Daniel Kalinowski

Ostatnia aktywność:
ponad miesiąc temu
 
Korepetytor prowadzi zajęcia online
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Nazywam się Daniel Kalinowski i jestem doktorantem 4 roku w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Na co dzień pracuję w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt na Wydziale Biologii i Biotechnologii. W pracy badawczej zajmuję się oceną zmian neurochemicznych w populacjach komórkowych ciała migdałowatego powodujących zwiększony niepokój i nasilone reakcje lękowe u dorosłych samic myszy z defektem receptora estrogenowego-beta. Wykorzystując techniki immunohistochemii, analizuję kluczowe subpopulacje neuronów pobudzających (glutaminergicznych) oraz hamujących (GABA-ergicznych), zapewniających podstawową równowagę w procesach pobudzenia i hamowania. Badam neurony przede wszystkim na poziomie wykorzystywanych neuroprzekaźników i neuromodulatorów.

Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć m.in. z anatomii funkcjonalnej człowieka, anatomii człowieka i zwierząt, mózgu a zachowanie, technik immunoenzymatycznych, mikroskopii fluorescencyjnej i pracowni immunohistochemii. Ponadto specjalizuję się w neuroanatomii człowieka. 

W skład mojego dorobku zaliczają się następujące publikacje i referaty naukowe:

Kalinowski D , Bogus-Nowakowska K, Kozłowska A, Równiak M. Expression of calbindin, a marker of gamma-aminobutyric acid neurons, is reduced in the amygdala of oestrogen receptor β-deficient female mice. J Clin Med. 2022 Mar 22; 11(7):1760. doi: 10.3390/jcm11071760

Kalinowski D , Bogus-Nowakowska K, Kozłowska A, Równiak M. Dopaminergic and cholinergic modulation of the amygdala is altered in female mice with oestrogen receptor β deprivation. Scientific Reports. 2023 Jan 17; 13, 897. doi: 10.1038/s41598-023-28069-2

Bogus-Nowakowska K, Robak A, Kalinowski D , Kozłowska A, Równiak M. GABAergic and Glutamatergic Phenotypes of Neurons Expressing Calcium-Binding Proteins in the Preoptic Area of the Guinea Pig. Int. J. Mol. Sci. 2022, 23, 7963. doi: 10.3390/ijms23147963

Równiak M, Bogus-Nowakowska K,  Kalinowski D , Kozłowska A.  The evolutionary trajectories of the individual amygdala nuclei in the common shrew, guinea pig, rabbit, fox and pig: A consequence of embryological fate and mosaic-like evolution. Journal of Anatomy, 2022, 240, 489– 502. doi: 10.1111/joa.13571

Kalinowski D , Bogus-Nowakowska K, Kozłowska A, Równiak M. Nadekspresja wybranych markerów dopaminergicznych w kompleksie podstawno-bocznym ciała migdałowatego jako prawdopodobny mechanizm wygaszania stanów lękowych u myszy pozbawionych receptora estrogenowego β. 54. Sympozjum Polskiego Towarzystwa Histochemików i Cytochemików Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Techniki histochemiczne i cytochemiczne w ujęciu ponadczasowym, 23-25 maja 2022 r., Bydgoszcz, 2022, s. 22-22

Kalinowski D. Immunodetekcja kalbindyny w jądrach ciała suteczkowatego w 30. dniu rozwoju płodowego kawii domowej. Przegląd i badania nad Ośrodkowym Układem Nerwowym - obecny stan wiedzy i perspektywy na przyszłość. I Ogólnopolska Konferencja Naukowa. Fundacja Tygiel, 27 listopada 2021 r.

Kalinowski D. Reduced density of γ-aminobutyric acid (GABA) interneurons co-expressing calbindin in the amygdala as one of the possible mechanisms of increased anxiety in estrogen receptor β-deficient mice. Virtual FENS Regional Meeting 2021, 25-27 sierpnia 2021 r. ID:19/FENS2021

Dostępność

Poniedziałek
Wtorek17:00 - 21:00
Środa
Czwartek17:00 - 21:00
Piątek17:00 - 21:00
Sobota
Niedziela12:00 - 20:00

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2014 - 06.2017
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Licencjat
Biologia
10.2017 - 06.2019
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Magister
Biologia
Kursy i szkolenia
09.2016
Hydrobiology and inland environmental science in Poland
06.2017
Opracowanie procedury transfekcji in vitro komórek raka nerki Caki-2 oligonukleotydami miRNA
06.2019
Ekspresja krótkiej i długiej izoformy PLAGL1 w prawidłowych i zmienionych nowotworowo tkankach nerki oraz liniach komórkowych raka
Doświadczenie
10.2017 - 12.2017
Funkcjonalna charakterystyka mikroRNA 92b-3p jako narzędzia w diagnostyce i leczeniu toksycznego uszkodzenia wątroby u ryb
Kod projektu NCN - 2016/21/B/NZ9/03566
10.2020 - 11.2020
PAN
Odbycie stażu naukowego w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.
Udzielam korepetycji

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 10
avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 września 2022

Jestem zadowolona z zajęć z Panem Danielem, zdobyłam dużo wiedzy, a Pan Daniel zawsze bardzo dobrze tłumaczy niejasne dla mnie tematy. Polecam!!

avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 maja 2021

Jestem zadowolona z podjęcia współpracy z Panem Danielem, zdobyłam dużo nowej wiedzy i nieco inaczej spojrzałam na biologię, polecam!

avatar
Paulina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2020

Zachęcam każdego do podjęcia współpracy z Panem Danielem, jest osobą bardzo merytoryczną, rzetelną i podchodzącą do swojej pracy z dużą pasją. Zajęcia przebiegają w niezwykle miłej - przede wszystkim, nie stresogennej - atmosferze.

avatar
Malwina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 kwietnia 2020

Polecam! ; D Podoba mi się podejście do ucznia i sposób tłumaczenia. Na zajęciach dostaję "wejściówkę" co jest bardzo fajnym pomysłem na sprawdzenie tego czy się dobrze nauczyłam materiału. Mogę zadawać pytania i dostaję obrazową odpowiedź co też ułatwia zrozumienie nawet trudnego tematu. Forma zajęć taka jak sobie uczeń życzy - czy to forma lekcji omawiającej materiał, czy też przerabianie zadań maturalnych. Chodziłam do różnych korepetytorów, więc szczerze mogę polecić zajęcia z Panem Danielem bo jest wymagającym nauczycielem. : ))

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 kwietnia 2020

Warunki i formę prowadzenia zajęć można swobodnie ustalić z Panem Danielem, co zapobiega zbędnej utracie czasu i pozwala na skupeniu się tylko na najpotrzebniejszych rzeczach. Atmosfera jest miła i bezstresowa. Pan Daniel jest wyrozumiały i zawsze pozwala dopytać, gdy coś jest niezrozumiałe. Na zajęciach można dowiedzieć się dodatkowych informacji z zakresu materiału, który Pan Daniel przerabiał na własnych studiach. Efektów pomocy w przygotowaniu do matury dowiemy się po jej przeprowadzeniu.

avatar
Emilia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 września 2019

Zajęcia z Panem Danielem to czysta przyjemność. Przebiegają w miłej atmosferze, dzięki czemu nie wstydziłam się pytać ani udzielać odpowiedzi. Często opowiadał różne ciekawostki związane z akurat omawianym tematem. Jest kopalnią wiedzy z biologii i na zajęciach na pewno nie można się nudzić. Poprawiałam maturę pierwszy raz i dopiero pod okiem Pana Daniela udało mi się uzyskać wynik kwalifikujący na wymarzone studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunek lekarski. Zajęcia z Panem dały mi swobodę operowania materiałem, łączenia różnych pojęć co bardzo ugruntowało moją wiedzę. Pan Daniel kładzie duży nacisk na rozwiązywanie zadań, co zawsze sprawiało mi trudność - walka z kluczem. Szczerze polecam :)

avatar
Karolina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 września 2019

Dzięki Panu Danielowi pokochałam biologię! Świetnie przygotowuje się do zajęć i konkretnie omawia tematy:)

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 lutego 2019

Pan Daniel udzielał korepetycji mojej córce w bieżącym roku szkolnym. Był zawsze przygotowany do zajęć a materiał omawiał w bardzo konkretny, zrozumiały sposób. Polecam.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 stycznia 2019

Bardzo profesjonalne podejście do ucznia. Dużo materiałów dodatkowych. Cieszę się, że syn uczęszcza na zajęcia z Panem Danielem. Oceny z biologii się poprawiły. Ocena celująca z pracy klasowej z genetyki! Polecam z czystym sumieniem.

avatar
Iwona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 stycznia 2019

Dzięki Panu Danielowi mój syn załapał podstawy genetyki, której nikt inny nie mógł mu wytłumaczyć. Pan Daniel ma nie tylko ma dobre podejście do uczniów ale również fachową wiedzę oraz stosowne pomoce dydaktyczne tj. tablicę dzięki czemu nauka jest jeszcze bardziej efektywna.Na pewno będziemy kontynuować naukę u Pana Daniela.
Iwona

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.