Mikołaj Limanówka

Ostatnia aktywność:
3 dni temu
 
 
Online
Wrocław (Rynek)

Mikołaj Limanówka

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/53 opinie
Dla użytkownika Mikołaj Limanówka

O mnie

Gitarzysta i wokalista urodzony we Wrocławiu. W wieku dwunastu lat pierwszy raz wyszedłem na ulicę z gitarą, żeby uczyć się grać i śpiewać od ulicznych muzyków. Na tak zwanym “streecie” grałem przez kolejnych sześć lat, zanim trafiłem do pierwszego nauczyciela instrumentu, czy wokalu. To właśnie na streecie narodziła się nieustająca miłość do blues`a, grania na żywo i szeroko pojętego rock`n`roll`a.

Chcąc się rozwijać postanowiłem dostać się do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Do egzaminów przygotowywałem się pod okiem Patrycji Obary i Karola Jagieła. Zdałem je i rok później zostałem absolwentem pierwszego roku Szkoły Muzycznej II Stopnia, w klasie gitary elektrycznej.

Rozwijam się pod okiem kilku nauczycieli, trenerów. Patrycji Obary i Teo Dumskiego w Wrocławskiej Szkole Śpiewu, od których uczę się szeroko pojętej emocji głosu, rytmiki, zasad i teorii muzyki, fonetyki i interpretacji.

Od strony instrumentalnej i teoretycznej, kształcę się pod okiem Karola Jagieła, od którego zdobywam cały warsztat muzycznych narzędzi.

Aktualnie prezentuję na swoich koncertach akustycznych projekt, zatytułowany “Interpretacje”. Są to własne interpretacje wokalne i instrumentalne utworów, które odegrały znaczącą rolę w moim życiu.

Mówią one o sytuacjach i rzeczach dla mnie ważnych. Stąd pojawił się pomysł, żeby nie próbować powtarzać oryginalnych wykonań i nie robić pokrywek, czyli cover`ów.

Chciałem zagrać i zaśpiewać te utwory zgodnie z tym jakie emocje we mnie wywołują, co dla mnie znaczą i z jakim momentem w życiu się dla mnie wiążą. Chciałem żeby było to autentyczne i szczere. Tak też je przygotowałem. Interpretacje.

Czy jest tak rzeczywiście - oceńcie sami.Do zobaczenia na koncertach,

Mikołaj Limanówka.

Prezentacja video

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2017 - aktualnie
Wrocławska Szkoła Śpiewu
Wokalistyka
09.2018 - 06.2019
Wrocławia Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
Instrumentalistyka Jazzowa
Kursy i szkolenia
04.2019
"Na początku był blues" - warsztaty z Polą Chobot
06.2019
Warsztaty wokalno-aktorskie z Patrycją Obarą i Teo Dumskim
Doświadczenie
12.2018 - aktualnie
Mikołaj Limanówka
Solowa działalność koncertowa, z materiałem zatytułowanym "Interpretacje", doceniona przez festiwale artystyczne takie jak Noc Nadodrza, czy MIASTOmovie.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 3
avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 kwietnia 2020

Od jakiegoś czasu biorę lekcje gry u Mikołaja. Nie wiedziałem czy opcja online będzie dla mnie wystarczająca, myliłem się. Moja gitara nareszcie wydaje z siebie dźwięki i nie są to przypadkowe dźwięki :D Zaczynam świadomie obchodzić się z instrumentem, Mikołaj tego wszystkiego mnie uczy. Jest świetnym nauczycielem. Imponuje mi swoją wiedzą, rzetelnie i wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania. W domu nie nudzę się, dostaję materiały dzięki którym mogę ćwiczyć jeszcze więcej. Jestem antytalentem jeśli chodzi o grę na instrumencie jakimkolwiek, kilka razy na własną rękę próbowałem z tutoriali coś zagrać, ale szybko traciłem zapał i nie miał kto mi tego wytłumaczyć i powiedzieć co robię źle. Teraz sam siebie nie poznaję. Mikołaj dopinguje, świetnie motywuje.
Polecam!!!

avatar
Nikola
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 marca 2020

Bardzo fajne zajęcia , zarówno te na żywo jak i online, Pan Mikołaj wie co robi i jak to przekazać nawet najbardziej wymagającemu uczniowi, na początku myślałam, że się do tego kompletnie nie nadaje, ale prowadzący nie dał za wygraną i dziś jest już całkiem nieźle, za co serdecznie dziękuję i czekam na kolejne zajęcia! :)

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 marca 2020

Chodzę na zajęcia do Mikołaja już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do lekcji online, szczególnie w obliczu YouTube’a i mnogości filmików instruktażowych. Okazuje się jednak, że ma to więcej niż tylko sens – kontakt na żywo, nawet za pośrednictwem internetu, umożliwia stawianie pytań i uzyskiwanie odpowiedzi, wprowadzanie poprawek w momencie popełniania błędów. Dzięki temu nie wyrabiam sobie nieświadomie złych nawyków. Same lekcje są na świetnym poziomie, a praca z Mikołajem jest przyjemnością – tłumaczy mi wszystko na spokojnie i pokazuje rzeczy, które mam zrobić. Wysyła też wszystkie materiały, dzięki którym mogę dalej ćwiczyć już sama, co w obecnych czasach jest zbawieniem – mam zajęcie, które dodatkowo mnie rozwija. Cieszę się, że w końcu trafiłam na dobrego nauczyciela, z którym zajęcia są przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem – bo moje dotychczasowe przygody rysowały się w tym negatywnym tonie.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.