FM Radosław Dzierżak

Ostatnia aktywność:
5 dni temu
 
Online
Katowice
Warszawa
Częstochowa
Gliwice
Bielsko-Biała
Jastrzębie-Zdrój
Rybnik
Tychy
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Szanowni Państwo, nazywam się Radosław Dzierżak, mam 26 lat, posiadam tytuł Mistrza FIDE. Jestem aktualnym Mistrzem Śląska i zawodnikiem pierwszoligowego MKSz Rybnik. Gra w szachy towarzyszy mi od najmłodszych lat, zasady rozgrywki poznałem w wieku 4-5 lat. Cały czas aktywnie rywalizuję w turniejach szachowych, równocześnie posiadam wykształcenie psychologiczne wraz z dodatkowymi przedmiotami pedagogicznymi, które uzyskałem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Oferuję lekcje młodzieży od 12 roku życia i osobom dorosłym,  także tym, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w szachowym świecie. Gwarantuję zaangażowanie i wykorzystanie wieloletniego doświadczenia, zdobytego zarówno w grze praktycznej, jak i podczas zajęć z najlepszymi polskimi trenerami.

Pierwsza, darmowa lekcja, służy wzajemnemu poznaniu nauczyciela i studenta, a w dalszej kolejności, ocenie poziomu umiejętności i stworzeniu indywidualnego, ramowego planu szkoleniowego. Plan zależny jest od zapotrzebowania i motywacji studenta ; od jego celów, dążeń i oczekiwań.

Jeśli student chce poprzez naukę osiągnąć ogólnorozwojowe lub szczegółowe cele niezwiązane ściśle z grą w szachy , wtedy wchodzę przede wszystkim w rolę nauczyciela i w przeważającej mierze skupiam się na realizacji
piątki "rozwojowej":
1. Okazuję własną kulturę osobistą oraz postawę otwartości dla potrzeb i motywacji studenta.
2. Poszukuję analogii, uogólniam oraz abstrahuję sytuację i problemy szachowe na inne obszary życia oraz funkcjonowania człowieka.
3. Kładę większy nacisk na zadania i ćwiczenia szachowe służące rozwojowi intelektualnemu niż praktyczną grę i rywalizację.
4. Zapoznaję z tradycją i kulturą szachową.
5. Przekazuję poprzez szachy dobre wzorce i pozytywnie oceniane postawy moralne (dla młodzieży).

Z kolei, jeśli student chce zostać szachistą lub po prostu jak najlepiej grać w szachy , wtedy w przeważającej mierze wchodzę w rolę trenera i kładę nacisk na realizację
piątki "eksperckiej":
1.  Wspieram i pochylam się nad bieżącymi problemami zawodnika - zwłaszcza poprzez analizę rozegranych przez niego partii.
2.  Uczę prawideł gry środkowej, w oparciu o prawidłowe zasady szachowej strategii.
3.  Uczę techniki gry końcowej i przedstawiam pozycje elementarne, potrzebne do adekwatnej oceny wybranej kontynuacji oraz obiektywnej sytuacji na szachownicy.
4.  Wspólnie z zawodnikiem wybieramy i opracowujemy repertuar debiutowy.
5.  Zostawiam zadania domowe - monitoruję pracę własną zawodnika zwłaszcza w zakresie treningu taktycznego i liczenia wariantów.

Oczywiście, w praktyce często stosuję podejście "hybrydowe" i poszukuję wraz ze studentem złotego środka pomiędzy wchodzeniem przez mnie w rolę trenera i nauczyciela. Powyższe punkty nie stanowią dwóch rozłącznych propozycji, a jedynie reprezentują rozłożenie akcentów podczas wspólnych spotkań szachowych.

Pierwsza lekcja gratis! Serdecznie zapraszam do współpracy!

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
Sobota
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Adres zajęć

FM Radosław Dzierżak
Iłłakowiczówny, 3/41
40-134 Katowice
NIP: 6343003113

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2015 - 11.2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Magister
Psychologia
Kursy i szkolenia
04.2016
Kurs instruktora szachowego Polskiego Związku Szachowego
02.2019
Tytuł Mistrza Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE)
06.2019
Kurs pierwszego stopnia z Racjonalnej Terapii Zachowania
07.2019
Sędzia klasy II Polskiego Związku Szachowego
Doświadczenie
01.2000 - aktualnie
Najważniejsze sukcesy
1/8 finału (miejsce 9-16) w Drużynowych Akademickich Mistrzostwach Świata w barwach reprezentacji Polski (2020). Udział w Mistrzostwach Europy (2014, 2017). Mistrzostwo Śląska (2019). Drużynowe Akademickie Wicemistrzostwo Polski (2015, 2016).
07.2015 - aktualnie
Trener szachowy
Trener drużyny juniorów na II lidze i trener indywidualny juniorów.
11.2016 - aktualnie
Instruktor szachowy
Instruktor w szkołach i domach kultury.
04.2017 - aktualnie
Sędzia szachowy
Sędziowanie turniejów rangi m.in. Mistrzostw Polski i Śląska.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 10
avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 grudnia 2021

Pan Radosław to doskonały nauczyciel, bardzo zaanagażowany i potrafiący zainteresować grą w szachy. Jest to osoba o wysokiej kulturze osobistej posiadająca umiejętność komunikacji z młodzieżą. Mój syn bardzo lubi zajęcia i mimo, że odbywają się one tylko raz w tygodniu, dają dobre efekty. Bardzo serdecznie polecam pana Radosława.

avatar
Jakub
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 grudnia 2021

Rewelacyjny trener szachowy: zajęcia są dopięte na ostatni guzik - bardzo wysoki poziom merytoryczny zajęć, wie na co zwracać uwagę na konkretnym poziomie gry oraz na fachowo przygotowuje każdą lekcję mając zestawy zadań dla każdego ucznia dostosowane do umiejętności ucznia.

Z Radkiem kontakt jest bezproblemowy - jest miły, elokwentny i zawsze z szacunkiem i empatią podchodzi do kursanta. W przypadku losowego wydarzenia zawsze znajdzie rozwiązanie - potrafi dostosować czas i termin zajęć do możliwości ucznia. Do tego ogromna wiedza na temat gry w szachy oraz przejście przez każdy z etapów na którym stoją kursanci doskonale pozwala mu ogarnąć problemy z którymi się zmagają.

Jeżeli jesteś zdeterminowany gorąco polecam, bo Radek jest wybitnym, ale i wymagającym trenerem - więc jeśli chcesz poprawić swoją grę w szachy POLECAM - ale nie licz na obijanie się !!!!

avatar
Arek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 grudnia 2021

Radek jest świetnym trenerem: sposób prowadzenia i tempo zajęć dostosowuje do ucznia (wiem to ponieważ stosuje różne techniki w zależności od mojego aktualnego 'poziomu' i 'stanu intelektualnego'). Kiedy trzeba pochwalić - chwali - kiedy trzeba skarcić - karci, ale zawsze z szacunkiem do ucznia.

Zajęcia są ciekawe, zadania domowe wciągające. Ponadto Radek podpowiada, co powinienem robić we własnym zakresie analizując moje partie i znajdując te elementy gry, które są najsłabsze w danym momencie.

Na chess.com mam pakiet premium, który daje mi możliwość nieograniczonych analiz partii, ale muszę przyznać, że analizy przeprowadzone wspólnie z trenerem dają dużo więcej.

Z czystem sumiemiem polecam tego trenera.

avatar
Bartosz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 grudnia 2021

Trener Radek zawsze jest przygotowany do zajęć. Jest otwarty na wszystkie pytania i z chęcią pomoże na przykład w doborze lub ulepszeniu twojego repertuaru debiutowego. Dzięki Radkowi w ciągu 2 miesięcy nauki zwiększyłem swój ranking na chess comie o 200 pkt. Bardzo dobra współpraca, wszystkim serdecznie polecam

avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 grudnia 2021

Zakres wiedzy szachowej, jaką dysponuje pan Radek jest tak szeroki, że może on w elastyczny sposób dostosowywać zajęcia do indywidualnych potrzeb każdego studenta. Po każdych zajęciach z panem Radkiem wiem coś nowego, a szachy stają się dla mnie coraz przystępniejsze. Zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy sposób i wart uwagi jest fakt, że student czuje się na nich nieskrępowany i zmotywowany. Z wielką chęcią rozpoczynam każde nowe zajęcia, bo to dzięki nim mój poziom gry w szachy znacząco się poprawił.

avatar
Piotr Nagło
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 listopada 2021

Radek to nauczyciel o wysokiej kulturze osobistej, który ma ogromną wiedzę szachową i w bardzo przystępny sposób potrafi ją przekazać.
W szachach nie szuka drogi na skróty ale dociera do sedna zagadnienia, tak aby uczeń mógł zrozumieć ideę wykonywanych ruchów.
Polecam zajęcia z Radkiem wszystkim tym, którzy naprawdę chcą poznać tajniki tej królewskiej gry.

avatar
Konrad
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 czerwca 2021

Radek to fenomenalny trener! Po nieudanym turnieju zawsze podniesie na duchu i przywroci chęć do gry w szachy. Zawsze jest przygotowany na zajęcia. Pomaga rozwiązać problemy, szuka głębiej ich źródła. Myśli zawsze o dobru ucznia i nie narzuca swoich schematów. Polecam Serdecznie

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 maja 2020

Świetny trener, zawsze przygotowany a jakość i ilość materiału odpowiednio dobrana na wyznaczoną długość zajęć. Daje możliwość samodzielnego rozwiązywania, jeśli potrzeba nakierowuje na prawidłową odpowiedź. Pomaga w opracowaniu planu treningowego, jeśli trzeba modyfikuje go w trakcie współpracy. Rzeczowo i jasno tłumaczy przygotowane zagadnienia, jednocześnie sprawdza posiadaną wiedzę aby uzupełnić braki.

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 maja 2020

Radek bardzo dobrze tłumaczy wybrane przez ucznia zagadnienia, jak i również posiada dużą ilość materiału na zajęcia, dzięki czemu nie są one monotonne.
Nie podaje gotowego rozwiązania, co zmusza ucznia do samodzielnego myślenia, jednak w razie problemów w znalezieniu rozwiązania udziela wskazówki oraz w logiczny sposób tłumaczy, na co powinno zwrócić się uwagę.

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 sierpnia 2018

Świetny trener z indywidualnym podejściem do każdego zawodnika. Bardzo dobrze prowadzony plan treningowy, wsparcie, kontrola i zaangażowanie na najwyższym poziomie. Ogromnie polecam!!!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.