Laptopy dla uczniów i bony na sprzęt dla nauczycieli

Władze edukacyjne ogłosiły wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli poprzez wprowadzenie darmowego sprzętu komputerowego. W ramach tego programu zarówno uczniowie, jak i pedagodzy otrzymają bezpłatne laptopy z zainstalowanym systemem operacyjnym. 

Laptop dla ucznia — główne założenia i start programu

Program „Laptop dla ucznia” startuje już we wrześniu. Laptopy przekazane uczniom zostaną wyposażone w system operacyjny i dostęp do darmowego pakietu biurowego. Dodatkowe oprogramowanie ma być dostępne na specjalne życzenie rodziców i szkół. Program zapewni również dostęp do dodatkowych materiałów edukacyjnych oraz bezpłatnych wersji elektronicznych podręczników. Sprzęt ma być objęty 36-miesięczną gwarancją, co pozwoli na szybką reakcję dostawcy na ewentualne awarie. Laptopy zostaną dostarczone niespełna 400 000 uczniom klas czwartych zarówno w szkołach publicznych, jak i prywatnych.

Naszym zdaniem nierówności nie są napędem rozwoju, ale przyczyną straconych szans, utraconych talentów, także przyczyną wielu tragedii. Staramy się na wszystkie możliwe sposoby te nierówności wyrównywać. Czas ostatecznie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania naszych dzieci na jak najwyższy poziom

— mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. 

Laptop dla nauczyciela — kiedy start inicjatywy? 

W październiku ruszy również inicjatywa „Laptop dla Nauczyciela". Program ma umożliwić nauczycielom zakup sprzętu komputerowego za pomocą bonów o wartości 2,5 tys. zł. Wybór sprzętu może być dowolny, ale musi spełnić określone wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki. Ponadto chętni nauczyciele będą mieli opcję dopłacenia do bardziej zaawansowanych modeli, co pozwoli im na skuteczniejszą realizację programu nauczania, urozmaicanie lekcji oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych. Czy wszyscy nauczyciele otrzymają bony? Odrzucono poprawkę, która zakładała, że bony na zakup laptopa zostaną przyznane również pedagogom pracującym w przedszkolach. 

 

Źródło: 

  • https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/laptopy-dla-czwartoklasistow-i-bony-dla-nauczycieli

O autorze

PM

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Epifora, inwersja a nawet paralelizm, czyli nie bój się środków poetyckich w wierszu

Anafora, inwokacja i parenteza, to dla Ciebie obcobrzmiące wyrazy? Elipsa kojarzy Ci się z matematyką, a refren z muzyką? Jeśli też masz takie spostrzeżenia na temat środków poetyckich, to warto przeczytać ten artykuł

Nauczyciel nowoczesny - kim jest? Wywiad z Dariuszem Janikiem

Kim jest, a kim powinien być nauczyciel XXI wieku? Jaką rolę powinien pełnić w życiu uczniów? W jaki sposób może wpłynąć na przyszłe wybory młodego pokolenia? O byciu nowoczesnym nauczycielem z pasją rozmawiamy  z politologiem, prawnikiem, prezenterem radiowym i telewizyjnym oraz nauczycielem - Dariuszem Janikiem.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
hiszpanski online
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023