Chcesz, by Twój uczeń osiągał sukcesy? Bądź kreatywny!

Niedawno na naszym FanPage'u zapytaliśmy powiązanych z E-korepetycje.net nauczycieli o metody, jakie stosują w czasie pracy z uczniami. Zależało nam na otrzymaniu jak najbardziej kreatywnych odpowiedzi i nie zawiedliśmy się! Warto podsumować to, o czym wspominali nasi korepetytorzy w swoich komentarzach - kto wie, może inni skorzystają z tych pomysłów lub, zainspirowani ich wypowiedziami, wypracują własne, interesujące metody? Przejdźmy zatem do sedna.

Korepetycje

Co cieszy, korepetytorzy skupiają się na indywidualnych możliwościach i zainteresowaniach ucznia - nie mają jednego sprawdzonego sposobu, z którego korzystają. To ważne, bo przecież każdy z nas jest inny. Odkrycie predyspozycji podopiecznego (czy jest słuchowcem czy wzrokowcem, czy lubi ruch fizyczny, a może fascynuje go rysowanie?), poznanie jego charakteru, hobby - pozwala na wypracowanie metod nauczania, które sprawią, że nauka stanie się przyjemnością, a wiedza sama będzie "wchodzić" do głowy.

Korepetytorzy często wymieniali wśród swoich "pomocy naukowych", te wykonywane ręcznie - wraz z uczniami. Dzięki zaangażowaniu wielu zmysłów, łatwiej jest dotrzeć do wyobraźni i przekazać wiedzę - choćby na temat... kątów nachylenia (własnoręcznie wykonana bryła, pozwalająca je zbadać, to także nie lada dzieło i powód do dumy).

Równie często wykorzystywane są... rymowanki! Tworzenie zabawnych wierszyków ułatwiających skojarzenie ze sobą pewnych faktów czy zagadnień jest całkiem powszechne wśród korepetytorów, a wielu uczniów taką metodę nauki uważa za świetną zabawę.

No właśnie - zabawa. To kolejna rzecz, na którą nacisk kładą osoby udzielające korepetycji. Korzystając między innymi z nowoczesnych gadżetów (jak choćby tablety), ale i bardziej tradycyjnych (zabawne rysunki czy fotografie) starają się jak najbardziej odróżnić prowadzone przez siebie zajęcia od tych, jakie uczniowie kojarzą ze szkołą. I sądząc po popularności, jaką cieszy się serwis E-korepetycje.net, nasi korepetytorzy wiedzą, co dobre. Bo chętnych do kreatywnej nauki przybywa nam codziennie!

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jak utrzymać motywację do nauki języka obcego

Najważniejszą kwestią w wytrwałej nauce języka jest motywacja. Jeśli stracisz motywację, to będzie początek końca nauki. Poniżej kilka sposobów na to, aby nauka trwała cały czas i aby nie stracić motywacji - podpowiada Mateusz Grzywiński - nauczyciel języka angielskiego.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji