Daniel Nicolas Foubert

Ostatnia aktywność:
wczoraj
 
 
Online
Warszawa (Wilanów)
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Bonjour !

Mam na imię Daniel Nicolas i jestem Francuzem w połowie. Spędziłem 25 lat we Francji (w tym studia na Sorbonie) i jestem tutaj od 3 lat. Oferuję naukę francuskiego na każdy poziom: od podstaw, konwersacje, udoskonalanie … Nauka z native speakerem zmniejsza akcent (jest duża różnica) i uczy nie tylko mówić, czytać i pisać, ale jednocześnie rozumieć Francuzów, ich kulturę i się z nimi dogadywać.

 

Moja metoda:

Tworzę dla każdego tabelkę z jego programem, gdzie zaznaczam na zielono to co uczeń wie i na żółto to nad czym ma popracować w najbliższym czasie. W ten sposób widać postępy.

Mam bardzo dużo podręczników od wszystkiego w formacie PDF i rozwiązania na (prawie) każdy problem: gramatyka, koniugacja, reguły wymowy, rozmowa, słownictwo, ortografia, język biznesowy, dyplomatyczny, medyczny + literatura i cywilizacja.

A1 do A2: Stworzyłem swój własny podręcznik na poziom A1 (na podstawie kilku innych) i teraz jestem w trakcie tworzenia A2. Różni się tym, że uważam że jest bardziej trafny niż reszta i że wybrałem teksty, które nie doprowadzają do ziewania. Wszytko jest nagrane i można sobie słuchać teksty oraz listy słów. Udzielam lekcje dla początkujących od tylko 4 miesięcy, ale mój najlepszy uczeń osiągnął poziom A2 już po 2 miesiącach zajęć (1 lekcja tygodniowo).

B1, B2, C1: przede wsystkim rozmawiamy, piszemy krótkie wypracowania, wyjaśniam zasady gramatyczne (razem z ćwiczeniami), daję listę słów/zwrotów oraz błędów do poprawienia.

Francuski biznesowy: głównym materiałem jest opowieść, która się dzieje w dużej firmię międzynarodowej francuskiej i opisuje zwyczaje tego środowiska w języku, którym mówi elita biznesowa francuska. Każda strona jest przetłumaczona na polski.

Piszę co tydzień tekst na temat polityki i handlu międzynarodowego po francusku, z tłumaczeniem na polski, z którego można też się uczyć.

Tematy, które najchętniej poruszam podczas konwersacji: gastronomia, geopolityka, społeczeństwo. gospodarka, historia, literatura, sztuka, kino, muzyka, itp.

 

O języku francuskim i czemu warto się jego uczyć:

Język francuski jest przez niektórych uważany za trudny. Jednak poziom podobieństwa leksykalnego do angielskiego jest około 30%, do hiszpańskiego 75% i do włoskiego 90%. Oprócz tego, Europa mówiła i pisała po francusku od końca Renesansu do drugiej wojny światowej. Sama arystokracja angielska się posługiwała francuskim przez 300 lat od zdobycia Anglii przez Wilhelma (czyli Ryszard Lwie Serce mówił po francuskiej gwarze z Normandii). Francja ma nadal silny wpływ polityczny oraz godpodarczy na świat i jej język jest czwartym najwięcej mówionym na świecie.

 

O mnie:

Ukończyłem licencjat z historii i magister geopolityki na Sorbonie oraz magister finansów w szkole handlowej. Oprócz tego jestem oczytanym pasjonatem literatury Francuskiej. Pracowałem w firmach międzynarodowych francuskich Suez i Mazars na stanowisku Analityka ds. Fuzji i Przejęć.

Teraz prowadzę swoja własną działalność, która polega na pomaganiu Polakom wkraczać do Francji. Świadczę 4 podstawowe usługi w tym zakresie: uczę francuskiego, informuję na temat Francji, doradzam w sprawach handlu międzynarodowego i pomagam w tworzeniu modelów finansowych / szukaniu inwestorów.

Zajmuję się jednocześnie geopolityką: mojego newslettera trójjęzycznego (Eng, Fr, Pl) można czytać na moim blogu Excaliburinsight . com, sporo tłituję (d_foubert), i jestem czasami cytowany w gazetach takich jak Les Échos. 

Lekcje udzielam online na Skypie (nicolasjdfoubert) albo u mnie na Wilanowie.

Godziny: lekcje możliwe od 8 do 23, także w weekendy.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego (518 955 639)

 

Mogę wystawiać faktury.Płatność się dokonuje przelewem na końcu lekcji. Może też być jeden przelew miesięcznie.

Stawka godzinna: 80zł. Inne formaty są też możliwe.

Stawka za pierwszą lekcję wynosi tylko 40 zł.

 

Blog: excaliburinsight . com

Twitter: d_foubert

Skype: nicolasjdfoubert

Mail: nicolasfoubert [małpa] yahoo.fr

Linkedin: Daniel Nicolas Foubert

Facebook: Paris-Warszawa Express

Dostępność

Poniedziałek08:00 - 23:00
Wtorek08:00 - 23:00
Środa08:00 - 23:00
Czwartek08:00 - 23:00
Piątek08:00 - 23:00
Sobota08:00 - 23:00
Niedziela08:00 - 23:00

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Adres zajęć

Daniel Nicolas Foubert
Al. Rzeczypospolitej 31, lok 33
02-972 Warszawa
NIP: 9512527815

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2012 - 06.2015
Sorbonne
Licencjat
Historia
09.2015 - 06.2016
Sorbonne
Magister
Geopolityka
08.2016 - 03.2019
Neoma Business School
Magister
Finanse
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
01.2019 - 06.2019
Suez
06.2019 - 12.2019
Mazars
02.2020 - aktualnie
EXCALIBUR INSIGHT
Pomagam Polakom wkraczać do FR. Świadczę 4 podstawowe usługi w tym zakresie: - uczę francuskiego - informuję na temat FR - doradzam w sprawach handlu międzynarodowego - pomagam w szukaniu inwestorów.

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.