Wiemy, ile zarabiają korepetytorzy...

W dniach 16-31 sierpnia br. przeprowadziliśmy wśród użytkowników naszego serwisu ankietę, z której dowiedzieliśmy się, jakie są średnie miesięczne zarobki korepetytorów w Polsce. Informacje na ten temat uzyskaliśmy od 4368 osób.

Jak się okazuje korepetytor, u którego średnia cena za 1 godzinę zegarową wynosi 32 zł, jest w stanie zarabiać miesięcznie średnio 567 zł. Biorąc pod uwagę profil przeciętnego korepetytora ogłaszającego się na e-korepetycje.net (ponad 44% to studenci) i fakt, że dla ponad 77% ankietowanych ta forma pracy nie jest głównym źródłem utrzymania, kwota ta wynika głównie z niewielkiej liczby godzin poświęcanych na prowadzenie prywatnych zajęć (ok. 4 lekcje tygodniowo). Dla osób młodych w wieku 18-24 lat, które same się jeszcze uczą, perspektywa zarobienia 500-600 zł w ciągu miesiąca wydaje się być kusząca.

Nie brakuje jednak osób, które z udzielania korepetycji potrafią wypracować średnio ponad 1 tys. zł miesięcznie. Są to korepetytorzy z co najmniej 10-letnim doświadczeniem, nauczyciele w szkołach prywatnych i wykładowcy akademiccy, u których stawka za 1 lekcję znacznie przewyższa średnią sięgając nawet 44 zł. Rekordziści są w stanie zarabiać na korepetycjach średnio 2,5 tys. zł miesięcznie i więcej, jednak w takim przedziale zarobków mieści się zaledwie 2% ankietowanych.

Poniższa grafika [rys. 1] przedstawia, jaki procent korepetytorów mieści się w poszczególnych przedziałach dochodów z korepetycji:

Zarobki korepetytorów - wykres

W tabeli [rys. 2] znajdują się zaś szczegółowe informacje o średnich cenach za lekcję oraz średnich miesięcznych zarobkach z udzielania korepetycji, w zależności od takich czynników jak np. miejsce zamieszkania, status oraz doświadczenie.

Zarobki korepetytorów - tabela

Jak widać, czynnikami wpływającymi na średnią cenę za 1 godzinę zegarową w największym stopniu są wiek (21-41 zł), status (25-44 zł) oraz doświadczenie (29-43 zł). Miejsce zamieszkania ma wpływ na ceny dopiero w metropoliach (miejscowości powyżej 500 tys. mieszkańców). Ciekawostką jest, że bardziej przedsiębiorczymi korepetytorami są mężczyźni, którzy nie tylko biorą nieco więcej za zajęcia, ale także udzielają ich średnio o 1 lekcję tygodniowo więcej.

Tym wpisem rozpoczynamy cykl raportów mających na celu przedstawienie szczegółowych informacji na temat wysokości dochodów z korepetycji oraz czynników, które mają wpływ na ceny za 1 lekcję.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Sprawdź, czy uczniowie kopiują oddawane prace

Kopiowanie cudzych prac jest prawdziwą plagą w polskich szkołach. Szczególnie od momentu, gdy internet stał się powszechnym źródłem poszukiwania informacji, wielu uczniów "idzie na łatwiznę".

Angielski dla przedszkolaków – sposoby na ciekawe lekcje

Nauczanie języka obcego jest ogromnym wyzwaniem dla nauczycieli, lektorów oraz korepetytorów. W szczególności, jeśli prowadzi się zajęcia angielskiego dla dzieci.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book