Koniec matur i początek egzaminów zawodowych

W miniony piątek 27 maja zakończyły się matury. W tym roku absolwenci szkół średnich zdawali egzaminy w dwóch formułach – starej i nowej. Istotną zmianą w nowej wersji matury była konieczność zdawania 4 egzaminów pisemnych, czyli poza egzaminem z języka polskiego, obcego i matematyki, dodatkowo maturzyści musieli napisać egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Już 1 czerwca rozpoczyna się dodatkowa sesja matur, dla tych, którzy nie mogli przystąpić do niej w pierwszym terminie, natomiast trzecia sesja  – poprawkowa – odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia.

Jak co roku, absolwenci zdawali maturę z popularnych przedmiotów takich jak: geografia, biologia, chemia czy wiedza o społeczeństwie. Nastroje po maturach są optymistyczne, a opinie pozytywne. Większość zgodnie twierdzi, że w tym roku matura nie była zbyt wymagająca.

Dalszy stres natomiast przeżywają absolwenci technikum, którzy dzisiaj rozpoczęli egzaminy zawodowe. Od 30 maja aż do 4 lipca będą odbywały się części praktyczne, natomiast wszyscy w jednym czasie – 17 czerwca, będą uczestniczyli w części pisemnej. Warunkiem zdania egzaminu zawodowego, jest uzyskanie minimum 50 % możliwych punktów w części pisemnej i aż 75% punktów w praktycznej. Wyniki będą znane 26 sierpnia.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Gry planszowe, które uczą

Chociaż dla wielu gra planszowa kojarzy się z „chińczykiem”, to rynek tytułów z roku na rok powiększa swoje zasoby. Oprócz gier typowo losowych powstają strategiczne karcianki, gry edukacyjne, rozrywkowe, które fabułą rozbawią nawet najbardziej zatwardziałego nudziarza. Znajdziemy również takie z dużą dawką negatywnych interakcji, czy gry logiczne.

Kalkulator pozycji ogłoszeń - zdobądź go za darmo!

Wiesz, że wyróżnienie ogłoszenia decyduje o Twojej pozycji na liście ogłoszeń? A jak szybko i łatwo sprawdzić, jaką aktualnie pozycję zajmujesz, a jaką możesz osiągnąć wykupując wyróżnienie? Skorzystaj z kalkulatora pozycji dostępnego w ramach opcji "Statystyki" na Twoim koncie.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji