Maciej Dąbrowski

Ostatnia aktywność:
11 dni temu
 
 
Online
Legnica
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
łacina60 - 80 / 60 min

Maciej Dąbrowski

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/51 opinia

Opis ogłoszenia

Prowadzę kursy łaciny klasycznej i kościelnej oraz oferuję korepetycje z tego języka. Przygotowuję do matury z języka łacińskiego i kultury antycznej, Olimpiady Języka Łacińskiego oraz egzaminów w szkole i na studiach. Zajmuję się też tłumaczeniem łacińskich inskrypcji i dokumentów.

Łacina interesowała mnie od dzieciństwa. Już jako mały chłopiec zaczytywałem się łacińskimi sentencjami w Słowniku wyrazów obcych i komiksach o Asteriksie. W liceum uczęszczałem do klasy p. prof. Renaty Kominiarczuk, latynistki, która spotęgowała moje zainteresowanie tym językiem. Studia teologiczne na PWT zafundowały mi dwuletnią powtórkę materiału, ale wciąż było mi mało. Rozpocząłem więc kolejne studia na UWr, najpierw licencjackie z kultury śródziemnomorskiej (w ramach których jeden semestr spędziłem w Tuluzie we Francji jako student filologii klasycznej i archeologii), następnie magisterskie z filologii klasycznej . Jako doktorant filologii klasycznej (w zakresie  literaturoznawstwa łacińskiego ) na Uniwersytecie Wrocławskim pod okiem prof. Jakuba Pigonia zająłem się przedstawieniami literackimi ofiary krwawej w poezji augustowskiej. Paradoksalnie to nie angielski (którego jednak nauczam najczęściej) uważam za najistotniejszy w moim wykształceniu językowym, ale właśnie łacinę. Już ona sama stanowi wartość. Do tego jej znajomość daje bezpośredni dostęp do ponad dwutysiącletniego dziedzictwa kulturowego cywilizacji zachodniej , czego nie umożliwia żaden z języków nowożytnych. Ponadto łacina pozwala na lepsze zrozumienie, jak działa język, co pomaga nie tylko lepiej uporządkować sobie wiedzę o własnym języku ojczystym, ale też łatwiej nauczyć się języków obcych (również tych spoza grupy romańskiej, które pochodzą od łaciny).

Już na studiach pomagałem z łaciną koleżankom i kolegom, ponieważ wcześniej uczyłem się jej w liceum. Nauczałem łaciny w szkole językowej, na dwóch wrocławskich uczelniach wyższych (UWr i PWT) oraz na UTW Diecezji Legnickiej. Prowadziłem też translatorium łacińskie dla studentów UWr. Robiłem korektę łacińskiego tłumaczenia kompletu dokumentów wystosowanych do Stolicy Apostolskiej, na podstawie których kościół Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu uzyskał tytuł bazyliki mniejszej. Nieraz tłumaczyłem też łacińskie dokumenty, głównie kościelne dla duchowieństwa rzymskokatolickiego. Mogę się też pochwalić tłumaczeniem na łacinę dyplomu doktoratu honoris causa dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Z uwagi na niewielką liczbę godzin języka łacińskiego przewidzianą na studiach uniwersyteckich wypracowałem sobie metody szybkiego i efektywnego nauczania łaciny. Dzięki temu mogę pochwalić się dobrymi rezultatami nie tylko u moich studentów, ale też u innych nauczanych przeze mnie osób, np. ocena 5.0 z przedmiotu język łaciński u studentki prawa douczanej naprędce przed egzaminem czy wynik 82% na maturze rozszerzonej z jęz. łacińskiego i kultury antycznej u licealisty nauczanego od podstaw w ramach indywidualnego przyspieszonego kursu.

Dostępność

Poniedziałek09:00 - 19:00
Wtorek09:00 - 19:00
Środa09:00 - 19:00
Czwartek09:00 - 19:00
Piątek09:00 - 19:00
Sobota
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Adres zajęć

Maciej Dąbrowski
Tatarska, 11/9
59-220 Legnica
NIP: 6912377246

Napisz do użytkownika

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 1
avatar
Jan
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 stycznia 2021

Korepetycje są prowadzone w sposób merytoryczny i rzetelny. Zadania domowe sprawdzane na czas, szczegółowe wyjaśnienia, profesjonalne podejście - oto największe plusy p. Macieja. Polecam wszystkim abiturientom.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.