Aleksandra Osiecka - Skoblewska

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Gdańsk
Pruszcz Gdański
Rotmanka
Straszyn

O mnie

Aleksandra Osiecka-Skoblewska – Magister Sztuki w zakresie Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wokalistka, skrzypaczka, aranżerka i kompozytorka. Wpierw związana z poezją śpiewaną jako skrzypaczka i wokalistka występowała m.in. z takimi artystami, jak: Jarosław Wasik, Szymon Zychowicz, Magdalena Turowska, Czerwony Tulipan, Waldemar Śmiałowski. Wspólnie z tymi artystami współtworzyła w późnych latach 90-tych krakowski kabaret – „Zielone Szkiełko”. Występowała m.in. na – Festiwalu Opolskim, PPA we Wrocławiu, Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych, wrocławskim „Łykendzie” w Piwnicy pod Baranami, Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Potem współtwórczyni jazzowego kwartetu wokalnego The Sound Office, z którym występowała na renomowanych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą (Jazz nad Odrą, Jazz Jamboree, Era Jazzu, JazzFestBrno, Voicemania w Wiedniu, Prague Swing Festival, itp.) W 2000 roku - płyta wydana przez Jazz Forum – The sound Office „Moonlight Serenade”.

Stworzyła od podstaw koncertujący już zespół wokalny a’cappela – Sounds Grape. Zespół był laureatem głównych nagród podczas wielu konkursów muzycznych. Aleksandra Osiecka skomponowała i zaaranżowała cały repertuar tego zespołu.

Jako solistka od 2007r. występowała z gitarzystą Łukaszem Pietrzakiem jako Duo Bossa, z którym miała okazję występować m.in. w pałacu Paulinum w Jeleniej Górze oraz bielawskiej „Pozytywce”. Tam też prowadziła warsztaty wokalne w ramach festiwalu piosenki „Solo”. Współpracuje z Szymonem Zychowiczem i znanym prezenterem telewizyjnym, kabareciarzem - Arturem Andrusem. Wspólnie z innymi muzykami współtworzy nowy projekt muzyczny, który przygotowuje autorski materiał koncertowy. Współpracuje z wrocławskim kwartetem smyczkowym Kapitol, z którym wykonuje program piosenek kresowych przez nią zaaranżowany oraz skomponowany, program autorskich kolęd oraz muzyki filmowej. Współpracuje z muzykami jazzowymi, z którymi prezentuje na scenach program wyśmienitych standardów swingowych wcześniej wykonywanych przez takich artystów, jak: Ella Fitzgerald, Nat King Cole, Luis Armstrong i inni.

Obecnie wraz z mężem prowadzi studio nagraniowe Jamanstudio we Wrocławiu oraz warsztaty wokalne i zespół. Komponuje muzykę na zlecenie, aranżuje.

Od lat prowadzi zajęcia emisyjne głównie dla młodzieży i dorosłych. Swoje doświadczenie w tym zakresie zdobywała przez wiele lat pracy wokalnej i dydaktycznej. Pracowała dla Centrum Kultury Wrocław – Zachód, Centrum Kultury – Agora oraz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Uczestniczyła w wielu warsztatach wokalnych, m.in. SpeechLevelSinging (SLS) w Warszawie, międzynarodowe warsztaty jazzowe w Chodzieży i Krakowie; również jako słuchaczka fakultetów jazzowych przy Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Członek jury wielu konkursów wokalnych („Pamiętajmy o Osieckiej”, Poetycka Stajnia”, „Wygraj Sukces”, „Festiwal Piosenki Estradowej SOLO”, itp…). Jej uczniowie to laureaci wielu prestiżowych nagród. Doświadczenie zarówno dydaktyczne jak i muzyczne stało się bazą, na której opiera swój sposób nauczania i postrzegania śpiewu. Obycie ze sceną i kreatywne spojrzenie na wokalistykę, owocowały bardzo indywidualnym podejściem do ucznia. W związku z tym zajęcia proponowane przez Aleksandrę Osiecką to nie tylko zajęcia oparte o wnikliwą analizę emisyjną, skupiające się nie tylko na emisji głosu ale również rozwijanie kreatywności wokalnej, muzycznej, traktowanie swojego głosu jak instrument, zrozumienie i poznanie go, dzięki czemu przyszły wokalista ma szansę wytworzyć swój własny oryginalny styl, stać się zauważalnym pośród tysięcy świetnie śpiewających wokalistów na świecie.Uczniowie, m.in:

Anna Kłys – X Factor

Jagoda „Jahga” Hryciuk – Lion Vibrations

Mikołaj Krawczyk – „Pierwsza Miłość”

Adrian Wajda – aktor PWST w Krakowie – „Pierwsza Miłość”, „Ojciec Mateusz”

Niektórych uczniów Aleksandry można posłuchać w zakładce – VocalArt na stronie – http://www.jamanstudio.pl

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.