Prezenty na Dzień Nauczyciela

dzień nauczyciela

Już 14 października czekają nas kolejne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto to, popularnie zwane Dniem Nauczyciela, zostało ustanowione dnia 27 kwietnia 1972 roku. Na podstawie zapisów w ustawie, dzień ten jest wolny od zajęć szkolnych. W niektórych szkołach organizowane są akademie i inne uroczystości uświetniające ten wyjątkowy dzień. Jednak w większości szkół jest to dzień wolny dla uczniów. Chociaż szkoła musi zapewnić w ten dzień opiekę dla mniejszych dzieci, dlatego nie wszyscy nauczyciele mają tego dnia wolne. Pracują świetlice, czasem nauczyciele organizują wyjście dla swoich uczniów do kina, czy na inną ciekawą wycieczkę. A co można podarować nauczycielowi w podzięce za jego trud i starania codziennej pracy? Prezent nie musi być wcale drogi, aby był wyjątkowy. Poniżej przedstawiamy pomysły na prezenty na Dzień Nauczyciela. 

Prezent na Dzień Nauczyciela od serca, bez nakładów finansowych

 1. Mniejsze dzieci mogą przygotować swojemu nauczycielowi laurkę lub własnoręcznie wykonaną zakładkę do książki. Osobiście napisane życzenia, przyozdobione pięknym obrazkiem, z pewnością rozgrzeją serce nauczyciela.
 2. Biżuteria dla pani wychowawczyni – oczywiście nie ta droga, kupowana w sklepie, a samodzielnie wykonana z makaronu, koralików czy czegokolwiek innego, co Wam głowa podpowie. Oklepane? Wcale nie.
 3. Jesienne bukiety – na ulicach pełno kolorowych liści, pod stopami kasztany i żołędzie. Przygotowanie kompozycji składającej się z jesiennych skarbów natury, to frajda zarówno dla dzieci, jak i nietuzinkowy bukiet dla nauczyciela. Parę gałązek jarzębiny doda wiązance charakteru.
 4. Słodkości – kto ich nie lubi…A może zamiast tradycyjnej bombonierki upieczecie coś sami? Z pomocą rodziców, lub samodzielnie, możecie przygotować mini muffinki, ciasteczka lub ciasto ze specjalną dedykacją dla Waszego nauczyciela. Oczywiście warto zorientować się, czy aktualnie nie przebywa na diecie lub nie jest uczulony na jakiś rodzaj pokarmu.
 5. Artystyczne show – samodzielnie przygotowane przedstawienie opisujące dzień powszedni z życia nauczyciela. Poszukajcie, może w Waszej klasie kryje się dusza poety, która chciałaby napisać wiersz lub piosenkę. Można tekst ułożyć również wspólnie.

Prezent za parę groszy 

 1. Kubek – dość powszechny prezent wśród podarunków. Dlaczego? Bo każdy nauczyciel kojarzony jest z kubkiem herbaty lub parującej kawy. Zamiast tradycyjnego kubka poszukajcie kubków personalizowanych. Można wybrać taki z imieniem nauczyciela, śmiesznym tekstem, lub zamówić kubek z własną dedykacją. A może sprawdzi się kubek termiczny? W końcu nauczyciel zdąży wypić ciepłą kawę zanim mu ostygnie.
 2. Notatnik – kupcie zwykły notes w księgarni, ale ozdóbcie go według własnego pomysłu. W środku może się znaleźć również dedykacja od całej klasy. Okładkę, nawet najprostszego notesu, można pięknie przyozdobić obrazkami, cekinami, kokardkami. Takiego notatnika nikt mieć nie będzie.
 3. Album ze zdjęciami – jeżeli macie klasowe zdjęcia, ze wspólnych szkolnych wycieczek, występów, albo takie zrobione poza szkołą, przygotujcie unikatowy album. W albumie mogą znaleźć się zdjęcia zarówno aktualne, ale także takie z Waszego dzieciństwa. Możecie do tego przygotować quiz dla nauczyciela. Pod zdjęciami, na których byliście zupełnie mali, zakryjcie Wasze imiona. Zadaniem nauczyciela będzie zgadnąć, kto kryje się na fotografii.
 4. Bombonierka, czekoladka – to chyba najpopularniejszy prezent, jeżeli nie liczyć kwiatów. Jeżeli sam nauczyciel nie połasi się na słodkości, to z pewnością jego rodzina lub znajomi ucieszą się ze słodkiej przekąski.
 5. Własnoręcznie zrobiony wazon na kwiaty. Wazon można przygotować zarówno ozdabiając zwykły szklany wazon wstążkami, farbami witrażowymi, lub ozdobić butelkę czy słoik. Wazonów nigdy za dużo.

Coś z górnej, ale nie najwyższej półki cenowej

 1. Książka – to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Zanim jednak zdecydujecie się na tego rodzaju prezent, zorientujcie się, czym Wasz nauczyciel się interesuje, jaki rodzaj książek czyta.
 2. Voucher do kina czy teatru – każdemu należy się trochę rozrywki. W większości kin, czy teatrów można zakupić bon, który upoważnia do nabycia dowolnego biletu na seans kinowy lub na wybraną sztukę teatralną. W zależności od zasobności portfela, voucher może być przeznaczony dla jednej lub dwóch osób.
 3. Czekoladki na specjalne zamówienie – są sklepy, które oferują przygotowanie specjalnych czekoladowych telegramów. Z wybranych słodkich literek można złożyć dowolny tekst. Słodkie życzenia pakowane są w eleganckie pudełko.
 4. Apteczka pierwszej pomocy – to podręczny zestaw ratunkowy dla nauczyciela na ciężkie dni pracy. W apteczce mogą znaleźć się: kubek i ziółka na uspokojenie, czekolada – bo nic tak nie koi skołatanych nerwów jak małe co nieco, aspiryna na ból głowy, stoperki do uszu do wykorzystania w czasie przerwy. Prezent przeznaczony dla nauczycieli z poczuciem humoru.

Niezależnie od tego, czy darzycie sympatią swoich nauczycieli, czy też nie pałacie do nich wyjątkową miłością, w dniu ich święta warto podarować chociaż skromnego kwiatka. Nauczyciele, choć różni, wykonują bardzo ciężki zawód i ich starania powinny zostać docenione.

 

O autorze

MF
Early Stage_artykuł czerwiec

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Pomysły na prezent na Dzień Chłopaka w szkole (30 września 2019 r.)

Dzień Chłopaka w 2019 wypada w poniedziałek 30 września. Czy już macie pomysł na prezent na dzień chłopaka dla kolegów z klasy? Jeżeli nie, to podrzucamy Wam ich kilka.

6 wskazówek, jak zaplanować pracę z uczniem

Jesteś dobrym korepetytorem. Skutecznie wypromowałeś swoją działalność, a uczniów stale przybywa. Ale uwaga! Gdy ich liczba drastycznie wzrośnie, możesz zacząć doświadczać problemów z organizacją lekcji. Zaczynają Ci się mylić twarze uczniów i nie pamiętasz już, z którym omawiasz jaką partię materiału? Zobacz, jak tego uniknąć.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
E-book_Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport