Aleksandra Filipiak

Ostatnia aktywność:
2 dni temu
 
Online
Warszawa
Wrocław
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Wesprę, pomogę, nauczę myśleć i rozumieć teksty kultury,poprowadzę przez zawiłości analityczne i interpretacyjne. Praca w atmosferze ciepła, uśmiechu, pełnej cierpliwości.Jestem osobą z otwartą głową i szerokimi horyzontami myślowymi, moją pasją poza literaturą jest także psychologia
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w różnego rodzaju szkołach: od podstawowej do zajęć ze studentami w ramach stypendium doktoranckiego.
Uczniom w szkołach podstawowych pomagam m.in.w zrozumieniu trudnych dla nich lektur, nauce tworzenia różnych form pisemnych, opanowywania zasad ortografii za pomocą mnemotechnik, przygotowaniu do sprawdzianów, a także rozwijaniu zdolności wykraczających poza podstawę programową (przygotowanie do olimpiad, twórcze pisanie).
Uczniom w szkole średniej oferuję wsparcie związane z lekturami omawianymi w szkołach, przygotowuję do sprawdzianów. Jednocześnie rozwijam u ucznów zdolności myślenia, analizowania tekstów kultury, wprowadzania kontekstów. Dbam o to, żeby moi uczniowie potrafili samodzielnie budować rozszerzone wypowiedzi ustne i pisemne.

Przygotowuję do egzaminu ósmoklasisty -pisanie wypracowań, omówienie lektur, praca z arkuszem egzaminacyjnym, rozwijanie umiejętności wymaganych na egzaminie (np. argumentowanie stanowiska).

Matura 2024 - pisanie wypracowań, omówienie lektur, trening matury ustnej, uporządkowanie wiedzy historycznoliterackiej, omawianie kontekstów, ćwiczenie czytania ze zrozumieniem.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2003 - 06.2008
Uniwersytet Śląski
Magister
filologia polska, specjalność nauczycielska
10.2009 - 06.2014
Uniwersytet Warszawski
studia doktoranckie, specjalność: literaturoznawstwo,
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
09.2008 - 06.2020
Nauczyciel języka polskiego

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 13
avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 sierpnia 2023

Pani Aleksandra pomagała mojemu synowi zarówno w przygotowaniu egzaminu ósmoklasisty, bieżącej pracy z językiem polskim w liceum ogólnokształcącym w klasie o profilu humanistycznym oraz w przygotowaniu do matury. Po ponad 5 latach współpracy całym sercem polecam korepetycje u Pani Oli; spokój, cierpliwość, ogromna wiedza i przede wszystkim dar jej przekazywania w przystępny sposób - to i jeszcze więcej otrzymuje uczeń na zajęciach. Bardzo dziękuję Pani Oli za zaangażowanie i pomoc udzieloną mojemu synowi (już studentowi) :).

avatar
Marysia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 lipca 2023

Pani Ola to nie tylko nauczycielka, ale przede wszystkim mentorka. Zaczęłyśmy nasze lekcje w 6 klasie szkoły podstawowej, a w tym roku jestem w klasie maturalnej. To właśnie dzięki Pani Oli, język polski zmienił się dla mnie z przedmiotu na zainteresowanie kulturą, historią i sztuką. Przez nasze przepracowane godziny i analizy poezji, zdecydowałam się rozszerzać język polski.

Pani Ola pogłębia moje spojrzenie na świat poprzez nieoczywiste interpretacje tekstów, które przez te wszystkie lata mnie kształtowały i dalej kształtują. Jej zamiłowanie do literatury jest zaraźliwe, a umiejętność przekazywania wiedzy, sprawia, że każda lekcja jest inspirująca i motywująca. Bez względu na to, czy analizujemy dzieła klasyków, czy współczesne teksty, Pani Ola zawsze znajduje sposób, aby pokazać mi, jak język polski jest piękny i bogaty. Pod jej opieką nie tylko rozwinęłam umiejętności analizy literackiej, ale także nauczyłam się cenić sztukę słowa. Ciekawe dyskusje, które prowadzimy, pomagają mi zrozumieć różne punkty widzenia i uczą empatii, a przede wszystkim rozwijają wrażliwość.

Wyróżniająca ją cierpliwość i zrozumienie, gotowość do pomocy i wsparcie nawet poza godzinami lekcyjnymi, sprawiają, że praca z nią jest nieoceniona. W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć nauczycieli z powołania, ale Pani Ola to nauczycielka, którą każdy uczeń pragnąłby mieć.

avatar
Julie
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 lipca 2018

Do matury z języka polskiego przygotowywała mnie Pani Ola. Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Cenie ją za profesjonalizm, puntualność, dobre przygotowanie na każdą lekcję, doskonałą komunikatywność, zaangażowanie, cierpliwość i za empatię. Bardzo miło wspominam nasze lekcje. Dzięki Pani Oli, osiągnęłam bardzo dobre wyniki na maturze. Zawsze miała dużo materiałów do nauki. Dużo ćwiczyłyśmy ustnych matur i pisanie rozprawek. Potrafiła mnie bardzo zmotywować. Polecam Panią Olę z całym sercem. Jest bardzo miłą i ciepłą osobą. A przede wszystkim świetnym nauczycielem. Dziękuje!!!

avatar
Marysia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 czerwca 2018

Odkąd zaczęłam lekcje z Panią Olą nie tylko nauczyłam sie pisac rozprawki czy interpretować teksty ale i pokochałam język polski. Jest to przemiła osoba, która wspiera i motywuje do nauki w przeciwieństwie do niektórych nauczycieli w szkole. Za rok piszę maturę i sądzę, że, tak jak moi bracia, których przygotowywała Pani Ola, nie mam sie czego obawiać. Gorąco polecam, zdecydowanie niezastąpiona korepetytorka.

avatar
Julka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2018

Właśnie kończę piątą klasę. Pani Ola uczyła mnie przez ostatnie dwa lata. Mieszkałam długo za granicą i język polski a szczególnie gramatyka to dla mnie wyzwanie. Od kiedy mam zajęcia z Panią Olą wszystko stało się bardziej zrozumiałe i moje oceny bardzo się poprawiły. Jest bardzo cierpliwa i bardzo miła. Potrafi wszystko wytłumaczyć w jasny sposób. Lekcje z nią są bardzo fajne. Polecam zajęcia z Panią Olą każdemu!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 maja 2018

Córka jest w 7 klasie ED. Jesteśmy obie szczęśliwe, że odnalazłyśmy Panią Olę. Alicja zaczęła czytać lektury, interesować się zagadnieniami. Bardzo lubi lekcje . Pani Ola ciepło i energicznie motywuje córkę do myślenia, trudne teksty czytają razem, tłumaczy cierpliwie jak nauczyciel uczący dziecko nie z pozycji "masz wiedzieć, przeczytać", ale z pozycji "rozumiem,że to może być dla Ciebie niezrozumiałe, zróbmy razem". Pomimo,że obawiałyśmy się lekcji przez skypa, są one efektywne. Kiedy zobaczyłam, jak Pani Ola wchodzi w relację z moim dzieckiem, jak ciekawie opowiada, z jaką pasją robi to co robi, szanując w tym i ufając mojemu dziecku, to zamarzyłam, aby wszystkie dzieci miały szansę uczyć się od takich nauczycieli. Cudowna nauczycielka! Kompetentna, ciepła, życzliwa, z ogromną wiedzą ( sama nieraz podsłuchuję). Szczerze polecam :)

avatar
Andrzej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 lipca 2016

Pani Ola jest bardzo kompetentną nauczycielką. Połączenie profesjonalizmu z ogromną serdecznością i prawdziwą pasją. Przygotowała mnie do matury, którą zdałem bez problemu. Zrozumiałem o co chodzi z kluczem odpowiedzi, nauczyłem się pisać, a także polubiłem Dziady:) Maturę ustną przetrenowaliśmy na tyle, że bez problemu zbudowałem wypowiedź na maturze.

avatar
Klaudia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 lipca 2015

Pani Ola jest wspaniałą nauczycielką. Przygotowała mnie w dwa miesiące do matury. Jestem bardzo zadowolona, gdyż w ogóle nie potrafiłam pisać wypracowań a z jej pomocą matura poszła mi bardzo dobrze. Ogromnie jestem wdzięczna za pomoc i czas który mi poświęciła. POLECAM w 100 %. Nauczyciel na złoty medal !! :) Dziękuję :)

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 czerwca 2015

Pani Ola jest nieocenioną nauczycielką, ma wspaniałe podejście do każdego dziecka. Uważa i zgadzam się z nią w 100%, że nauka indywidualna to najlepszy sposób na przyswajanie wiedzy. W szybkim tempie przygotowała moją córkę do ehzaminu gimnazjalnego i drugiej młodszej nadal pomaga w nauce języka polskiego. To dla nas ogromna radość poznać takiego nauczyciela. Polecam

avatar
Bartłomiej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2015

Pani Ola to absolutny wzór nauczyciela. Tak powinna wyglądać sylwetka polskiego nauczyciela. Dzięki właśnie takiemu podejściu i zaangażowanie jakie otrzymałem od Pani Oli sprawiło, że nabrałem chęci do nauki a matura zdała się sama. Nie mówiąc o wcześniejszych oporach do tego przedmiotu. A jestem bardzo odporny na wiedzę. DZIĘKUJĘ!!

avatar
Sandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 czerwca 2015

Osoba z ogromną wiedzą i dużym doświadczeniem. Prawdziwy mistrz, prawdziwa pasjonatka literatury. Ola to osoba o szerokich horyzontach. Świetnie przygotowała mnie do matury. Jako jedyna z nauczycielek nauczyła mnie jak pisać wypracowania i spojrzeć na literaturę w zupełnie odmienny od typowo szkolnego sposób. Potrafiła zainteresować, zachęcić i powtarzać wszystko tyle razy ile potrzebowałam. Genialnie opracowała ze mną wszystkie epoki literackie razem z lekturami. Jestem bardzo wdzięczna za cierpliwość i za to że nie pozwoliła zwątpić we własne możliwości. Gdybym miała taką nauczycielkę od początku swojej edukacji matura nie byłaby takim wyzwaniem.

PS. Udziela również świetnych korepetycji przez skype! :)

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 czerwca 2015

Pani Ola to bardzo sympatyczna nauczycielka z ogromną wiedzą, którą potrafi przekazywac w sposób naprawdę ciekawy. Prezentuje różne możliwości interpretowania i analizowania tekstów kultury, daje wiele cennych wskazówek dotyczących różnych zagadnień. Jednocześnie, jest otwarta na wszelkie spostrzeżenia ze strony uczniów odnośnie omawianych tekstów. Lekcje z Panią Olą to sama przyjemnośc. Szczerze interesuje się językiem polskim i potafi zarazic miłością do niego. Naprawdę polecam! :)

avatar
Robert
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 maja 2015

0k

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.