Daniel Nicolas Foubert

Ostatnia aktywność:
2 dni temu
 
 
Online
Warszawa (Wilanów)
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Bonjour,

Mam na imię Daniel Nicolas i jestem w połowie Francuzem. Spędziłem 25 lat we Francji (w tym 4 lata studiów na Sorbonie) i jestem w Polsce od 3 lat. Oferuję naukę francuskiego na każdym poziomie: od podstaw, przez konwersacje, po udoskonalanie…

Nauka z native speakerem nie tylko znacząco zmniejsza akcent oraz ilość błędów, ale jednocześnie uczy rozumieć Francuzów, ich kulturę i się z nimi dogadywać. Tym bardziej, jeżeli native speaker wszystko wyjaśnia po polsku, kiedy jest to potrzebne.

Moja metoda:

 • Tworzę dla każdego tabelkę z jego programem, gdzie zaznaczam na zielono to, co uczeń już wie i na żółto to, nad czym ma popracować w najbliższym czasie. W ten sposób jasno widać postępy.
 • Mam bardzo dużo podręczników obejmujących wszystkie zagadnienia w formacie PDF i udostępniam bezpłatnie wszelkie potrzebne materiały.
 • A1 do A2: uczę przede wszystkim najważniejszych mechanizmów języka w ćwiczeniach sytuacyjnych i omijam wszystko co jest nieistotne. W ten sposób można ze mną osiągnąć poziom A2 już po 2 miesiącach zajęć (1 lekcja tygodniowo) - oczywiście przy regularnej pracy domowej. Od poziomu A2 daję już książki do czytania i dopiero wtedy rozmawiamy po francusku, żeby nie wyrobić sobie złych nawyków.
 • B1, B2, C1: przede wsystkim rozmawiamy, piszemy krótkie wypracowania, wyjaśniam zasady gramatyczne (razem z ćwiczeniami), daję listę słów/zwrotów oraz błędów do poprawienia. Oczywiście daję też dużo materiałów do czytania oraz do słuchania.
 • Potrafię skutecznie przygotować do egzaminów DELF i DALF.

Dlaczego warto się uczyć francuskiego:

 • Francuski jest czwartym najczęściej mówionym językiem na świecie.
 • Nie ma inflacji we Francji, PKB rośnie mocniej niż w Niemczech, bezrobocie spada i francuska gospodarka nie zależy of gazu rosyjskiego.
 • To że francuski jest trudny, to angielska propaganda. W języku angielskim istnieje 11 dźwięków, których można pisać we więcej niż 7 sposobów (!). I zesztą jak już Wam się udało nauczyć się Polskiego, to nie ma sensu narzekać na francuski…
 • Europa mówiła i pisała po francusku od końca renesansu do drugiej wojny światowej. Sama arystokracja angielska się posługiwała francuskim przez 300 lat od zdobycia Anglii przez Wilhelma (czyli Ryszard Lwie Serce mówił po francuskiej gwarze z Normandii).
 • Polska i Francja zawsze utrzymywały silne więzi. Tylko ostatnio sytuacja się rozpadła, ale nie powinno się to utrzymać w dłuższym czasie. O tym napisałem tekst dla kanału YouTube Good Times Bad Times : Geostrategiczne wybory Francji w Europie Środkowej

 

O mnie:

 • Ukończyłem licencjat z historii i magistra geopolityki na Sorbonie oraz magistra z finansów w szkole handlowej.
 • Jestem oczytanym pasjonatem literatury Francuskiej.
 • Pracowałem w firmach międzynarodowych francuskich Suez i Mazars na stanowisku Analityka ds. Fuzji i Przejęć.
 • Mam też inne działalności: jestem geoekonomistą, doradzam w sprawach handlu międzynarodowego i pomagam w tworzeniu modelów finansowych / szukaniu inwestorów.
 • Prowadzę blog MaterialCivilization, sporo tłituję (d_foubert), i jestem czasami cytowany w gazetach takich jak Les Échos albo zapraszany w TVP World.
 • Więcej o mnie na mojej stronie internetowej: ExcaliburInsight

 

Informacje praktyczne: 

 • Lekcje udzielam online na Skypie (nicolasjdfoubert) albo u mnie na Wilanowie.
 • Godziny: od 9 do 22, także w weekendy.
 • Zapraszam do kontaktu telefonicznego.
 • Mogę wystawiać faktury.

Stawka :

 • Stawka godzinna: 110zł.

Dane kontaktowe:

 • Mail: nicolasfoubert [małpa] yahoo.fr
 • Skype: nicolasjdfoubert
 • Strona internetowa : ExcaliburInsight . com
 • Blog : MaterialCivilization . com
 • Twitter : d_foubert
 • Linkedin: Daniel Nicolas Foubert

Dostępność

Poniedziałek08:00 - 23:00
Wtorek08:00 - 23:00
Środa08:00 - 23:00
Czwartek08:00 - 23:00
Piątek08:00 - 23:00
Sobota08:00 - 23:00
Niedziela08:00 - 23:00

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Adres zajęć

Daniel Nicolas Foubert
Al. Rzeczypospolitej 31, lok 33
02-972 Warszawa
NIP: 9512527815

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2012 - 06.2015
Sorbonne
Licencjat
Historia
09.2015 - 06.2016
Sorbonne
Magister
Geopolityka
08.2016 - 03.2019
Neoma Business School
Magister
Finanse
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
01.2019 - 06.2019
Suez
06.2019 - 12.2019
Mazars
02.2020 - aktualnie
EXCALIBUR INSIGHT
Pomagam Polakom wkraczać do FR. Świadczę 4 podstawowe usługi w tym zakresie: - uczę francuskiego - informuję na temat FR - doradzam w sprawach handlu międzynarodowego - pomagam w szukaniu inwestorów.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 4
avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka1/5
19 marca 2023

Nauczyciel przelatuje wszystkie tematy, widać że nie ma podejścia do uczenia. Tempo zbyt szybkie, nauczyciel więcej rozmawia niż uczy.

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 września 2022

Bardzo profesjonalne podejście do ucznia - lekcje dobierane pod kątem zainteresowań oraz profilu kształcenia. Zdecydowanie polecam!

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 września 2022

Do Pana Daniela uczęszczam na konwersacje. Miałam długą przerwę i potrzebuję trochę się rozgadać. Jestem bardzo zadowolona. Pan Daniel prowadzi lekcje konwersacji w ciekawy sposób. Zachęca do mówienia. Ze względu na ogromną wiedzę o kulturze, historii, sytuacji gospodarczej na świecie można z nim porozmawiać na bardzo różne tematy. Jest otwarty na wszelkie propozycje i oczekiwania ucznia. Ma poczucie humoru. Posiada bardzo dużo materiałów dydaktycznych, udostępnia książki i zachęca do czytania. Polecam.

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 września 2022

Zdecydowanie polecam! Nie dość, że Pan Daniel bardzo przystępnie i żywo uczy języka francuskiego, to również przemyca do lekcji sporo ciekawostek z kultury, co jest kluczowe do dobrego zrozumienia i opanowania języka. Uczyłam się francuskiego już w liceum, ale dopiero lekcje z Panem Danielem sprawiły, że zaczęłam żywić prawdziwe zamiłowanie do tego kraju. Po paru miesiącach korepetycji udało mi się zdać bez problemu certyfikat na poziomie B2.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.