Kalkulator pozycji ogłoszeń - zdobądź go za darmo!

Wielokrotnie wskazywaliśmy Wam, jak ważne jest dbanie o własny profil, aktualizowanie danych oraz podanie wszystkich szczegółów dotyczących oferowanych usług. Te wszystkie elementy mają za zadanie przyciągnąć do Was ucznia i skłonić go do skorzystania właśnie z waszych korepetycji.

Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście kwestia pozycji Waszego ogłoszenia, czyli miejsca na liście, w którym wyświetlimy Waszą wizytówkę po wpisaniu w wyszukiwarkę określonego przedmiotu i lokalizacji. Sami przyznacie, że szukając czegoś w Google, nie zaglądacie na 10 czy 15 podstronę wyników wyszukiwania. Raczej przeglądacie informacje podane na kilku pierwszych podstronach. To rzecz naturalna i związana przede wszystkim z tempem naszego życia oraz brakiem czasu na długie poszukiwanie pożądanych informacji. Dokładnie ten sam schemat można zaobserwować wśród użytkowników naszego serwisu, którzy poszukują korepetytora. Największą popularnością i liczbą odwiedzin cieszą się ogłoszenia z pierwszych kilku stron wyników wyszukiwania. A co za tym idzie, większą oglądalność zawsze będą miały profile wyróżnione.

Jak zatem ustalić pozycję swojego ogłoszenia?

Można oczywiście przeglądać listę wyników wyszukiwania „na piechotę”. Ale przecież dla każdego z nas liczy się czas i wygoda. Poza tym przy bardzo dużej liczbie ogłoszeń z danego przedmiotu dotarcie do własnego ogłoszenia (szczególnie niewyróżnionego) to karkołomne wyzwanie. Sami macie z tym problem? To pomyślcie jak ma dotrzeć do Was uczeń!

Z pomocą przychodzi opcja „Wyróżnij ogłoszenie”, która gwarantuje Wam wyświetlanie się zawsze na wyróżnionej liście ogłoszeń. Teraz tylko musicie zdecydować, na jakiej pozycji chcecie widzieć swoje ogłoszenie. Lidera w danym mieście z Waszego przedmiotu, a może ambitnie - w całej Polsce?

Już przeskoczenie z pozycji ogłoszeń niewyróżnionych na listę ogłoszeń promowanych zwiększy liczbę odwiedzin ogłoszenia, czyli przyciągnie potencjalnego klienta. A każde podniesienie pozycji na takiej liście, to kolejny krok w stronę sukcesu.

Skąd mam wiedzieć ile inwestować?

Określenie liczby punktów wyróżnienia potrzebnych do osiągnięcia konkretnej pozycji na liście nie było jeszcze takie proste. Z pomocą przychodzi Wam dostępna w Waszych kontach opcja „Statystyki”. Dzięki niej nie tylko dowiecie się jaka liczba osób odwiedziła Wasze ogłoszenie czy wyświetliła numer telefonu. Tu również sprawdzicie aktualną pozycję swoich wszystkich ogłoszeń.

A korzystając z opcji wyboru długości wyróżnienia do zakupienia będziecie mogli zobaczyć, jak ta pozycja zmienia się w zależności od zainwestowanych środków w promocję.

Jak widać powyżej, korepetytor posiada aktualnie niewyróżnione ogłoszenie z przedmiotu „administracja”, a lekcji udziela stacjonarnie w Warszawie. Aktualna jego pozycja to „poza wyróżnionymi”. Po wykupieniu już jednomiesięcznego wyróżnienia jego ogłoszenie wskoczy na 1 miejsce wyników wyszukiwania. Co więcej, pozycja lidera będzie dotyczyła zarówno wyszukiwania dla opcji „administracja Warszawa”, jak również dla wyszukiwania ogólnego na frazę „administracja”. Niewielka inwestycja, a jaki zysk!

Sprawdźmy jednak nieco bardziej popularny przedmiot, czyli język niemiecki. Tu nasz modelowy korepetytor posiada wyróżnione aktualnie ogłoszenie na okres 1 miesiąca.

Aktualnie pozycja jego ogłoszenia na liście wszystkich ogłoszeń z tego przedmiotu to miejsce 190. W Warszawie wygląda to nieco lepiej, bo zajmuje pozycję 59 (czyli jest na samym dole wyników wyszukiwania na 2 podstronie). Pamiętajcie, że pozycje zmieniają się dość dynamicznie, ponieważ każde wyróżnienie ogłoszenia przez Waszego konkurenta może spowodować, że pozycja Waszego ogłoszenia spadnie.

Jak widać, zakup wyróżnienia na okres 1 miesiąca dla przedmiotu „język niemiecki” nie zmieni drastycznie pozycji naszego korepetytora.

Zobaczmy co się stanie, gdy postanowi zainwestować nieco więcej.

Inwestycja w kwocie 156,00 zł za zakup wyróżnienia na okres 24 miesięcy (równowartość 730 punktów wyróżnienia) spowodowała, że w wynikach wyszukiwania dla frazy „język niemiecki Warszawa” ogłoszenie przeskoczyło z końca drugiej podstrony na pierwszą stronę. Co zdecydowanie zwiększa widoczność wizytówki i szansę na pozyskanie ucznia.

Jeszcze większy zysk korepetytor zanotował w wynikach wyszukiwania ogólnego. Na liście wszystkich ogłoszeń z przedmiotu „język niemiecki” przeskoczył ze 190 pozycji (10 pozycja na 7 podstronie wyników wyszukiwania) na pozycję 63 (3 wynik na trzeciej podstronie wyników).

Teraz załóżmy, że nasz modelowy korepetytor daje lekcje za 50 zł za godzinę nauki. Jak widzimy koszt poniesiony na promocję ogłoszenia to równowartość ok. 3 godzin nauczania. Czyli możemy założyć, że to jeden pozyskany uczeń, który spotka się na 3 lekcje i inwestycja już się zwróci. Dużo, mało? Przekalkulujcie sobie sami.

To ja tak chcę!

Żeby móc skorzystać z tego prostego kalkulatora do przeliczania pozycji ogłoszenia w zależności od ilości zakupionego wyróżnienia, na swoim koncie musicie posiadać aktywną opcję „Statystyki”. Macie już?

Jeżeli tak, to idźcie już stąd i sprawdźcie, jak wielkość wyróżnienia wpływa na pozycję Waszych ogłoszeń ;)

Jeżeli jeszcze nie macie wykupionej tej opcji, to łapcie poniższe jednorazowe kody. Kto pierwszy ten lepszy!

MQH44 MMXLX KV28X 9NGVC G7BS2
F2GS4 FGS2K QD3PX DWXS1 6KN3P
ZNLCS 85ZNM 4KNXX KV2SV W4GPP
Q9HCZ ZTLCT WZ611 3PPBW PPDKL
G7H1M RFWX1 HS6KG LSJZC P6S7G
R55X9 GBJPW C5BGM M26F6 TTWJX
3R8HG 75HD1 WC3MP NX98R 3K2XV
GL13K BG3JS 7QKH3 SLGZ5 QGBZK
S6FLN F5BHF 3GV53 3ZT81 F7KV2
QGB4B CLLSX QG562 X23M3 XH3SR

 

Każdy może skorzystać tylko z jednego kodu dającego mu darmowy dostęp do opcji Statystyk. Aby skorzystać z kuponu, skopiuj 5-znakowy kod i kliknij w poniższy przycisk.

Wykorzystaj kupon

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Uczenie się, czyli aktywny proces poznawczy

​„Nauczanie”, „edukacja”, „uczenie się” – jakie skojarzenia wywołują (w większości z nas) te słowa? Zazwyczaj utożsamiamy je z obowiązkiem – żmudnym i zarazem koniecznym, którego nie da się ominąć na różnych etapach życia. Z drugiej strony, coraz częściej podkreśla się, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Czy podobne podejście może sprawdzić się również w szerszym kontekście działalności edukacyjnej?

Niezbędnik maturzysty 2018 - matematyka

Zestaw maturalny z matematyki przygotowany w ramach akcji "Udana matura 2018".

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji