdy z nas radzi sobie jak tylko potrafi najlepiej. Czasem wychodzi lepiej, czasem gorzej. Chociaż nie potrafisz sobie wyobrazić, jak można wcisnąć w dobę taką ilość obowiązków, to jednak codziennie to robisz. Bo jesteś RODZICEM.

Korepetytor freelancer

Spore grono korepetytorów postanawia porzucić ciepłą posadę na etacie i rozpocząć działalność korepetytora freelancera. Jak każda praca, tak i praca freelancera, ma swoje wady i zalety. Których jest więcej?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji