Jak zostać tłumaczem? Wszystko, co chcesz wiedzieć o pracy tłumacza

Tłumacz. Zawód trudny, wymagający doskonałej znajomości języka, z którego tłumaczony jest tekst oraz języka docelowego. Z drugiej strony to praca pełna wyzwań i dająca ogromną satysfakcję. Przy tym dająca możliwości ciągłego rozwoju.

Znasz dobrze jakiś język obcy? A może udzielasz też z niego korepetycji? Zastanawiałeś/aś się w takim układzie kiedyś nad zawodem tłumacza i wykonywaniem tłumaczeń?

Jeżeli tak, to mamy dla Ciebie idealną propozycję wydawniczą. „Zawód: Tłumacz. Praca tłumacza od podstaw” to pozycja, w której znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania wśród osób rozważających karierę w zawodzie tłumacza lub będących na początku jej ścieżki.

Opracowanie zostało przygotowane przez tłumaczkę oraz lektorkę języka japońskiego, wietnamskiego i tajskiego oraz zespół specjalistów od marketingu z serwisu e-tlumacze.net. To zestaw praktycznych porad dotyczących m.in.:

  • Ścieżki kształcenia w zawodzie tłumacza;
  • Oprogramowania i narzędzi wykorzystywanych przy tłumaczeniu tekstów;
  • Marketingu i promocji usług;
  • Współpracy z biurami tłumaczeń;
  • Zarządzania czasem i pracą z klientem.

Pobierz e-booka i skorzystaj z wiedzy specjalistów za darmo!

e-book

Patronem wydania jest wirtualnywydawca.pl

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017

Już po raz XIX Fundacja Edukacyjna Perspektywy przeprowadziła Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Dokładnie 10 stycznia 2017 r. w trakcie uroczystości, w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zostały ogłoszone wyniki.

Wymyślić czy wymyśleć - jak napisać?

Wracamy z serią wpisów dotyczących poprawności językowej. Wskazujemy Wam i wyjaśniamy zasady pisowni, w których błędy pojawiają się najczęściej.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Zawód tłumacz_sidebar
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport