Czat Binga obsłuży znaczniki LaTeX

W kwietniu tego roku firma Microsoft zapowiedziała wprowadzenie obsługi formatowania znaczników LaTeX na Czacie Bing.

LaTeX to popularny język do składania dokumentów naukowych i matematycznych. Ta aktualizacja pozwala użytkownikom Bing Chat na formatowanie tekstu w taki sposób, żeby był zgodny z zasadami LaTeX.
Wprowadzenie obsługi formatowania LaTeX może być korzystne dla osób, które chcą dzielić się złożonymi wzorami matematycznymi, równaniami i innymi technicznymi treściami za pomocą Bing Chat. Umożliwiłoby to bardziej precyzyjne i czytelne przekazywanie takiej zawartości.

[źródło: https://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/Bing-Chat-z-obsluga-formatowania-LaTeX]

Zmiany, jakie do tej pory zostały wprowadzone przez Microsoft:

  • Uaktualniono obsługę LaTeX w Czacie Bing, umożliwiając poprawne wyświetlanie skomplikowanych wzorów matematycznych. Dzięki temu Czat Bing jest jeszcze bardziej przydatnym narzędziem do nauki matematyki i pisania artykułów technicznych.
  • Zostały podjęte działania mające na celu zminimalizowanie sytuacji, w których następowało automatyczne zakończenie rozmowy z chatem w postaci wyświetlanego komunikatu „Przepraszam, wolę nie kontynuować tej rozmowy” co powinno się teraz rzadziej zdarzać. Microsoft nadal analizuje te przypadki.
  • Wprowadzono usprawnienia w Bing, aby zapewnić lepsze odpowiedzi na pytania dotyczące wiadomości. Jeśli użytkownik zapyta na przykład o najnowsze wiadomości z dnia, Bing będzie w stanie udzielić bardziej precyzyjnych informacji. Planowane są dalsze udoskonalenia w tym obszarze.
  • Rozwiązano problemy z podwójnym wywoływaniem wyszukiwania, które uniemożliwiały uzyskanie odpowiedzi od Binga na pewne zapytania.

 


Źródło informacji: https://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/Bing-Chat-z-obsluga-formatowania-LaTeX

e-korepetycje.net
Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023