Nina Bednarczyk

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Online
Katowice
Sosnowiec
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Jestem studentką piątego roku filologii chorwackiej na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyłam studia I stopnia (o specjalizacji językowo-kulturowej) z oceną bardzo dobrą i zbliżam się do końca studiów magisterskich (specjalizacja: przekład w komunikacji).

W sierpniu 2017r. w ramach przyznanego przez uczelnię stypendium brałam udział w  46. Seminarium Zagrzebskiej Szkoły Slawistycznej w Dubrowniku. Był to intensywny dwutygodniowy kurs językowy, który umożliwiał nie tylko lepsze poznanie języka, ale także kultury chorwackiej.

Od 2018r. pracowałam w Chorwacji jako pilot wycieczek do PN Kornati. Praca w okolicach Szybenika umożliwiła mi bliższe poznanie tego regionu oraz przede wszystkim języka, nie tylko tego standardowego, ale także jego odmian, dialektów.

W 2019r. brałam udział w wymianie studenckiej – kilka miesięcy mieszkałam i studiowałam w Zagrzebiu. Codziennie uczestniczyłam z zajęciach języka chorwackiego organizowanych przez CROATICUM, byłam w grupie na poziomie językowym C1. Ten intensywny kurs semestralny kończył się egzaminem i przyznaniem certyfikatów potwierdzających osiągnięty poziom językowy.

Wyjazdy do Chorwacji i pomieszkiwanie tam pozwoliło mi poznać ludzi ich kulturę, zwyczaje i tradycje. Były to doskonałe okazje do poznania języka, nie tylko tego literackiego, którego uczymy się na zajęciach czy z książek, ale języka żywego, codziennego, którym faktycznie posługują się Chorwaci.

Nauczam z własnych materiałów oraz chorwackich podręczników. Staram się urozmaicać zajęcia na różne sposoby, by nie ograniczały się jedynie do tekstów z książek. Jak mówią, język nie istnieje bez kultury, a kultura bez języka, dlatego oprócz nauki języka staram się wprowadzać do lekcji elementy kulturowe.
60-minutowe zajęcia próbuję dostosować do potrzeb ucznia oraz jego oczekiwań wobec zajęć.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
Sobota
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2015 - 06.2018
Uniwersytet Śląski
Licencjat
filologia słowiańska
10.2018 - aktualnie
Uniwersytet Śląski
Magister
filologia słowiańska
02.2019 - 06.2019
University of Zagreb
Croatian Language
Kursy i szkolenia
08.2017
46. Seminarium Zagrzebskiej Szkoły Slawistycznej w Dubrowniku
06.2019
Certyfikat potwierdzający biegłość językową (chorwacki C1)
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 1
avatar
Radek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 lipca 2020

Świetnie prowadzone lekcje. Nina jest zawsze doskonale przygotowana merytorycznie i dostosowuje się do wymagań studenta. Trudne zagadnienia są przedstawione w przystępny i ciekawy sposób. Nina jest cierpliwą i serdeczną osobą, zdecydowanie polecam jeśli ktoś chce uczyć się języka w przyjemny ale i skuteczny sposób.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.