Zapraszamy na konferencję

Miło nam poinformować, że zostaliśmy Partnerem Medialnym drugiej konferencji “Szkoła od Nowa”, podczas której uczestnicy i organizatorzy będą inspirować do zmian w edukacji. W tym roku motto konferencji brzmi: “Od słów do czynów!” i ma prowadzić uczestników do rozmów o inspirujących narzędziach, które można wykorzystać w pracy z młodymi ludźmi w szkole. Te narzędzia to m.in.: porozumienie bez przemocy (NVC), mediacje, neurobiologia uczenia się, ocenianie kształtujące, sposoby motywowania uczniów, m.in. przy użyciu nowych technologii.

 

Celem konferencji jest przedstawienie i przećwiczenie konkretnych narzędzi, które można zastosować aby wzmocnić relację nauczyciela z uczniem, wesprzeć dziecko w jego indywidualnym procesie wzrastania i uczenia się oraz zyskać więcej radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Prelegenci:

Zaproszeni goście to osoby, które w swej codziennej pracy stosują narzędzia, o których opowiedzą podczas konferencji, a zatem przedstawiona wiedza nie będzie tylko teorią, ale jest poparta doświadczeniem i dobrymi praktykami. W tym roku w roli prelegentów i prowadzących warsztaty wystąpią: Zofia Aleksandra Schacht-Petersen (NVC), Jarek Żyliński (psycholog wychowawczy), dr Tomasz Tokarz (trener, nauczyciel), dr n.med. Emilia Grzęda (neurobiolog), Maciej Danieluk (superbelfrzy), Agnieszka Wenda (CEO), Katarzyna Polak (nauczycielka języka polskiego, stosuje OK). O tych osobach możecie przeczytać więcej w zakładce Prelegenci na stronie wydarzenia.

Ramowy harmonogram:

Pierwszy dzień konferencji (sobota, 17.03.2018, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71)  to wykłady i dyskusje.
Drugi dzień konferencji (niedziela, 18.03.2018, Niepubliczna Szkoła Mozaika, ul. Mickiewicza 11 lok.2, Białystok) to praktyczne warsztaty prowadzone przez prelegentów z dnia poprzedniego, aby przećwiczyć zdobytą wiedzę teoretyczną („Od słów do czynów”).

Dla kogo?

Konferencja “Szkoła od Nowa” to idealne wydarzenie dla nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szukających inspiracji do efektywnej pracy w relacji z uczniem oraz rodziców zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w procesie edukacji swoich dzieci.

Organizatorzy:

Konferencję organizuje Fundacja Gra w Klasy, która prowadzi Niepubliczną Szkołę Podstawową Mozaika w Białymstoku. Na co dzień towarzyszy dzieciom i nauczycielom w rzeczywistości szkolnej, starając się wcielać w życie ważne idee: budowanie autentycznych relacji, wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka, akceptacja, szacunek, kreatywność. Starają się odkrywać nowe drogi towarzyszenia dzieciom w rozwoju i uczeniu się, dzięki czemu i my – dorośli jesteśmy w nieustannym procesie uczenia się.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na wydarzenie pod adresem: 
https://szkolaodnowakonferencja.wordpress.com/ 

A poniżej ulotka, na której znajduje się dokładny harmonogram wydarzenia:

ulotka awers

ulotka rewers

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Jak Facebook sprawia, że uczniowie zgłaszają się do mnie sami?

Połącz swoją osobowość z niecodzienną metodą, co powoduje, że projekt przekazywania swojej wiedzy staje się totalnie niepowtarzalny - dokładnie tak samo jak Ty!

Poradnik o email marketingu dla branży edukacyjnej

Firma FreshMail przygotowała specjalny poradnik dla branży edukacyjnej. Pokazuje w nim wyniki badań na grupie ponad 200-stu firm, gdzie przeanalizowane zostały podejmowane działania w email marketingu oraz porady i inspiracje, jak efektywnie wykorzystać to narzędzie.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji