FM Radosław Dzierżak

Ostatnia aktywność:
6 dni temu
 
Online
Katowice
Warszawa
Częstochowa
Gliwice
Bielsko-Biała
Jastrzębie-Zdrój
Rybnik
Tychy

FM Radosław Dzierżak

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/519 opinii
Dla użytkownika FM Radosław Dzierżak

O mnie

Szachista i trener, absolwent psychologii wraz z dodatkowymi przedmiotami pedagogicznymi, w przyszłości psycholog sportu.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2015 - 11.2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Magister
Psychologia
Kursy i szkolenia
04.2016
Kurs instruktora szachowego Polskiego Związku Szachowego
02.2019
Tytuł Mistrza Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE)
06.2019
Kurs pierwszego stopnia z Racjonalnej Terapii Zachowania
07.2019
Sędzia klasy II Polskiego Związku Szachowego
Doświadczenie
01.2000 - aktualnie
Najważniejsze sukcesy
1/8 finału (miejsce 9-16) w Drużynowych Akademickich Mistrzostwach Świata w barwach reprezentacji Polski (2020). Udział w Mistrzostwach Europy (2014, 2017). Mistrzostwo Śląska (2019). Drużynowe Akademickie Wicemistrzostwo Polski (2015, 2016).
07.2015 - aktualnie
Trener szachowy
Trener drużyny juniorów na II lidze i trener indywidualny juniorów.
11.2016 - aktualnie
Instruktor szachowy
Instruktor w szkołach i domach kultury.
04.2017 - aktualnie
Sędzia szachowy
Sędziowanie turniejów rangi m.in. Mistrzostw Polski i Śląska.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 19
avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 listopada 2023

Polecam lekcje z Radkiem. Zajęcia są prowadzone w bardzo pozytywnej, przyjaznej atmosferze i każde zagadnienie jest dokładnie wytłumaczone i dostosowane do poziomu ucznia. Oprócz gry w szachy, Radek również dodaje w trakcie lekcji ciekawostki z historii szachów i szachowych mistrzów.
Radek to bardzo dobry szachista i pedagog.

avatar
Ola
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 listopada 2023

Gorąco polecam! Zajęcia z Radkiem oprócz tego, że są ciekawe i starannie dopasowane do moich potrzeb są również zawsze prowadzone w pozytywnej i otwartej atmosferze, co sprawia że ciężko nie wyczekiwać kolejnej lekcji :)

avatar
Piotr
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 listopada 2023

Świetny trener z szeroką wiedzą szachową i umiejętnościami pedagogicznymi. Lekcje są zawsze ciekawie prowadzone, a materiał starannie dobrany pod ucznia i skupiony na eliminowaniu słabych stron gry. Ponadto zajęcia prowadzone są w swobodnej i przyjaznej atmosferze, a trener oprócz przekazywania wiedzy szachowej potrafi także wesprzeć w trudnym okresie. Gorąco polecam!

avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 października 2023

Radek jest moim trenerem szachowym od kilku lat i jestem bardzo zadowolony z jego usług. Jest profesjonalnym szachistą, który posiada bogatą wiedzę i umiejętności. Dzięki niemu podniosłem swój poziom gry w szachy i poznałem wiele interesujących i praktycznych koncepcji zarówno w debiucie, grze środkowej jak i w końcówkach. Radek zawsze jest uprzejmy, życzliwy i gotowy do pomocy. Potrafi dostosować się do moich potrzeb i oczekiwań. Nie ocenia mnie za błędy, ale zachęca do doskonalenia się. To osoba, która sprawia, że szachy są dla mnie pasją i źródłem satysfakcji. Polecam Radka każdemu, kto chce się rozwijać w szachach i czerpać z nich korzyści. Jest to najlepszy trener, z jakim miałem okazję współpracować (a poprzednio miałem dwóch).

avatar
Maciek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 marca 2023

Radek to osoba, która podchodzi do szachów z pasją i pełnym zaangażowaniem. Do każdego podopiecznego ma indywidualne podejście, które wpływa na rozwój umiejętności. Jest zawsze przygotowany do zajęć, dobiera odpowiednie materiały oraz posiada merytoryczną wiedzę. Przez 3 lata pracy z Radkiem zrobiłem progres z 1500 FIDE do około rankingu 2150 FIDE. W dużej mierze to dzięki tym zajęciom widać progres i kolejne osiągnięcia. Bardzo polecam!

avatar
Bronek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 stycznia 2023

Bardzo dobry nauczyciel - dobrze tłumaczy trudne zagadnienia, podchodzi metodycznie - uczy według sensownego planu. Lekcje z nim dały mi dobre zrozumienie wielu tematów i podniosły ranking.

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 stycznia 2023

Fajnie prowadzone zajęcia, dużo się mogłem nauczyć. Radek był zawsze przygotowany do zajęć i dobierał materiał pod indywidualne potrzeby

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 grudnia 2022

Z czystym sumieniem mogę polecić Radka jako trenera szachowego, w czasie dotychczasowej współpracy (około 10 miesięcy), jako pracujący amator, udało się zdobyć II kategorie za pierwszym podejściem.

Na plus elastyczne plan treningu do możliwości czasowych trenującego, oraz znajdowanie i korygowanie na bieżąco słabych punktów w grze zawodnika.

avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 maja 2022

Bardzo polecam Radka jako trenera szachowego - zajęcia są dostosowane pod kursanta, a sam trener ma świetną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną na temat każdego omawianego zagadnienia.

Na bieżąco zadawane są stosowne zadania domowe, które podtrzymują wartość wyniesiona z lekcji. Ponadto wszystkie omówione przykłady oraz partie są umieszczane na wspólnym dysku, dzięki czemu nic nie zginie po czasie.

W ciągu ok. 3 miesięcy wspólnej pracy, dzięki Radkowi osiągnąłem wyższą kategorię szachową (awans z III na II) oraz zdobyłem ranking FIDE (od zera do poziomu ok. 1250). Bardzo polecam :)

avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 grudnia 2021

Pan Radosław to doskonały nauczyciel, bardzo zaanagażowany i potrafiący zainteresować grą w szachy. Jest to osoba o wysokiej kulturze osobistej posiadająca umiejętność komunikacji z młodzieżą. Mój syn bardzo lubi zajęcia i mimo, że odbywają się one tylko raz w tygodniu, dają dobre efekty. Bardzo serdecznie polecam pana Radosława.

avatar
Jakub
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 grudnia 2021

Rewelacyjny trener szachowy: zajęcia są dopięte na ostatni guzik - bardzo wysoki poziom merytoryczny zajęć, wie na co zwracać uwagę na konkretnym poziomie gry oraz na fachowo przygotowuje każdą lekcję mając zestawy zadań dla każdego ucznia dostosowane do umiejętności ucznia.

Z Radkiem kontakt jest bezproblemowy - jest miły, elokwentny i zawsze z szacunkiem i empatią podchodzi do kursanta. W przypadku losowego wydarzenia zawsze znajdzie rozwiązanie - potrafi dostosować czas i termin zajęć do możliwości ucznia. Do tego ogromna wiedza na temat gry w szachy oraz przejście przez każdy z etapów na którym stoją kursanci doskonale pozwala mu ogarnąć problemy z którymi się zmagają.

Jeżeli jesteś zdeterminowany gorąco polecam, bo Radek jest wybitnym, ale i wymagającym trenerem - więc jeśli chcesz poprawić swoją grę w szachy POLECAM - ale nie licz na obijanie się !!!!

avatar
Arek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 grudnia 2021

Radek jest świetnym trenerem: sposób prowadzenia i tempo zajęć dostosowuje do ucznia (wiem to ponieważ stosuje różne techniki w zależności od mojego aktualnego 'poziomu' i 'stanu intelektualnego'). Kiedy trzeba pochwalić - chwali - kiedy trzeba skarcić - karci, ale zawsze z szacunkiem do ucznia.

Zajęcia są ciekawe, zadania domowe wciągające. Ponadto Radek podpowiada, co powinienem robić we własnym zakresie analizując moje partie i znajdując te elementy gry, które są najsłabsze w danym momencie.

Na chess.com mam pakiet premium, który daje mi możliwość nieograniczonych analiz partii, ale muszę przyznać, że analizy przeprowadzone wspólnie z trenerem dają dużo więcej.

Z czystem sumiemiem polecam tego trenera.

avatar
Bartosz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 grudnia 2021

Trener Radek zawsze jest przygotowany do zajęć. Jest otwarty na wszystkie pytania i z chęcią pomoże na przykład w doborze lub ulepszeniu twojego repertuaru debiutowego. Dzięki Radkowi w ciągu 2 miesięcy nauki zwiększyłem swój ranking na chess comie o 200 pkt. Bardzo dobra współpraca, wszystkim serdecznie polecam

avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 grudnia 2021

Zakres wiedzy szachowej, jaką dysponuje pan Radek jest tak szeroki, że może on w elastyczny sposób dostosowywać zajęcia do indywidualnych potrzeb każdego studenta. Po każdych zajęciach z panem Radkiem wiem coś nowego, a szachy stają się dla mnie coraz przystępniejsze. Zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy sposób i wart uwagi jest fakt, że student czuje się na nich nieskrępowany i zmotywowany. Z wielką chęcią rozpoczynam każde nowe zajęcia, bo to dzięki nim mój poziom gry w szachy znacząco się poprawił.

avatar
Piotr Nagło
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 listopada 2021

Radek to nauczyciel o wysokiej kulturze osobistej, który ma ogromną wiedzę szachową i w bardzo przystępny sposób potrafi ją przekazać.
W szachach nie szuka drogi na skróty ale dociera do sedna zagadnienia, tak aby uczeń mógł zrozumieć ideę wykonywanych ruchów.
Polecam zajęcia z Radkiem wszystkim tym, którzy naprawdę chcą poznać tajniki tej królewskiej gry.

avatar
Konrad
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 czerwca 2021

Radek to fenomenalny trener! Po nieudanym turnieju zawsze podniesie na duchu i przywroci chęć do gry w szachy. Zawsze jest przygotowany na zajęcia. Pomaga rozwiązać problemy, szuka głębiej ich źródła. Myśli zawsze o dobru ucznia i nie narzuca swoich schematów. Polecam Serdecznie

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 maja 2020

Świetny trener, zawsze przygotowany a jakość i ilość materiału odpowiednio dobrana na wyznaczoną długość zajęć. Daje możliwość samodzielnego rozwiązywania, jeśli potrzeba nakierowuje na prawidłową odpowiedź. Pomaga w opracowaniu planu treningowego, jeśli trzeba modyfikuje go w trakcie współpracy. Rzeczowo i jasno tłumaczy przygotowane zagadnienia, jednocześnie sprawdza posiadaną wiedzę aby uzupełnić braki.

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 maja 2020

Radek bardzo dobrze tłumaczy wybrane przez ucznia zagadnienia, jak i również posiada dużą ilość materiału na zajęcia, dzięki czemu nie są one monotonne.
Nie podaje gotowego rozwiązania, co zmusza ucznia do samodzielnego myślenia, jednak w razie problemów w znalezieniu rozwiązania udziela wskazówki oraz w logiczny sposób tłumaczy, na co powinno zwrócić się uwagę.

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 sierpnia 2018

Świetny trener z indywidualnym podejściem do każdego zawodnika. Bardzo dobrze prowadzony plan treningowy, wsparcie, kontrola i zaangażowanie na najwyższym poziomie. Ogromnie polecam!!!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.