Mariusz Dobrosz

Ostatnia aktywność:
dzisiaj
 
Korepetytor prowadzi zajęcia online
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Witaj. Nazywam się Mariusz Dobrosz i od 16 lat pomagam osobom w różnym wieku zrealizować bardzo ambitnie zakrojony cel, jakim jest opanowanie języka hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym C1 i C2. Specjalizuje się w nauczaniu j. hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym od B2 wzwyż. Udzielam też lekcji początkującym i średnio zaawansowanym na warunkach opisanych niżej.

Wbrew bardzo powszechnemu, a jednak błędnemu przekonaniu o tym, że do dobrego opanowania języka obcego wystarczy "cudowna metoda", nowoczesna aplikacja w telefonie, doświadczony lektor- często uświadamiam moich uczniów o kluczowych czynnikach warukujących sukces. Mam na myśli zaangażowanie, motywację i systematyczność, których z Twojej strony, w czasie naszej współpracy, zabraknąć nie powinno. 

O MOICH KWALIFIKACJACH I DOŚWIADCZENIU:

Jestem magistrem Filologii Hiszpańskiej, lektorem z ponad szesnastoletnim doświadczeniem W Polsce i w Wielkiej Brytanii, certyfikowanym metodykiem nauczania języków obcych, trenerem nauczycieli i lektorów. Obecnie mieszkam na stałe w Hiszpanii (Alicante), każdego roku spędzam miesiąc w Buenos Aires -język hiszpański jest dla mnie podstawowym narzędziem w codzienniej komunikacji.
Wiedzę zdobytą na studiach wzbogacałem regularnie szeregiem szkoleń i kursów doskonalących nauczycielski warsztat z zakresu dydaktyki, andragogiki, pedagogiki, coachingu jézykowego, prowadzenia szkoleń dla lektorów, efektywnej nauki, akwizycji języka obcego w świetle najnowszych osiągnięć badań neurodydaktycznych. 
Prowadzę własną szkołę językową, która specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym i języka hiszpańskiego w biznesie. Przeprowadzam szkolenia i warsztaty z technik efektywnego nauczania i uczenia się języków obcych. Okazjonalnie wspólpracuję z biurami tłumaczen i z Okręgową Komisją Egzaminacyjną przy opracowaniu arkuszy egzaminacyjnych.

Do roku 2016 pracowałem w różnych szkołach językowych w Krakowie (Profi- Lingua, Empik, International Language Institute)- łącznie ok 15 tys.godzin. Posiadam szerokie doswiadczenie w prowadzeniu różnego rodzaju zajęć- kursy ogólne na wszystkich poziomach, zajęcia z gramatyki dla studentów Filologii Hiszpańskiej, kursy konwersacyjne, z fonetyki, maturalne na poziomie rozszerzonym , kurs języka hiszpańskiego w biznesie i przygotowujące do egzaminów DELE.  
Przez ostatnie 6 lat mieszkałem i pracowałem w Londynie, gdzie uczyłem hiszpańskiego i portugalskiego na kursach w szkołach językowych oraz w kilku międzynarodowych firmach. 

Opinie uczniów i referencje ze Szkół i firm, z którymi współpracuję znajdują się na stronie mojej szkoły językowej, na facebooku,  Eureka kursy języka hiszpańskiego i szkolenia metodyczne dla lektorów _ oraz  *_Mariusz Dobrosz kursy języka hiszpańskiego dla zaawansowanych
---------------------------------------- ----------------------------------------

OFERTA:

Zapraszam na lekcje online z j. hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym B2-C2: 

 • regularne lekcje
 • konwersacje
 • gramatyka (również opisowa i kontrastywna dla studentów kierunków lingwistyczncyh)
 • przygotowanie do egzaminów DELE, matura rozszerzona,
 • praktyczna nauka języka hiszp. na Filologii Hiszpańskiej
 • fonetyka i fonologia j. hiszpańskiego
 • pomoc w wyjściu ponad poziom zwany OK PLATEAU lub B2 PLATEAU
 • metodyka nauczania języka hiszpańskiego ( w poszerzonym ujęciu akademickim lub czysto praktycznym)

W nauczaniu języków stosuję podejście holistyczne- lekcje prowadzę w oparciu o najbardziej popularną metodę komunikacyjną. Zaklada ona rozwijanie wszystkich sprawności językowych: pisanie, rozumienie tekstu, rozumienie ze słuchu i przede wszystkim mówienie. 
Kolejnym komponentem stylu mojej pracy są elementy metody DIY ( DO IT YOURSELF),którą stosuję, pracując z uczniami na poziomie zaawansowanym. Oznacza to, że poza lekcjami zaangażuję Cię w szereg projektów, ambitnych zadań, przyzwyczaję Cię do regularnego śledzenia serwisów informacyjnych w języku hiszpańskim, tak byś miał/a kontakt z językiem niemal codziennie. 

Moją ofertę wyróżnia dodatkowo niezwykle ważny komponent, którym jest wspieranie moich uczniów w kwestiach metodycznych, które pozwalają im uczyć się skuteczniej, bardziej świadomie, dobierając przy tym najbardziej efektywne metody pracy między lekcjami i zwiększając ich autonomię i ekspozycję na język.

Podczas współpracy ze mną, otrzymasz fachowe wsparcie w zakresie skuteczych form uczenia się, bo prócz wieloletniego doświadczenia jako lektor, posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z efektywnego nauczania i uczenia się. Organizuję też szkolenia dla lektorów. Dowiesz się o:

 • podstawowych zasadach andragogiki i funkcjonowania mózgu, w kontekście efektywnej, wartościowej nauki
 • czynnikach i technikach decydujących o skutecznym zapamiętywaniu,
 • efektywnych formach pracy z tekstem, materiałami autentycznymi
 • niezawodnym systemie powtórek

---------------------------------------- ---------------------------------------- --------
Zanim skontaktujesz się ze mną , zważ, że statystycznie większość prób opanowania języka obcego, na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację, kończy się niepowodzeniem. Często wynika to z niewłaściwego podejścia ucznia, który upatruje sukcesu w prostej drodze na skróty, zamiast zaplanować to wyzwanie z uwzględnieniem niezbędnego czasu na systematyczną naukę między lekcjami i stosowanie skutecznych, sprawdzonych metod. Zdarza się również, że niewłaściwe postrzeganie tego, jak powinna przebiegać nauka języka obcego upowszechniają w ogłoszeniach sami lektorzy i nauczyciele, w celu podniesienia skuteczności swojego marketingu;  "gwarantowane, szybkie efekty", "skuteczna metoda wlasna", "od zera do B2 w rok", " zapomnij o nudnej gramatyce"   - to slogany, do których warto podchodzić z należytą rezerwą. Powiem Ci, co zrobić, żebyś nie był kolejną osobą wliczaną do tej  pesymistycznej statystyki wspomnianej wyżej.

W związku z tym, będę oczekiwał od Ciebie systematyczności i czasu na pracę własną między naszymi sesjami.

Jeśli Twój poziom znajomoci języka to B1 lub niższy, Twoim celem jest rozwój, a nie tylko utrzymanie osiągniętego już poziomu, będziesz musiał/a odbyć przynajmniej dwie godziny zajęć w tygodniu, byśmy mogli mówić o sensowności Twojej nauki.

Zanim rozpoczniemy wspólpracę, poproszę Cię o wypełnienie testu gramatyczno- leksykalnego następnie o półgodzinne spotkanie online. Zadam Ci kilka pytań, które pozwolą mi ocenić poziom Twojej płynności i poprawności w spontanicznej, niezaplanowanej wypowiedzi. Porozmawiamy również o Twoich celach i formie współpracy.

Lekcje prowadzę przez Zoom lub Skype z włączoną kamerą- moją i ucznia. Oczekuję, że zaplanujesz lekcję na czas, w którym będziesz czuł/a się swobodnie, który pozwoli Ci na skupienie i koncentrację.

Moje profesjonalne podejście do pracy nie wyklucza miłej, sprzyjającej nauce, atmosfery. Poczucie humoru,  życzliwość i cierpliwość w pakiecie!
---------------------------------------- ---------------------------------------- --

CENA:
 
Pakiet 10 lekcji (30 min.) 730zł -lekcje indywidualne
Pakiet 10 lekcji (45min)  1080zł- lekcje indywidualne
Pakiet 10 lekcji (60min)  1400zł - lekcje indywidualne
Pakiet 10 lekcji (90 min) 2000zł - lekcje indywidualne

Pakiet 10 lekcji dla dwóch osób 1900zł
Pakiet 10 lekcji dla trzech osób 2300zl
160zł/  60min. za lekcję poza pakietem (lekcja indywidualna)

Uczę w ramach zalegalizowanej działalności. Wystawiam rachunki i certyfikaty ukończenia kursów.

NAJBLIŻSZE KURSY GRUPOWE online:

kurs języka hiszpańskiego poziom podstawowy A2
 4 osoby w grupie) 10 lekcji po 60 minut. 2 lekcje w tygodniu. 
Soboty, od 23-go września, 10.00-12.10 ( z przerwą 10 minut)
Cena: 590 zł.

kurs języka hiszpańskiego na poziomie B1
 (3 osoby w grupie) 10 lekcji po 60 minut, 2 lekcje w tygodniu.
Soboty, od 23-go września, 12.15-14.25 ( z przerwą 10 minut)

kurs ogólny języka hiszpańskiego na poz. B2     (3 osoby w grupie) 10 lekcji po 90 minut, od 19-go września. WTORKI 17.15-18.45, CENA: 990zł

kurs ogólny języka hiszpańskiego na poz. C1   (3 osoby w grupie), 10 lekcji po 90 minut, od 22-go września, PIĄTKI 18.10-19.40, CENA: 1050zł

Gramatyka dla zaawansowanych C1/C2 (gupa do 3 osób) - 10 lekcji po  60 minut 19.50-20.50, od 22-go września 2023 - Kurs rekomendowany głównie studentom kierunków filologicznych z językiem hiszpańskim

Kurs ogólny języka hiszpańskiego C1+/ C2 DELE (3 osoby w grupie)   10 lekcji po 90 minut, od 18-go września 2023. PONIEDZIAŁKI 11.30-13.00 
CENA 1250zł

KURS Z METODYKI NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH dla nauczycieli i lektorów
GRUPA DO 6 osób. Od 16- go września, SOBOTY 14.40-15.55, 10 tygodni tygodni.
CENA: 750zł. 
Proszę o kontakt w sprawie listy zagadnień dla tego kursu

Zapraszam również na: https://mariuszdobrosz.my.canva.site

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 8
avatar
Charlotte
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 września 2023

Mario is a fantastic teacher. I've been taking classes with him for over a year - they're always interesting and fun and tailored to my learning needs. He's by far the best Spanish teacher I've had... and I've had a fair few. I'd been learning Spanish on and off for a while, and for the first time I feel motivated to keep going and can see real progress.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 września 2023

Jestem mamą 16 latki, która szczęśliwie spotkała na swojej drodze Pana Mariusza. Zacznę od tego, że bardzo długo z córką szukałyśmy nauczyciela, który pomógłby w języku hiszpańskim. Pan Mariusz jest niesamowity. Pierwszy kontakt, wyjaśnienie wszystkich spraw technicznych zwiazanych ze sposobem przeprowadzania lekcji, pracy i współpracy oraz oczekiwań bardzo profesjonalne.
Wspaniałe uczucie dla rodzica patrząc na zadowoloną, zmotywowaną i pełną chęci do pracy córkę. Pan Mariusz uczy i jest w tym profesjonalistą ale przede wszystkim pokazuje drogę do sukcesu. Potrafi skierować energię i chęć do pracy na właściwe tory. Jest wymagający, zawsze przygotowany i punktualny. Jego wiedza, doświadczenie i umiejętność dzielenia się tym na najwyższym poziomie. Polecam wszystkim chętnym do poznawania języka hiszpańskiego z Panem Mariuszem!

avatar
Daniel
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 sierpnia 2023

I started taking Spanish lessons with Mariusz and all I can say is that I am very lucky to have found him! His classes are a delight and he always brings a very energetic and organized lesson plan every class, keeping the energy up so it is impossible to lose interest or drift away.
I love that he uses a lot of different teaching tools so that I can practice all aspects of the language, listening, reading and speaking.
What most impressed me about Mariusz was his intuitive understanding of my learning needs as he always provides me with material and criteria to meet my specific needs. Overall, Mariusz is knowledgeable, incredibly patient and motivates through positive encouragement. Definitely he is the best teacher I have ever had. I highly recommend him!

avatar
Weronika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 sierpnia 2023

Lekcje z Mariuszem mogę polecić każdemu kto poszukuje nauczyciela do zrozumienia i nauczenia się gramatyki na najwyższym poziomie. Uczyłam się u Mariusza na intensywnym kursie gramatyki hiszpańskiej dla zaawansowanych C1/ C2. Szkolenie spełniło w 100% moje oczekiwania, a zaznaczę, że względem nauczycieli zawsze byłam dość krytycznie nastawiona. Odkąd zaczęłam studia, miałam okazję uczyć się u kilku nauczycieli deklarujących świetną znajomość hiszpańskiego i kompetencje do nauczania na poziomie zaawansowanym. Moje doświadczenia jednak zawsze kończyły się mniejszym lub większym rozczarowaniem. Kurs gramatyczny u Mariusza i późniejsze konsultacje, kiedy pisałam pracę magisterską okazały się decyzją, której nie żałuję.

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 lipca 2023

Z całego serca polecam Mariusza każdemu kto ma problem z językiem i chce go trochę podszlifować, ale też zacząć od podstaw. Byłam po przerwie w czasie studiów i potrzebowałam pomocy w przygotowaniu do egzaminu, bo bałam się czy w ogóle uda mi się go zaliczyć po takiej przerwie od języka. Wspólnymi siłami udało się i skończyłam dzięki pomocy Mariusza studia, a do tego czułam się pewnie na egzaminie końcowym. Podczas zajęć od początku do końca wiedziałam co się dzieje, a w przypadku wątpliwości mogłam liczyć na wyczerpujące tłumaczenie. Do tego ciężkie zasady gramatyczne były przekazywane w jasny, a czasem nawet zabawny sposób, dzięki temu zapamiętałam je szybciej niż nawet podczas zajęć na studiach !
W przypadku problemów dostawałam dodatkowe materiały więc nie było mowy o niedomówieniach. Bardzo dziękuję jeszcze raz za pomoc i będę polecać dalej!

Mariusz Dobrosz

Bardzo dziękuję za pozytywną opinię. Dobrze, że wspomniałaś, że zrobiliśmy to WSPÓLNYMI siłami ;) Trudno to oszacować tak dokładnie, ale ja uważam, że w 60, a może nawet w 70% sukces zależy od postawy ucznia, na którą składa się jego zaangażowanie, poświęcony czas, koncentracja, motywacja. Wspominając o tym, chciałem podkreślić, że żadnego z tych czynników u Ciebie nie zabrakło. Gratuluję zdanego egzaminu, Powodzenia!

avatar
Sabina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 lipca 2023

Współpracuję z Mariuszem od września zeszlego roku. Po obronie pracy licencjackiej na Filologii Hiszpańskiej zdecydowałam się nie kontynuować nauki na studiach drugiego stopnia, lecz by wciaz rozwijać się językowo, postanowiłam znaleźć nauczyciela do lekcji 1:1 i wybór Mariusza okazał się strzałem w dziesiątkę. Lekcje oparte w dużej części na interesujących materiałach audio, video i na tekstach prasowych, dużo konwersacji, nowego słownictwa z idealnym zachowaniem proporcji nauki gramatyki. Mariusz posiada niekwestionowalny talent do nauczania i tłumaczenia najbardziej zaawansowanej gramatyki prócz tego posługuje się bardzo bogatym językiem. Nie odwoluje zajęć, zawsze punktualny. Zdecydowanie polecam!

Mariusz Dobrosz

Dziękuję za słowa uznania. Szkoda, że nie ma tu funkcji "poleć ucznia"- wystawiłbym Ci podobną laurkę ;)

avatar
Kacper
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 lipca 2023

Świetne, profesjonalne podejście, bardzo duża wiedza na temat tego jak uczyć i wyśmienita znajomość języka hiszpańskiego i jego gramatyki. Zaczynałem na poziomie B2 i od pierwszej lekcji zwróciło moją uwagę bogactwo językowe jakim operuje Pan Mariusz. Cenię sobie również jego eksperckość w gramatyce. Każda minuta zajęć jest świetnie wykorzystana, a efekty tych zajęć zaskoczyły mnie samego. Zdecydowanie polecam.

Mariusz Dobrosz

Dziękuję za ten przychylny feedback. Mnie również bardzo dobrze się z Toba współpracuje. Ja też dzięki naszym lekcjom dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy z Twoje branży. ;)

avatar
Alicja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lipca 2023

Serdecznie polecam Mariusza!:) Jest on niezwykle cierpliwym, kompetentnym i doświadczonym lektorem z olbrzymią wiedzą. Spokojnie można szlifować z nim język na każdym poziomie. Atmosfera na lekcji jest ciepła, tempo dostosowane do ucznia a sam Mariusz świetnie wyłapuje błędy i do tego w konstruktywny sposób motywuje :) Bardzo milo wspominam zajęcia, wiele się nauczyłam i Mariusz zdecydowanie wyróżnia się na tle innych lektorów. Poza tym, prowadzi rzetelna korekcję tekstów

Mariusz Dobrosz

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Opinie koleżanek i kolegów po fachu są dla mnie bardzo cenne. ;) Powodzenia!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.