AKADEMIA JĘZYKOWA Maciej H. Dąbrowski

Ostatnia aktywność:
ponad miesiąc temu
 
 
Online
Legnica
Jawor
Złotoryja
Chojnów
Lubin
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Prezentacja video

Opis ogłoszenia

Prowadzę kursy łaciny klasycznej i kościelnej oraz oferuję korepetycje z tego języka. Przygotowuję do matury z języka łacińskiego i kultury antycznej, Olimpiady Języka Łacińskiego oraz egzaminów w szkole i na studiach. Zajmuję się też tłumaczeniem łacińskich inskrypcji i dokumentów.

Łacina interesowała mnie od dzieciństwa. Już jako mały chłopiec zaczytywałem się łacińskimi sentencjami w Słowniku wyrazów obcych i komiksach o Asteriksie. W liceum uczęszczałem do klasy p. prof. Renaty Kominiarczuk, latynistki, która spotęgowała moje zainteresowanie tym językiem. Studia teologiczne na PWT zafundowały mi dwuletnią powtórkę materiału, ale wciąż było mi mało. Rozpocząłem więc kolejne studia na UWr, najpierw licencjackie z kultury śródziemnomorskiej (w ramach których jeden semestr spędziłem w Tuluzie we Francji jako student filologii klasycznej i archeologii), następnie magisterskie z filologii klasycznej . Jako doktorant filologii klasycznej (w zakresie  literaturoznawstwa łacińskiego ) na Uniwersytecie Wrocławskim pod okiem prof. Jakuba Pigonia zająłem się przedstawieniami literackimi ofiary krwawej w poezji augustowskiej. Paradoksalnie to nie angielski (którego jednak nauczam najczęściej) uważam za najistotniejszy w moim wykształceniu językowym, ale właśnie łacinę. Już ona sama stanowi wartość. Do tego jej znajomość daje bezpośredni dostęp do ponad dwutysiącletniego dziedzictwa kulturowego cywilizacji zachodniej , czego nie umożliwia żaden z języków nowożytnych. Ponadto łacina pozwala na lepsze zrozumienie, jak działa język, co pomaga nie tylko lepiej uporządkować sobie wiedzę o własnym języku ojczystym, ale też łatwiej nauczyć się języków obcych (również tych spoza grupy romańskiej, które pochodzą od łaciny).

Już na studiach pomagałem z łaciną koleżankom i kolegom, ponieważ wcześniej uczyłem się jej w liceum. Nauczałem łaciny w szkole językowej, na dwóch wrocławskich uczelniach wyższych (UWr i PWT) oraz na UTW Diecezji Legnickiej. Prowadziłem też translatorium łacińskie dla studentów UWr. Robiłem korektę łacińskiego tłumaczenia kompletu dokumentów wystosowanych do Stolicy Apostolskiej, na podstawie których kościół Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu uzyskał tytuł bazyliki mniejszej. Nieraz tłumaczyłem też łacińskie dokumenty, głównie kościelne dla duchowieństwa rzymskokatolickiego. Mogę się też pochwalić przygotowaniem łacińskiej wersji kilku dyplomów honoris causa dla uczelni wyższych. Z uwagi na niewielką liczbę godzin języka łacińskiego przewidzianą na studiach uniwersyteckich wypracowałem sobie metody szybkiego i efektywnego nauczania łaciny. Dzięki temu mogę pochwalić się dobrymi rezultatami nie tylko u moich studentów, ale też u innych nauczanych przeze mnie osób, np. kilkukrotnie ocena 5.0 z przedmiotu język łaciński u pobierających u mnie korepetycje studentów czy wynik 82% na maturze rozszerzonej z jęz. łacińskiego i kultury antycznej u licealisty nauczanego od podstaw w ramach indywidualnego rocznego kursu.

Dostępność

Poniedziałek09:00 - 19:00
Wtorek09:00 - 19:00
Środa09:00 - 19:00
Czwartek09:00 - 19:00
Piątek09:00 - 19:00
Sobota
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Adres zajęć

AKADEMIA JĘZYKOWA Maciej H. Dąbrowski
Tatarska, 11/9
59-220 Legnica
NIP: 6912377246

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2005 - 06.2012
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu
Magister
teologia
10.2009 - 10.2018
Uniwersytet Wrocławski
Licencjat
kultura śródziemnomorska
09.2011 - 01.2012
Université de Toulouse II-Le Mirail
lettres classiques, archéologie
10.2012 - 09.2020
Uniwersytet Wrocławski
Magister
filologia klasyczna
02.2015 - 06.2016
Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk
bizantynistyka
10.2016 - 09.2018
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu
Licencjat
teologia biblijna
Kursy i szkolenia
09.2015
Certificate in Advanced English (CAE) (Cambridge English Language Assessment)
02.2020
EF SET English Certificate 81/100 (C2 Proficient)
04.2020
Metodologia historii (Copernicus College)
09.2020
30 Hour Advanced Grammar for English Teachers Course (Premier TEFL)
09.2020
30 Hour Teaching Business English Course (Premier TEFL)
10.2020
30 Hour Teaching IELTS Exam Preparation Course (Premier TEFL)
01.2021
30 Hour Teaching English Online Course (Premier TEFL)
02.2021
30 Hour Teaching TOEIC Preparation Course (Premier TEFL)
02.2021
30 Hour Teaching Young Learners Course (The TEFL Institute of Ireland)
04.2021
Ewolucja języka (Copernicus College)
06.2021
Qualifi Level 5 Certificate in Teaching English as a Foreign Language (TEFL) (The TEFL Academy) (RQF)
06.2021
Business English (30 hours) (The TEFL Academy)
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 1
avatar
Jan
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 stycznia 2021

Korepetycje są prowadzone w sposób merytoryczny i rzetelny. Zadania domowe sprawdzane na czas, szczegółowe wyjaśnienia, profesjonalne podejście - oto największe plusy p. Macieja. Polecam wszystkim abiturientom.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.