Już po egzaminach gimnazjalnym i ósmoklasistów

Najbardziej stresujący czas dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych właśnie się zakończył. W dniach 10-12 kwietnia gimnazjaliści pisali swój egzamin końcowy, natomiast od 15 do 17 kwietnia trwał test dla uczniów ósmych klas podstawowych, który w tym roku, po reformie edukacji, odbył się po raz pierwszy.

Mimo aktualnie trwającego strajku, w prawie całej Polsce egzaminy się odbyły bez większych problemów.

Uczniowie gimnazjów mieli do zaliczenia testy z języka polskiego, matematyki, historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym). Natomiast absolwenci szkoły podstawowej zaliczali testy z dwóch pierwszych wymienionych.

Arkusze egzaminacyjne dostępne są na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

Wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 14 czerwca 2019.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

5 grzechów głównych w szukaniu pierwszej pracy

Wielu z Was całkiem niedawno skończyło studia i jest w trakcie szukania pierwszej pracy. Nawet jeśli podejmowaliście się już dorywczych prac, to prawdopodobnie dopiero teraz po raz pierwszy będziecie musieli wykazać się pełną samodzielnością i odpowiedzialnością.

Znów gramy dla WOŚP. Dołączysz?

Już w najbliższą niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku środki ze zbiórki przeznaczy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. My też chcemy dołożyć cegiełkę do tej puli. Jak będzie ona duża, to zależy tylko od Was.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji