Remigiusz Knapik

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Toruń

O mnie

Nazywam się Remigiusz Knapik. Jestem pianistą, kompozytorem i aranżerem. W 2014 roku ukończyłem z wyróżnieniem Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, za recital dyplomowy uzyskałem ocenę celującą. W 2018 roku ukończyłem studia na wydziale pianistyki jazzowej w Conservatorium van Amsterdam. Uczestniczyłem w wielu prestiżowych warsztatach muzycznych, mając przywilej uczenia się od największych muzyków światowej sceny jazzowej, klasycznej i rozrywkowej.



Moje życie od najmłodszych lat było zadedykowane muzyce; uczestniczyłem w mnóstwie konkursów, przeglądów, festiwali i wydarzeń artystycznych zarówno w Polsce, w Europie, jak i na całym świecie. Wraz z moim zespołem zagraliśmy wiele koncertów na scenach klubów takich jak Bimhuis czy Amsterdam Blue Note. Dwa ostatnie lata (2019-2021) spędziłem jako główny pianista na japońskim statku ASUKA II, zwiedzając przy tym Japonię, Alaskę, Hawaje, Kanadę czy Koreę Południową oraz grając setki koncertów z bardzo różnorodnym materiałem.



W 2018 roku wydałem swoją pierwszą płytę „Parallel Dispensations” nagraną w studiu Leszka Możdżera we Wrocławiu.



Chciałbym zaproponować Wam lekcje gry na fortepianie w każdym przedziale stylistycznym i wiekowym. Moje metody nauczania są skoncentrowane na uczniu, jego aspiracjach, a także na bezpiecznym podejściu do instrumentu oraz bezwysiłkowych technikach gry.



Oferuję ponadto rozwijające kreatywność i wyobraźnię podejście do muzyki oraz instrumentów jakimi są fortepian, keyboard czy syntezator.



Każdy uczeń jest traktowany indywidualnie, według standardów, z którymi będzie w pełnej zgodzie i akceptacji.



W ramach studiów ukończyłem oficjalne kursy metodologiczne oraz kursy edukacji muzycznej, dające obecnie główne kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela w Holandii.



Mój wieloletni kontakt ze sceną, na której występuję od najmłodszych lat może przygotować młodych, jak i tych starszych adeptów sztuki muzycznej do łatwego odnajdywania się w różnych sytuacjach wykonawczych.



Oferowana przeze mnie nauka gry może być także pomocna w rozwijaniu zdolności koncentracji, koordynacji psychoruchowej, rozwija kształcenie słuchu, kreatywność czy ogólnie pojęte zdolności psychomotoryczne.



Uważam, że dobre nawyki i postawy powinno się wdrażać od samego początku kontaktu z instrumentem, niezależnie od przyszłości potencjalnego studenta. Mają one bowiem nie tylko wpływ na kwestie muzyczne, ale także i te związane z naszą codzienną aktywnością.



Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na zajęcia. Oferuję lekcję gry na fortepianie, zajęcia umuzykalniające, naukę technik pamięciowych, studium technik psychomotorycznych, kształcenie słuchu według standardów zachodnioeuropejskich czy rozwój kreatywności i wyobraźni (kompozycja, songwriting, aranżacja).



Osiągnięcia i wydarzenia:

2006 II miejsce w konkursie “Mistrz Klawiatury” w Świdnicy.



2007 “Grand Prix” w konkursie “Mistrz Klawiatury" w Świdnicy.



2009 “Grand Prix” w konkursie “Mistrz Klawiatury” w Świdnicy.



2010 I miejsce w konkursie organizowanym w ramach festiwalu „The Day of Electronic Music in Cekcyn”, przewodniczący jury: Marek Biliński.



2010 „Grand Prix” w Kujawsko-Pomorskim Konkursie Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych w Bydgoszczy.



2011 „Specjalne Wyróżnienie” w konkursie organizowanym w ramach festiwalu „The Day of Electronic Music in Cekcyn”, przewodniczący jury: Marek Biliński (w jury zasiadł m.in. Steve Schroyder – były klawiszowiec grupy Tangerine Dream).



2011 “Grand Prix” w dolnośląskim konkursie „Mistrz Klawiatury”.



2011 II miejsce na “Festiwalu Subkultur” w Strzegomiu.



2012 “Grand Prix” wraz kwartetem jazzowym na festiwalu School and Jazz Festival w Lubaczowie.



2012 Stypendysta Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, przyznano mu 8000 zł na zakup instrumentu.



2012 Stypendysta Rockschool, stypendium zostało przyznane przez Konserwatorium Muzyczne w Poznaniu.



2012 Wyróżnienie za najlepsze wykonanie piosenki „Do widzenia Teddy” w trakcie finału Festiwalu Szpilmana w Sosnowcu.



2013 finał 17 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej (jako akompaniator Doroty Zygadło).



2013 Finalista drugiej edycji konkursu School and Jazz Festival 2013; (został jednym z 12 laureatów tego konkursu na 250 uczestników).



2013 finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego „In Memoriam” wraz Dorotą Zygadło.



2013 II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Rozrywkowych z udziałem Artystów Hammondzistów w Warszawie. Przewodniczącym jury był znany i wszechstronny pianista Waldemar Malicki.

Pomysłodawcą konkursu jest Bohdan Kezik.



2014 Finalista ogólnopolskiego konkursu “School and Jazz Festival;” w Lubaczowie.



2014 Rozpoczyna studia w Conservatorium van Amsterdam na wydziale pianistyki jazzowej.



2015 Finalista ogólnoświatowego konkursu “Keep an Eye” w Amsterdamie.



2015 Wraz ze swoim zespołem bierze udział w trasie koncertowej “Rough Diamonds” promujących najbardziej obiecujące talenty Conservatorium van Amsterdam.



2016 Zespół Remigiusz Knapik Band nagrał autorski materiał z trasy koncertowej “Parallel Dispensations” zawierający 9 autorskich kompozycji Remigiusza Knapika. Nagrań dokonano w Studiu Leszka Możdżera we Wrocławiu.



2017 Współpracuje z Wrocławskim Klubem Anima wraz z zespołem przygotowując koncert „W Czasie Deszczu Dzieci się Nudzą” - spektakl z udziałem dzieci i młodzieży. Prócz tego regularnie nagrywał podkłady muzyczne dla uczniów Klubu.



2017 Nagroda Fan Clubu zespołu Republika podczas Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego „In Memoriam” wraz z Justyną Różewicz & Amazing Band.



2018 15 kwietnia wydaje swój pierwszy album “Parallel Dispensations”, do którego napisał i zaaranżował muzykę oraz pełnił rolę producenta.



2018 Rozpoczyna współpracę z aktorką Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu Bożeną Olizarowicz. W ramach tej współpracy bierze udział w spektaklu muzyczno-aktorskim „Matka Polka od Wszystkiego” wystawianym na deskach wielu teatrów Dolnego Śląska.



Informacje dodatkowe:



Uczestnik wielu warsztatów prowadzonych przez czołowych muzyków światowej sceny jazzowej (Billy Childs, Ernie Watts, John Patitucci, Shai Maestro, Danilo Perez, Brain Blade). Prócz edukacji jazzowej rozwijał także warsztat klasyczny w klasach prowadzonych przez czołowych holenderskich pianistów (Gert Jan Vermuelen, Matthijs Verschoor, Frank van den Laar). Jego nauczycielami w stylistyce jazzowej i rozrywkowej byli m.in Karel Boehlee, Harmen Fraanje, Rob van Bavel, Abel Marcel, Hans Vroomans, a w Polsce Marcin Lutrosiński. 

Prezentacja video

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2008 - 05.2014
Wrocławska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
Fortepian
09.2014 - 05.2018
Conservatorium van Amsterdam
Jazz Piano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
09.2014 - 05.2018
Akompaniator
W latach 2014-2018 pianista na egzaminach wstępnych w Conservatorium van Amsterdam. Praca corocznie oferowana aktualnym studentom w celu rozwijania umiejętności oraz nabywania doświadczenia przy jednoczesnej pomocy nowym kandydatom.
09.2018 - 02.2020
Akompaniator
W latach 2018-2020 pianista/akompaniator w „Filharmonii na Wesoło”, projekcie zorganizowanym przez Agencję Artystyczną „Wartki”. Audycje słowno-muzyczne dla dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach.
05.2019 - 10.2021
ASUKA II
Główny pianista na flagowym japońskim statku Asuka II. Pianista w „Production Shows”, spektaklach multimedialnych realizowanych wraz z grupą taneczną „Asuka Production Cast” posiadających charakter musicalowy.

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.