Mariusz Dobrosz

Ostatnia aktywność:
dzisiaj
 
Korepetytor prowadzi zajęcia online

Opis ogłoszenia

Zapraszam na kursy i konsultacje w zakresie metodyki nauczania języków obcych.

NAJBLIŻSZY KURS GRUPOWY rozpocznie się 16-go września. Szczegóły poniżej

Na co dzień współpracuję z lektorami, nauczycielami chcącymi udoskonalić swój warsztat dydaktyczny, by uczyć skuteczniej, profesjonalnie i czerpać z tego satysfakcję. Prowadzę również zajęcia z osobami, które dopiero chcą rozpocząć nauczanie języka obcego, nie posiadając przy tym żadnego formalnego przygotowania metodycznego. Szkolenia i konsultacje ze mną dotyczą głównie nauczania młodzieży i dorosłych i dotykają bardzo wielu aspektów pracy lektora. Głównym celem szkoleń jest poprawa efektywności pracy i zwiększenie świadomości procesów psychologicznych i czynników, które decydują o efektach nauczania.
W przypadku osób, które zaczynają praktykę lektorską i nie posiadają jeszcze żadnej wiedzy metodycznej, koncentrujemy się na najistotniejszych zagadnieniach, które pozwolą na dobry start z poczuciem sensu i kontroli nad skomplikowanym procesem jakim jest kształcenie innych.

  O MOIM DOŚWIADCZENIU I KWALIFIKACJACH:

Jestem certyfikowanym metodykiem, magistrem Filologii Hiszpańskiej o specjalizacji nauczycielskiej, czynnym lektorem j. hiszpańskiego i portugalskiego z ponad szesnastoletnim doświadczeniem w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jestem też trenerem kadry lektorskiej w zakresie metod efektywnego nauczania, motywowania i niektórych kompetencji miękkich.  Wiedzę zdobytą na studiach wzbogacałem regularnie szeregiem szkoleń i kursów doskonalących nauczycielski warsztat z zakresu dydaktyki, andragogiki, pedagogiki, prowadzenia szkoleń dla lektorów, skutecznego przyswajania wiedzy, akwizycji języka obcego w świetle najnowszych osiągnięć badań neurodydaktycznych, wykorzystania technologii w nauczaniu zdalnym i coachingu.

 Prowadzę własną szkołę językową, która specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym i języka hiszpańskiego w biznesie. Przeprowadzam szkolenia i warsztaty z technik skutecznego, efektywnego nauczania i uczenia się języków obcych. Okazjonalnie współpracuję z biurami tłumaczeń i z Okręgową Komisją Egzaminacyjną przy opracowaniu arkuszy egzaminacyjnych.

Wcześniej pracowałem w różnych szkołach językowych w Krakowie (Profi- Lingua, Empik, International Language Institute, Światowid), gdzie zdobywając doświadczenie, przepracowałem łącznie ok. 15 tys. godzin.

OFERTA:
*kursy indywidualne o tematyce wg potrzeb klienta
*konsultacje
*kursy grupowe 

Najczęściej omawianymi tematami są m.in.:
- sposoby poprawiania błędów w mówieniu, wymowie, pisaniu
- techniki uczenia poszczególnych sprawności językowych
- warunki sprzyjające mówieniu na lekcji
TTT teacher’s time talking/ STT Student’s time talking
-indukcyjne i dedukcyjne nauczanie gramatyki
-praca z podręcznikiem/ bez podręcznika
-planowanie kursu, lekcji
- formy pracy domowej na poszczególnych poziomach zaawansowania
- czynniki ułatwiające zapamiętywanie i koncentracje
- specyfika pracy z grupą 
- specyfika pracy z uczniem na zajęciach indywidualnych
- wzmocnienie motywacji uczniów metodą wyznaczania celów metodą SMART
- nauczanie uczniów na poziomie zaawansowanym
- pomoc w wyjściu ponad poziom OK PLATEAU
- ocenianie, przygotowywanie testów
- praca z uczniem korporacyjnym, grupą w firmie
-wykorzystanie zasobów internetu na lekcji języka obcego
- praca z uczniem o niskiej samoocenie
- sterowanie uwagą i koncentracją uczniów
-przygotowanie uczniów do autonomicznych form pracy
- efektywny system powtórek
- informacja zwrotna dla ucznia

[*NAJBLIŻSZY KURS GRUPOWY online ( maks.6 osób) *]

Kurs pozwoli Ci zrozumieć podstawowe i  bardzo istotne narzędzia niezbędne w każdym lektorskim warsztacie. Zakłada również ćwiczenia praktyczne i interakcję między uczestnikami grupy. Na kursie dowiesz się m. in.:

-dlaczego planowanie lekcji, semestru jest niezwykle istotne,
jak przygotować plan kursu i lekcji uwzględniając ich czas, potrzeby ucznia i jego możliwości wynikające z funkcji kognitywnych poszczególnych grup wiekowych

-o 6 metodach nauczania języków obcych, ich wadach i zaletach oraz o tym, jak włączać pewne ich elementy w zależności od konkretnych sytuacji

-jak planować lekcje w oparciu o główne założenia najbardziej popularnego dziś podejścia komunikacyjnego

-na czym polega personalizacja zadań i ćwiczeń i dlaczego ma istotne znaczenie

 -jakie są czynniki i techniki wspomagające pamięć uczniów dorosłych, koncentrację, uwagę i zainteresowanie w czasie lekcji

-jak prezentować nowy materiał, by skuteczniej nauczać słownictwa i gramatyki (metodą dedukcyjną i indukcyjną) 

-jakie techniki pamięciowe pozwalają na trwalsze zapamiętywanie

- jak często i w jaki sposób organizować powtórki materiału 

-jak zadawać wartościowe prace domowe, uwzględniając zainteresowania i poziom znajomości języka ucznia

-jak dobrać podręcznik i dodatkowe materiały dla konkretnego ucznia/ grupy

-dlaczego gramatyka pełni służebną rolę względem komunikacji i jak jej nauczać.

-jak motywować uczniów do mówienia

-jak, kiedy i które błędy poprawiać

-dlaczego autonomiczna praca ucznia jest niezwykle istotna i jak uczniów do niej przygotowywać

- jaka jest rola lektora/ nauczyciela i ucznia w procesie współczesnej edukacji językowej

Zajęcia będą odbywać się na platformie Zoom,
OD 16-go września 2023 w soboty w godz. 14.40- 15.55
Kurs obejmuje 10 sesji (75 min. każda) CENA: 750zł

CENA zajęć indywidualnych:
*kurs/ konsultacje: 60 min./ 120zł
*30 min./ 70 złh

ttps://mariuszdobrosz.my.canva.site/

ZAPRASZAM!

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 9
avatar
Kamila
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 października 2023

Zastanawiałam się długo, czy warto zapłacić takie pieniądze za zajęcia z hiszpańskiego i uważam, że to była najlepsza inwestycja w moim życiu, gdyż Mariusz naprawdę zna się na tym, czego uczy. Jest wymagający, ale przy tym bardzo cierpliwy. Zajęcia są różnorodne, to nie tylko rozwiązywanie zadań gramatycznych, ale także słuchanie serwisów informacyjnych i dyskusje na aktualne tematy. Generalnie, dostaniecie wszystko to, co potrzebne jest, by rozwinąć Wasz hiszpański. Przy własnym zaangażowaniu zobaczycie szybko efekty, gdyż Mariusz jest naprawdę skuteczny w nauczaniu języka hiszpańskiego. Serdecznie polecam!

avatar
Charlotte
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 września 2023

Mario is a fantastic teacher. I've been taking classes with him for over a year - they're always interesting and fun and tailored to my learning needs. He's by far the best Spanish teacher I've had... and I've had a fair few. I'd been learning Spanish on and off for a while, and for the first time I feel motivated to keep going and can see real progress.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 września 2023

Jestem mamą 16 latki, która szczęśliwie spotkała na swojej drodze Pana Mariusza. Zacznę od tego, że bardzo długo z córką szukałyśmy nauczyciela, który pomógłby w języku hiszpańskim. Pan Mariusz jest niesamowity. Pierwszy kontakt, wyjaśnienie wszystkich spraw technicznych zwiazanych ze sposobem przeprowadzania lekcji, pracy i współpracy oraz oczekiwań bardzo profesjonalne.
Wspaniałe uczucie dla rodzica patrząc na zadowoloną, zmotywowaną i pełną chęci do pracy córkę. Pan Mariusz uczy i jest w tym profesjonalistą ale przede wszystkim pokazuje drogę do sukcesu. Potrafi skierować energię i chęć do pracy na właściwe tory. Jest wymagający, zawsze przygotowany i punktualny. Jego wiedza, doświadczenie i umiejętność dzielenia się tym na najwyższym poziomie. Polecam wszystkim chętnym do poznawania języka hiszpańskiego z Panem Mariuszem!

avatar
Daniel
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 sierpnia 2023

I started taking Spanish lessons with Mariusz and all I can say is that I am very lucky to have found him! His classes are a delight and he always brings a very energetic and organized lesson plan every class, keeping the energy up so it is impossible to lose interest or drift away.
I love that he uses a lot of different teaching tools so that I can practice all aspects of the language, listening, reading and speaking.
What most impressed me about Mariusz was his intuitive understanding of my learning needs as he always provides me with material and criteria to meet my specific needs. Overall, Mariusz is knowledgeable, incredibly patient and motivates through positive encouragement. Definitely he is the best teacher I have ever had. I highly recommend him!

avatar
Weronika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 sierpnia 2023

Lekcje z Mariuszem mogę polecić każdemu kto poszukuje nauczyciela do zrozumienia i nauczenia się gramatyki na najwyższym poziomie. Uczyłam się u Mariusza na intensywnym kursie gramatyki hiszpańskiej dla zaawansowanych C1/ C2. Szkolenie spełniło w 100% moje oczekiwania, a zaznaczę, że względem nauczycieli zawsze byłam dość krytycznie nastawiona. Odkąd zaczęłam studia, miałam okazję uczyć się u kilku nauczycieli deklarujących świetną znajomość hiszpańskiego i kompetencje do nauczania na poziomie zaawansowanym. Moje doświadczenia jednak zawsze kończyły się mniejszym lub większym rozczarowaniem. Kurs gramatyczny u Mariusza i późniejsze konsultacje, kiedy pisałam pracę magisterską okazały się decyzją, której nie żałuję.

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 lipca 2023

Z całego serca polecam Mariusza każdemu kto ma problem z językiem i chce go trochę podszlifować, ale też zacząć od podstaw. Byłam po przerwie w czasie studiów i potrzebowałam pomocy w przygotowaniu do egzaminu, bo bałam się czy w ogóle uda mi się go zaliczyć po takiej przerwie od języka. Wspólnymi siłami udało się i skończyłam dzięki pomocy Mariusza studia, a do tego czułam się pewnie na egzaminie końcowym. Podczas zajęć od początku do końca wiedziałam co się dzieje, a w przypadku wątpliwości mogłam liczyć na wyczerpujące tłumaczenie. Do tego ciężkie zasady gramatyczne były przekazywane w jasny, a czasem nawet zabawny sposób, dzięki temu zapamiętałam je szybciej niż nawet podczas zajęć na studiach !
W przypadku problemów dostawałam dodatkowe materiały więc nie było mowy o niedomówieniach. Bardzo dziękuję jeszcze raz za pomoc i będę polecać dalej!

Mariusz Dobrosz

Bardzo dziękuję za pozytywną opinię. Dobrze, że wspomniałaś, że zrobiliśmy to WSPÓLNYMI siłami ;) Trudno to oszacować tak dokładnie, ale ja uważam, że w 60, a może nawet w 70% sukces zależy od postawy ucznia, na którą składa się jego zaangażowanie, poświęcony czas, koncentracja, motywacja. Wspominając o tym, chciałem podkreślić, że żadnego z tych czynników u Ciebie nie zabrakło. Gratuluję zdanego egzaminu, Powodzenia!

avatar
Sabina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 lipca 2023

Współpracuję z Mariuszem od września zeszlego roku. Po obronie pracy licencjackiej na Filologii Hiszpańskiej zdecydowałam się nie kontynuować nauki na studiach drugiego stopnia, lecz by wciaz rozwijać się językowo, postanowiłam znaleźć nauczyciela do lekcji 1:1 i wybór Mariusza okazał się strzałem w dziesiątkę. Lekcje oparte w dużej części na interesujących materiałach audio, video i na tekstach prasowych, dużo konwersacji, nowego słownictwa z idealnym zachowaniem proporcji nauki gramatyki. Mariusz posiada niekwestionowalny talent do nauczania i tłumaczenia najbardziej zaawansowanej gramatyki prócz tego posługuje się bardzo bogatym językiem. Nie odwoluje zajęć, zawsze punktualny. Zdecydowanie polecam!

Mariusz Dobrosz

Dziękuję za słowa uznania. Szkoda, że nie ma tu funkcji "poleć ucznia"- wystawiłbym Ci podobną laurkę ;)

avatar
Kacper
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 lipca 2023

Świetne, profesjonalne podejście, bardzo duża wiedza na temat tego jak uczyć i wyśmienita znajomość języka hiszpańskiego i jego gramatyki. Zaczynałem na poziomie B2 i od pierwszej lekcji zwróciło moją uwagę bogactwo językowe jakim operuje Pan Mariusz. Cenię sobie również jego eksperckość w gramatyce. Każda minuta zajęć jest świetnie wykorzystana, a efekty tych zajęć zaskoczyły mnie samego. Zdecydowanie polecam.

Mariusz Dobrosz

Dziękuję za ten przychylny feedback. Mnie również bardzo dobrze się z Toba współpracuje. Ja też dzięki naszym lekcjom dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy z Twoje branży. ;)

avatar
Alicja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lipca 2023

Serdecznie polecam Mariusza!:) Jest on niezwykle cierpliwym, kompetentnym i doświadczonym lektorem z olbrzymią wiedzą. Spokojnie można szlifować z nim język na każdym poziomie. Atmosfera na lekcji jest ciepła, tempo dostosowane do ucznia a sam Mariusz świetnie wyłapuje błędy i do tego w konstruktywny sposób motywuje :) Bardzo milo wspominam zajęcia, wiele się nauczyłam i Mariusz zdecydowanie wyróżnia się na tle innych lektorów. Poza tym, prowadzi rzetelna korekcję tekstów

Mariusz Dobrosz

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Opinie koleżanek i kolegów po fachu są dla mnie bardzo cenne. ;) Powodzenia!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.