Noworoczna checklista korepetytora

Nowy rok przywitał nas samymi nowościami. Ostatnio przekazaliśmy w Twoje ręce inteligentny notatnik z zajęć, a dziś podsyłamy noworoczną checklistę korepetytora, gdzie zachęcamy do aktualizowania danych na koncie. 

[Kliknij obrazek, by pobrać checklistę w formie PDF z aktywnymi linkami]

Trzy najważniejsze punkty zaznaczyliśmy czerwonymi trójkątami. Są to rzeczy, wydawałoby się oczywiste, a jednak wielu z Was o tym zapomina, tym samym blokując sobie drogę do pozyskania potencjalnych uczniów. Dlatego omówimy najważniejsze aspekty wpływające na popularność ogłoszenia, tak aby nic nie umknęło Twojej uwadze.

Co wpływa na skuteczność Twojego ogłoszenia?

Cena

Jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru danego nauczyciela. W końcu każdy z nas chce wiedzieć, ile zapłaci za daną usługę czy produkt. Jeśli uczeń czy jego rodzic ma do wyboru ogłoszenie z podaną ceną, a te bez niej, zdecydowanie wybierze to z ceną, bo ma jasny i klarowny komunikat. Od razu umie sobie przekalkulować czy stać go na takie korepetycje, czy też nie.

Zdjęcie

Równie istotne, abyśmy mogli się zapoznać z kim mamy do czynienia. Jest poniekąd zaproszeniem do dialogu, otwartością na komunikację z uczniem. Jednak pamiętaj, aby było to albo zdjęcie Twojej twarzy, albo logo, nie to wgrane z internetu przedstawiające anonimowe osoby, zwierzęta czy ikonki. Pod anonimową miniaturką ciężko jest wyobrazić sobie, z kim będziemy mieli do czynienia. Zadbaj o profesjonalne podejście do tematu, potraktuj to, jak swoją wizytówkę, którą wręczasz potencjalnemu klientowi. 

Opublikowane ogłoszenie

Sprawdź, czy Twoje ogłoszenie nie jest ukryte. Jeśli tak jest, nie będzie wyświetlało się na liście ogłoszeń oraz zniknie z Twojego profilu. Żeby to zmienić, należy wejść w swoje ogłoszenia i przy ikonce ekranu kliknąć "Publikuj ogłoszenie".
 


Aktualne dane

Sprawdź, czy Twoje ogłoszenie jest aktualne, czy w trakcie swojej zawodowej drogi nie skończyłeś dodatkowych kursów, czy nie podniosłeś ceny, albo nie zmieniłeś miejsca nauczania. Edytuj swoje dane na bieżąco, dopisując swoje osiągnięcia, co również jest dla ucznia sygnałem, że ciągle się rozwijasz i poszerzasz swoją wiedzę. 

Poprawna treść ogłoszenia

Sprawdź, czy treść Twojego ogłoszenia nie zawiera błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Najszybciej zrobisz to kopiując treść ogłoszenia do Language Tool — bezpłatnego narzędzia do sprawdzania gramatyki. 

Oprócz poprawności gramatycznej warto również zadbać o stronę wizualną ogłoszenia. Skopiowany z notatnika tekst, bez wypunktowania, pogrubień czy akapitów jest mało czytelny i zwyczajnie nieatrakcyjny. Przedstaw tekst w taki sposób, aby Tobie samemu chętnie się na niego patrzyło. Nawet jeśli masz wielki dorobek, ale nie umiesz go umiejętnie opisać czy oprawić, Twoje ogłoszenie może umknąć w tysiącach innych. 

Prezentacja wideo

Oprócz zaktualizowania danych kontaktowych, czy sprawdzenia poprawności ogłoszenia, możesz je również urozmaicić prezentacją wideo, wklejając link do swojej prezentacji na YouTubie. Jest to dodatkowe miejsce do przedstawienia siebie i werbalnego przekazania swojej wiedzy.

Odpowiedz na opinie uczniów

Im więcej danych uzupełnisz, tym bardziej atrakcyjny będzie Twój profil, zyskując tym samym zaufanie ucznia. A żeby być jeszcze bardziej wiarygodnym, dobrze jest odpowiadać na opinie uczniów, wchodzić z nimi w interakcję. To pokazuje chęć nawiązania dalszego kontaktu, zainteresowanie i otoczenie „opieką” swoich  podopiecznych, podziękowanie im za współpracę czy odniesienie się do danego komentarza. 

Powyżej opisaliśmy działania, które nie wymagają nakładów finansowych, a którymi już wiele możesz osiągnąć, tylko często są one pomijane. A poniżej przedstawiamy sposoby na płatną  promocję, która uzupełni wcześniejsze działania.

Promocja Twoich usług w serwisie

Wyróżnij swoje ogłoszenie

Przede wszystkim, aby Twoje ogłoszenie było lepiej widoczne, powinieneś je wyróżnić. Zrobisz to, wchodząc tutaj.

Pamiętaj, że im wyższa liczba punktów, tym Twoje ogłoszenie będzie znajdowało się wyżej na liście ogłoszeń. Jeśli chcesz sprawdzić jak się tam dostać i tym samym, ile punktów ma Twój konkurent, wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w serwisie, wejdziesz na listę ogłoszeń z danego przedmiotu i przy danej osobie nad ceną pojawi Ci się liczba punktów, jaką posiada. Aby być wyżej nad nim, wystarczy, że będziesz posiadać chociaż 1 punkt wyróżnienia więcej.

Warto też włączyć sobie statystyki ogłoszeń, aby mieć wgląd do informacji, ile osób odwiedza Twój profil, w jakich dniach było ich najwięcej, czy ile osób wyświetlało Twój numer telefonu. 

Reklama bannerowa Twojego ogłoszenia

Aby wzmocnić swoje ogłoszenie, poza jego wyróżnieniem, możesz je także wyeksponować graficznie dzięki naszemu generatorowi bannerów. Nie potrzebujesz nawet swojej grafiki — wystarczy, że skorzystasz z naszego szablonu, dając szansę swojemu ogłoszeniu wskoczyć na inny poziom widoczności.

Artykuł sponsorowany

Inną formą reklamy i sposobem na wyróżnienie się z tłumu jest publikacja artykułu sponsorowanego, gdzie możesz wykazać się jako ekspert w swojej dziedzinie. Szczególnie jeśli uczysz języka polskiego, możesz popłynąć daleko, uprzedzamy, nie mamy ograniczenia co do maksymalnej liczby słów ;)

Jednak nie powiedziane, że osoby, które uczą fizyki, matematyki, czy przedmiotów ścisłych, nie znajdą tutaj pola do popisu. Ciekawie przedstawiając temat, możesz przyciągnąć do siebie uczniów, a dodatkowo w artykule odesłać do swojej strony www czy profilu na e-korepetycje.net. Możesz również we wpisie dołączyć zdjęcia, grafiki, czy filmik na YouTubie. 


Jak widzisz, na widoczność i atrakcyjność Twojego ogłoszenia wpływa wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę. A im więcej działań i aktywności na Twoim profilu, tym lepiej. 

Jednak pamiętaj, by być przede wszystkim dobrym nauczycielem i drogowskazem dla Twojego ucznia, a kreowanie Twojego ogłoszenia będzie dodatkiem, w którym chętnie Ci pomożemy ;)

O autorze

MP
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Reforma edukacji

Likwidacja gimnazjów, powrót 8 klas szkoły podstawowej i 4 klas liceum. Szkoły branżowe, jako sposób na przygotowanie zawodowe ucznia. To tylko niektóre ze zmian nowej reformy szkolnictwa.

Wzbogacimy nasze artykuły

Aby artykuły, które dla Was przygotowujemy były jeszcze ciekawsze, a najważniejsze kwestie w nich zawarte łatwiejsze do zapamiętania, będziemy je urozmaicać notatkami wizualnymi

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023