Daniel Kalinowski

Ostatnia aktywność:
ponad miesiąc temu
 
Online
Warszawa

Daniel Kalinowski

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/510 opinii
Dla użytkownika Daniel Kalinowski

O mnie

Nazywam się Daniel Kalinowski i jestem doktorem nauk biologicznych.

W 2017 r. ukończyłem studia licencjackie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, następnie w 2019 r. studia magisterskie na ww. uniwersytecie. W trakcie studiów prowadziłam badania w Katedrze Histologii i Embriologii Człowieka na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM. Tematem mojej pracy licencjackiej było „Opracowanie procedury transfekcji in vitro komórek raka nerki Caki-2 oligonukleotydami miRNA”, natomiast tytuł mojej pracy magisterskiej brzmiał następująco „Ekspresja krótkiej i długiej izoformy PLAGL1 w prawidłowych i zmienionych nowotworowo tkankach nerki oraz liniach komórkowych raka”. Obie prace miały charakter eksperymentalny i wymagały zastosowania takich technik jak hodowle in vitro linii komórek nowotworowych, transfekcja komórek miRNA (tj. metodą lipofekcji), izolacja kwasów nukleinowych, odwrotna transkrypcja RNA i real-time PCR (sonda Taq-Man, multipleks qPCR). Podczas studiów, od 1 października do 31 grudnia 2017 r. byłem stypendystą w projekcie badawczym z Narodowego Centrum Nauki pt. „Funkcjonalna charakterystyka MiR92b-3p jako potencjalnego czynnika terapeutycznego w leczeniu uszkodzenia wątroby u ryb”, o decyzji nr. 2016/21/B/NZ9/03566. Do moich obowiązków należało m.in. prowadzenie hodowli in vitro rybich hepatocytów, izolacja kwasów nukleinowych, procedowanie odwrotnej transkrypcji RNA oraz real-time PCR.

Po ukończeniu studiów, od 1 października 2019 r. do 28 kwietnia 2023 r. byłem doktorantem Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoje badania prowadziłem wykorzystując techniki barwień immunofluorescencyjnych i immunoenzymatycznych, a także mikroskopową wizualizację komórek nerwowych. W swoich badaniach wykorzystywałem również zautomatyzowaną analizę skanów liniowych oraz bioinformatyczną analizę danych. Moją rozprawę doktorską pt. „Zaburzenia lękowe a estrogeny – badania u myszy z deficytem receptora estrogenowego beta” obroniłem 15 września 2023 r., uzyskując stopień naukowy doktora nauk biologicznych

Co więcej, w trakcie realizacji swego doktoratu, od 1 października do 13 listopada 2020 r. miałem przyjemność uczestniczyć w stażu naukowym zrealizowanym w Instytucie Rozrodu Zwierząt

i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie w Zespole Biologii Regeneracyjnej kierowanym przez panią prof. dr hab. n. med. Barbarę Gawrońską–Kozak. Podczas tego stażu samodzielnie przeprowadziłem procedury badawcze mające na celu porównanie zdolności fibroblastów skóry wyizolowanych od myszy nowo narodzonych (dzień 1-3) i dorosłych (2-4-miesięczne) do różnicowania się w kierunku komórek tłuszczowych (adipocytów) w hodowli in vitro. Ponadto miałem możliwość samodzielnego przeprowadzenia izolacji i pomiaru jakościowego oraz ilościowego materiału genetycznego tj. RNA, przygotowanie i przeprowadzenie barwienia tkanek skóry metodą histochemiczną, założenia pierwotnej hodowli in vitro, a także wszelkich czynności badawczych mających na celu wyhodowanie komórek w hodowli in vitro. Ponadto wziąłem również udział w innych pracach niniejszego zespołu badawczego tj.: transdukcji komórek hodowlanych adenowirusami i lentiwirusami; przygotowanie i przeprowadzenie testu ELISA; przygotowanie i przeprowadzenie badania białek metodą Western blot; przygotowanie i przeprowadzenie badania jakościowego i ilościowego materiału genetycznego; przygotowanie i przeprowadzenie barwienia tkanek metodą immunohistochemiczną.

Od 2019 do 2022 prowadziłem zajęcia dydaktyczne na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie na kierunku biologia, biotechnologia i mikrobiologia z przedmiotów tj. Anatomia funkcjonalna człowieka, Mózg a zachowanie, Pracownia immunohistochemia, Mikroskopia fluorescencyjna, Techniki immunoenzymatyczne, a także na kierunku Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii przedmiot tj. Anatomię człowieka i zwierząt. Od listopada 2020 do września 2023 roku pełniłem funkcję Przewodniczącego Koła Naukowego NEURON na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie.

Od 2017 roku do chwili obecnej, aktywnie udzielam korepetycji z biologii uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jedna z moich uczennic uzyskała tytuł laureatki konkursu biologicznego 2019.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2014 - 06.2017
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Licencjat
Biologia
10.2017 - 06.2019
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Magister
Biologia
10.2019 - 09.2023
Uniwersytet Wamińsko-Mazurski
Doktor
Biologia, Neurobiologia
Kursy i szkolenia
09.2016
Hydrobiology and inland environmental science in Poland
06.2017
Opracowanie procedury transfekcji in vitro komórek raka nerki Caki-2 oligonukleotydami miRNA
06.2019
Ekspresja krótkiej i długiej izoformy PLAGL1 w prawidłowych i zmienionych nowotworowo tkankach nerki oraz liniach komórkowych raka
Doświadczenie
10.2017 - 12.2017
Funkcjonalna charakterystyka mikroRNA 92b-3p jako narzędzia w diagnostyce i leczeniu toksycznego uszkodzenia wątroby u ryb
Kod projektu NCN - 2016/21/B/NZ9/03566
10.2020 - 11.2020
PAN
Odbycie stażu naukowego w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.
10.2023 - aktualnie
Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Zakład Neurotoksykologii

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 10
avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 września 2022

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Danielem, zdobyłam dużo wiedzy, a Pan Daniel zawsze bardzo dobrze tłumaczy niejasne dla mnie tematy. Polecam!!

avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 maja 2021

Jestem zadowolona z podjęcia współpracy z Panem Danielem, zdobyłam dużo nowej wiedzy i nieco inaczej spojrzałam na biologię, polecam!

avatar
Paulina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2020

Zachęcam każdego do podjęcia współpracy z Panem Danielem, jest osobą bardzo merytoryczną, rzetelną i podchodzącą do swojej pracy z dużą pasją. Zajęcia przebiegają w niezwykle miłej - przede wszystkim, nie stresogennej - atmosferze.

avatar
Malwina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 kwietnia 2020

Polecam! ; D Podoba mi się podejście do ucznia i sposób tłumaczenia. Na zajęciach dostaję "wejściówkę" co jest bardzo fajnym pomysłem na sprawdzenie tego czy się dobrze nauczyłam materiału. Mogę zadawać pytania i dostaję obrazową odpowiedź co też ułatwia zrozumienie nawet trudnego tematu. Forma zajęć taka jak sobie uczeń życzy - czy to forma lekcji omawiającej materiał, czy też przerabianie zadań maturalnych. Chodziłam do różnych korepetytorów, więc szczerze mogę polecić zajęcia z Panem Danielem bo jest wymagającym nauczycielem. : ))

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 kwietnia 2020

Warunki i formę prowadzenia zajęć można swobodnie ustalić z Panem Danielem, co zapobiega zbędnej utracie czasu i pozwala na skupeniu się tylko na najpotrzebniejszych rzeczach. Atmosfera jest miła i bezstresowa. Pan Daniel jest wyrozumiały i zawsze pozwala dopytać, gdy coś jest niezrozumiałe. Na zajęciach można dowiedzieć się dodatkowych informacji z zakresu materiału, który Pan Daniel przerabiał na własnych studiach. Efektów pomocy w przygotowaniu do matury dowiemy się po jej przeprowadzeniu.

avatar
Emilia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 września 2019

Zajęcia z Panem Danielem to czysta przyjemność. Przebiegają w miłej atmosferze, dzięki czemu nie wstydziłam się pytać ani udzielać odpowiedzi. Często opowiadał różne ciekawostki związane z akurat omawianym tematem. Jest kopalnią wiedzy z biologii i na zajęciach na pewno nie można się nudzić. Poprawiałam maturę pierwszy raz i dopiero pod okiem Pana Daniela udało mi się uzyskać wynik kwalifikujący na wymarzone studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunek lekarski. Zajęcia z Panem dały mi swobodę operowania materiałem, łączenia różnych pojęć co bardzo ugruntowało moją wiedzę. Pan Daniel kładzie duży nacisk na rozwiązywanie zadań, co zawsze sprawiało mi trudność - walka z kluczem. Szczerze polecam :)

avatar
Karolina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 września 2019

Dzięki Panu Danielowi pokochałam biologię! Świetnie przygotowuje się do zajęć i konkretnie omawia tematy:)

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 lutego 2019

Pan Daniel udzielał korepetycji mojej córce w bieżącym roku szkolnym. Był zawsze przygotowany do zajęć a materiał omawiał w bardzo konkretny, zrozumiały sposób. Polecam.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 stycznia 2019

Bardzo profesjonalne podejście do ucznia. Dużo materiałów dodatkowych. Cieszę się, że syn uczęszcza na zajęcia z Panem Danielem. Oceny z biologii się poprawiły. Ocena celująca z pracy klasowej z genetyki! Polecam z czystym sumieniem.

avatar
Iwona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 stycznia 2019

Dzięki Panu Danielowi mój syn załapał podstawy genetyki, której nikt inny nie mógł mu wytłumaczyć. Pan Daniel ma nie tylko ma dobre podejście do uczniów ale również fachową wiedzę oraz stosowne pomoce dydaktyczne tj. tablicę dzięki czemu nauka jest jeszcze bardziej efektywna.Na pewno będziemy kontynuować naukę u Pana Daniela.
Iwona

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.