Aleksandra Filipiak

Ostatnia aktywność:
wczoraj
 
Online
Warszawa
Wrocław

Aleksandra Filipiak

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/513 opinii
Dla użytkownika Aleksandra Filipiak

O mnie

Wesprę, pomogę, nauczę myśleć i rozumieć teksty kultury,

poprowadzę przez zawiłości analityczne i interpretacyjne. Praca w atmosferze ciepła, uśmiechu, pełnej cierpliwości.

Jestem osobą z otwartą głową i szerokimi horyzontami myślowymi, moją pasją poza literaturą jest także psychologia.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w różnego rodzaju szkołach: od podstawowej do zajęć ze studentami w ramach stypendium doktoranckiego.

Uczniom w szkołach podstawowych pomagam m.in. nauce tworzenia różnych form pisemnych, opanowywania zasad ortografii za pomocą mnemotechnik, przygotowanie do sprawdzianów, a także rozwijanie zdolności wykraczających poza podstawę programową (przygotowanie do olimpiad, twórcze pisanie) Przygotowuję do egzaminu ósmoklasisty - omówienie lektur, praca z arkuszem egzaminacyjnym, rozwijanie umiejętności wymaganych na egzaminie (np argumentowanie stanowiska).Matura 2024 - omówienie lektur, trening matury ustnej, uporządkowanie wiedzy historycznoliterackiej, omawianie kontekstów, ćwiczenie czytania ze zrozumieniem.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2003 - 06.2008
Uniwersytet Śląski
Magister
filologia polska, specjalność nauczycielska
10.2009 - 06.2014
Uniwersytet Warszawski
studia doktoranckie, specjalność: literaturoznawstwo,
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
09.2008 - 06.2020
Nauczyciel języka polskiego

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 13
avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 sierpnia 2023

Pani Aleksandra pomagała mojemu synowi zarówno w przygotowaniu egzaminu ósmoklasisty, bieżącej pracy z językiem polskim w liceum ogólnokształcącym w klasie o profilu humanistycznym oraz w przygotowaniu do matury. Po ponad 5 latach współpracy całym sercem polecam korepetycje u Pani Oli; spokój, cierpliwość, ogromna wiedza i przede wszystkim dar jej przekazywania w przystępny sposób - to i jeszcze więcej otrzymuje uczeń na zajęciach. Bardzo dziękuję Pani Oli za zaangażowanie i pomoc udzieloną mojemu synowi (już studentowi) :).

avatar
Marysia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 lipca 2023

Pani Ola to nie tylko nauczycielka, ale przede wszystkim mentorka. Zaczęłyśmy nasze lekcje w 6 klasie szkoły podstawowej, a w tym roku jestem w klasie maturalnej. To właśnie dzięki Pani Oli, język polski zmienił się dla mnie z przedmiotu na zainteresowanie kulturą, historią i sztuką. Przez nasze przepracowane godziny i analizy poezji, zdecydowałam się rozszerzać język polski.

Pani Ola pogłębia moje spojrzenie na świat poprzez nieoczywiste interpretacje tekstów, które przez te wszystkie lata mnie kształtowały i dalej kształtują. Jej zamiłowanie do literatury jest zaraźliwe, a umiejętność przekazywania wiedzy, sprawia, że każda lekcja jest inspirująca i motywująca. Bez względu na to, czy analizujemy dzieła klasyków, czy współczesne teksty, Pani Ola zawsze znajduje sposób, aby pokazać mi, jak język polski jest piękny i bogaty. Pod jej opieką nie tylko rozwinęłam umiejętności analizy literackiej, ale także nauczyłam się cenić sztukę słowa. Ciekawe dyskusje, które prowadzimy, pomagają mi zrozumieć różne punkty widzenia i uczą empatii, a przede wszystkim rozwijają wrażliwość.

Wyróżniająca ją cierpliwość i zrozumienie, gotowość do pomocy i wsparcie nawet poza godzinami lekcyjnymi, sprawiają, że praca z nią jest nieoceniona. W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć nauczycieli z powołania, ale Pani Ola to nauczycielka, którą każdy uczeń pragnąłby mieć.

avatar
Julie
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 lipca 2018

Do matury z języka polskiego przygotowywała mnie Pani Ola. Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Cenie ją za profesjonalizm, puntualność, dobre przygotowanie na każdą lekcję, doskonałą komunikatywność, zaangażowanie, cierpliwość i za empatię. Bardzo miło wspominam nasze lekcje. Dzięki Pani Oli, osiągnęłam bardzo dobre wyniki na maturze. Zawsze miała dużo materiałów do nauki. Dużo ćwiczyłyśmy ustnych matur i pisanie rozprawek. Potrafiła mnie bardzo zmotywować. Polecam Panią Olę z całym sercem. Jest bardzo miłą i ciepłą osobą. A przede wszystkim świetnym nauczycielem. Dziękuje!!!

avatar
Marysia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 czerwca 2018

Odkąd zaczęłam lekcje z Panią Olą nie tylko nauczyłam sie pisac rozprawki czy interpretować teksty ale i pokochałam język polski. Jest to przemiła osoba, która wspiera i motywuje do nauki w przeciwieństwie do niektórych nauczycieli w szkole. Za rok piszę maturę i sądzę, że, tak jak moi bracia, których przygotowywała Pani Ola, nie mam sie czego obawiać. Gorąco polecam, zdecydowanie niezastąpiona korepetytorka.

avatar
Julka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2018

Właśnie kończę piątą klasę. Pani Ola uczyła mnie przez ostatnie dwa lata. Mieszkałam długo za granicą i język polski a szczególnie gramatyka to dla mnie wyzwanie. Od kiedy mam zajęcia z Panią Olą wszystko stało się bardziej zrozumiałe i moje oceny bardzo się poprawiły. Jest bardzo cierpliwa i bardzo miła. Potrafi wszystko wytłumaczyć w jasny sposób. Lekcje z nią są bardzo fajne. Polecam zajęcia z Panią Olą każdemu!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 maja 2018

Córka jest w 7 klasie ED. Jesteśmy obie szczęśliwe, że odnalazłyśmy Panią Olę. Alicja zaczęła czytać lektury, interesować się zagadnieniami. Bardzo lubi lekcje . Pani Ola ciepło i energicznie motywuje córkę do myślenia, trudne teksty czytają razem, tłumaczy cierpliwie jak nauczyciel uczący dziecko nie z pozycji "masz wiedzieć, przeczytać", ale z pozycji "rozumiem,że to może być dla Ciebie niezrozumiałe, zróbmy razem". Pomimo,że obawiałyśmy się lekcji przez skypa, są one efektywne. Kiedy zobaczyłam, jak Pani Ola wchodzi w relację z moim dzieckiem, jak ciekawie opowiada, z jaką pasją robi to co robi, szanując w tym i ufając mojemu dziecku, to zamarzyłam, aby wszystkie dzieci miały szansę uczyć się od takich nauczycieli. Cudowna nauczycielka! Kompetentna, ciepła, życzliwa, z ogromną wiedzą ( sama nieraz podsłuchuję). Szczerze polecam :)

avatar
Andrzej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 lipca 2016

Pani Ola jest bardzo kompetentną nauczycielką. Połączenie profesjonalizmu z ogromną serdecznością i prawdziwą pasją. Przygotowała mnie do matury, którą zdałem bez problemu. Zrozumiałem o co chodzi z kluczem odpowiedzi, nauczyłem się pisać, a także polubiłem Dziady:) Maturę ustną przetrenowaliśmy na tyle, że bez problemu zbudowałem wypowiedź na maturze.

avatar
Klaudia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 lipca 2015

Pani Ola jest wspaniałą nauczycielką. Przygotowała mnie w dwa miesiące do matury. Jestem bardzo zadowolona, gdyż w ogóle nie potrafiłam pisać wypracowań a z jej pomocą matura poszła mi bardzo dobrze. Ogromnie jestem wdzięczna za pomoc i czas który mi poświęciła. POLECAM w 100 %. Nauczyciel na złoty medal !! :) Dziękuję :)

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 czerwca 2015

Pani Ola jest nieocenioną nauczycielką, ma wspaniałe podejście do każdego dziecka. Uważa i zgadzam się z nią w 100%, że nauka indywidualna to najlepszy sposób na przyswajanie wiedzy. W szybkim tempie przygotowała moją córkę do ehzaminu gimnazjalnego i drugiej młodszej nadal pomaga w nauce języka polskiego. To dla nas ogromna radość poznać takiego nauczyciela. Polecam

avatar
Bartłomiej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2015

Pani Ola to absolutny wzór nauczyciela. Tak powinna wyglądać sylwetka polskiego nauczyciela. Dzięki właśnie takiemu podejściu i zaangażowanie jakie otrzymałem od Pani Oli sprawiło, że nabrałem chęci do nauki a matura zdała się sama. Nie mówiąc o wcześniejszych oporach do tego przedmiotu. A jestem bardzo odporny na wiedzę. DZIĘKUJĘ!!

avatar
Sandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 czerwca 2015

Osoba z ogromną wiedzą i dużym doświadczeniem. Prawdziwy mistrz, prawdziwa pasjonatka literatury. Ola to osoba o szerokich horyzontach. Świetnie przygotowała mnie do matury. Jako jedyna z nauczycielek nauczyła mnie jak pisać wypracowania i spojrzeć na literaturę w zupełnie odmienny od typowo szkolnego sposób. Potrafiła zainteresować, zachęcić i powtarzać wszystko tyle razy ile potrzebowałam. Genialnie opracowała ze mną wszystkie epoki literackie razem z lekturami. Jestem bardzo wdzięczna za cierpliwość i za to że nie pozwoliła zwątpić we własne możliwości. Gdybym miała taką nauczycielkę od początku swojej edukacji matura nie byłaby takim wyzwaniem.

PS. Udziela również świetnych korepetycji przez skype! :)

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 czerwca 2015

Pani Ola to bardzo sympatyczna nauczycielka z ogromną wiedzą, którą potrafi przekazywac w sposób naprawdę ciekawy. Prezentuje różne możliwości interpretowania i analizowania tekstów kultury, daje wiele cennych wskazówek dotyczących różnych zagadnień. Jednocześnie, jest otwarta na wszelkie spostrzeżenia ze strony uczniów odnośnie omawianych tekstów. Lekcje z Panią Olą to sama przyjemnośc. Szczerze interesuje się językiem polskim i potafi zarazic miłością do niego. Naprawdę polecam! :)

avatar
Robert
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 maja 2015

0k

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.