Maciek Arasimowicz

Ostatnia aktywność:
4 dni temu
 
Online
Gdynia
Sopot
Chwaszczyno
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Telefon: 695 714 050 (mam obecnie przynajmniej jedno wolne miejsce).

Drogi uczniu!

 • Czy czujesz stres na każdej lekcji, bo nie nadążasz za nowymi rzeczami z matmy, a tych z poprzednich klas za nic nie pamiętasz ?
 • Jesteś ukierunkowany na inne przedmioty niż matematyka i zadajesz sobie pytanie: „Po co mi to?”
 • Nie czujesz się pewnie przed maturą, testem ósmoklasisty lub innym egzaminem, a na myśl, że możesz go zawalić, skręca Cię w żołądku?
 • Irytujesz się , bo chciałbyś robić inne rzeczy, zamiast ciągle wałkować matematykę – zwłaszcza, że dużych efektów samodzielnej pracy nie widać?
 • Słysząc: “Jak było w szkole?”, najchętniej teleportowałbyś się do swojego pokoju, tylko by znowu nie przerabiać tego tematu?

JEŚLI TAK, BĘDĘ MÓGŁ CI POMÓC :-)

Wyobrażasz sobie, co by się stało, gdybyś w ciągu kolejnych tygodni otrzymał serię pozytywnych ocen ?

Gdybyś nagle zaczął zdawać próbne egzaminy powyżej wyniku , który Cię do tej pory interesował, nie poświęcając przy tym całego swojego wolnego czasu na matematykę?

Na pytanie: „Jak w szkole?” mógłbyś w końcu odpowiedzieć mamie z uśmiechem. Pomyśl, jak dobrze to wpłynęłoby na Wasze relacje?

Czy nie dogadywałbyś się lepiej z rodzicami, gdybyś mógł zawsze przychodzić z pozytywnymi wieściami? Pewnie tak! Nie mówiąc już o tym, że pewnie chętniej sypnęliby groszem na kino ;)

Dostałbyś się na swoją wymarzoną uczelnię . Z pierwszej listy. Z dużym zapasem. Przy czym wynik z matematycznej części byłby Twoją mocną kartą. Po tak fantastycznym starcie byłbyś dużo bardziej pewny siebie, mierzyłbyś wyżej, ukończyłbyś studia lepiej i finalnie otrzymałbyś lepsze oferty pracy .

Jednak nie o samą przyszłość chodzi, a także o to, jak czujesz się obecnie . Mianowicie znacząco zmniejszyłbyś stres związany ze sprawdzianami. Czekając na lekcję przed matematyczną salą, mógłbyś poczuć się dużo bardziej wyluzowany i pomóc kolegom, którzy nie ogarniają ;) Podobnie przed salą egzaminacyjną ;)-

Wreszcie miałbyś czas na rzeczy, o których do tej pory mogłeś pomarzyć. Wreszcie mógłbyś bez kłótni z rodzicami pograć dłużej w Counter Strike’a, obejrzeć serial albo poczytać książkę.

Brzmi to dla Ciebie jak marzenie?

Dlaczego wobec tego do tej pory tego nie osiągnąłeś? Dlaczego być może Twój poprzedni korepetytor nie dał rady?

WYNIKA TO Z 3 BŁĘDÓW:

1. Przede wszystkim ilość materiału wynikająca z podstawy programowej jest za duża , aby można było ją opanować i mieć sporo wolnego czasu dla siebie. Standardowe podejście polegające na próbie opanowania wszystkiego niestety tu zawodzi.Jednak mam na to rozwiązanie. 

Słyszałeś o zasadzie Pareto?

Mówi ona o tym, że 20% jednostek odpowiada za 80% efektów ,np.:

 • np.20% ludzi na świecie ma 80% pieniędzy,
 • 20% uczniów zadaje 80% spośród wszystkich pytań w trakcie lekcji,
 • 20% kolegów z Twojej klasy angażuje się w 80% zajęć dodatkowych. - itd. 

Od początku swojej nauczycielskiej kariery (ponad 7 lat) śledzę wymagania CKE , wytyczne testu ósmoklasisty, podstawy programowe i omawiam arkusze maturalne z egzaminatorami. Wiem, które zagadnienia odpowiadają za większość Twojego wyniku na sprawdzianie, teście 8-klasisty czy maturze. Wiem, które 20% może stanowić 80% Twojego wyniku :-) .

Wiem także na czym się skupić, abyś nie ślęczał nad książkami, a jednocześnie nigdy nie dał się zaskoczyć.

2. Kolejny wielki problem to fakt, że niemal nikt nie pamięta materiału dłużej niż miesiąc po sprawdzianie. Jak sobie z tym poradzić? Długo szukałem odpowiedzi, ale najlepszą znalazłem w: „Harvardzkim Poradniku Skutecznego Uczenia Się”, z którego wynika, iż jedynym sposobem zapamiętania czegoś na trwałe są dobrze zaplanowane powtórki.

Powinny one odbyć się po:

 • 24 godzinach,
 • tygodniu,
 • miesiącu,
 • trzech miesiącach.

Na początku miałem wątpliwości, czy to się sprawdzi, czy to nie jest tylko teoria, ale dzisiaj jestem pewien, że to gwarantuje zapamiętanie wiedzy na stałe .

Będę pamiętał za Ciebie o Twoich powtórkach, gdy zapiszesz się na lekcje do mnie :)

3. Ostatnim błędem, przez który nie rozumiemy matematyki jest fakt, iż jesteśmy w niej za mało biegli .

Rozwiązujemy zadania sporadycznie, mamy braki w tematach z poprzednich klas. Z tym przedmiotem nie da się tak, że nauczymy się jednego tematu. Wszystko się przeplata i materiał ze szkoły podstawowej wykorzystujemy w szkole średniej.

Dlatego jedynym realnym sposobem jest regularne wykonywanie zadań i dobry nauczyciel musi potrafić tego dopilnować.

Nie obiecuję, że będzie lekko, ale uwierz mi, że warto!

KRÓTKO O MNIE:

Mam na imię Maciek i jestem absolwentem kierunku Matematyka, specjalizajca dydaktyczna . Matematyką interesuję się, odkąd pamiętam - już w szkole podstawowej był to mój ulubiony przedmiot. Od początku swojej nauczycielskiej kariery, czyli ponad 7 lat zawodowo pomagam uczniom wyjść na prostą i uzyskać wymarzone wyniki w szkole.

Dysponuję wszelkimi potrzebnymi podręcznikami, zbiorami zadań i arkuszami egzaminów próbnych. Śledzę wymagania CKE , podstawy programowe i omawiam arkusze maturalne z egzaminatorami, co pozwala mi być na bieżąco z materiałem. 

Albert Einstein powiedział kiedyś: “Obłęd: powtarzać w kółko tą samą czynność oczekując innych rezultatów.”, a także: “Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie.” Na moich zajęciach korzystam z tych dwóch prawd.

Jeśli nie zrozumiesz czegoś za pierwszym razem - wytłumaczę Ci to ponownie, tym razem w inny sposób. Lewa półkula Twojego mózgu odpowiada za analityczne myślenie, prawa - za kreatywne. Gdy zachęci się obie te części do współpracy, osiąga się niesamowite wyniki! Właśnie dlatego w swoich metodach nauczania łączę logikę z wyobraźnią - tak, byś efektywnie przyswajał sobie wiedzę. 

W swojej pracy wykorzystuję ciekawe taktyki, skojarzenia, techniki pamięciowe - robię wszystko, co w mojej mocy, by matematyka nie była dla ucznia zmorą, a przedmiotem, który jednak da się polubić - i nie stracić przy tym wszystkich nerwów. Moi podopieczni przychodzą na zajęcia pełni zapału i z otwartymi umysłami - bo wiem, jak skutecznie zachęcić ich do nauki .

Często zdarza się, że uczeń miał w planach przyjść tylko na jedne zajęcia, by powtórzyć materiał przed sprawdzianem - a został na kilka miesięcy, bo tak dobrze nam się razem pracowało. :) Dbam o to, by na zajęciach panowała przyjemna atmosfera. Jestem wyrozumiały, ale i wymagający - bo wiem, że tylko taka postawa przynosi rezultaty. Jeśli będziesz ze mną współpracował i uczył się z lekcji na lekcję – gwarantuję, że osiągniesz sukces

GDZIE I KIEDY MOŻEMY UMÓWIĆ SIĘ NA ZAJĘCIA:

 • lekcje na Skype - prowadzę zajęcia profesjonalnie, z użyciem specjalnego tabletu graficznego, czyli innymi słowy, jestem w stanie rozrysować wszystko "na ekranie ucznia". Zupełnie, jakbyśmy siedzieli obok siebie w jednej ławce ;-)
 • Prowadzę zajęcia indywidualne i w mini-grupkach (2-4os.) w centrum Gdyni
 • Zajęcia mogą odbywać się w stałych lub elastycznych godzinach między 8:00 - 22:00 (pn – sob)

CENNIK

 • Zajęcia na Skype, poziom podstawowy - 50zł/45 min
 • Zajęcia na Skype, poziom rozszerzony - 55zł/h/45 min
 • Zajęcia indywidualne w centrum Gdyni - poziom podst. - 55zł/h
 • Zajęcia indywidualne w centrum Gdyni - poziom rozsz. - 60zł/h
 • Zajęcia w mini-grupkach

Matematyka to królowa nauk, a ja sprawię, że Ty zostaniesz królem - lub królową - matematyki. :)

W przypadku zajęć online, pierwsze spotkanie jest bezpłatne.

Dostępność

Poniedziałek08:00 - 22:00
Wtorek08:00 - 22:00
Środa08:00 - 22:00
Czwartek08:00 - 22:00
Piątek08:00 - 22:00
Sobota08:00 - 22:00
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Gimnazjum
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano
Udzielam korepetycji

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 7
avatar
Wiktoria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 września 2019

Nie ogarniałam kompletnie układów równań i zadań z niewiadomą. Wkurzałam się, że ludzie układający te zadania każą mi obliczać jakieś “x” zamiast napisać po prostu, o co im chodzi. Po co się bawić w jakieś tajemnice! Dziś iksy są dla mnie proste jak dwa dodać dwa. W układach równań też już czaję, o co kaman. Wystarczy wiedzieć, że jest kilka ich typów i umieć zastoswoać któryś z nich. W sumie teraz całkiem lubię te zadania. W końcu je rozumiem! Jak będę miała jakieś problemy z matmą na pewno jeszcze przyjdę na zajęcia!!!
PS: poleciłam Cię mojej psiapsi, którą jest totalną nogą z matmy, wiec pewnie się odezwie. Wytłumaczyłam jej Twoim sposobem te iksy i ona też je ogarnęła, także zabłysnęłyśmy na kartkówce i babka z matmy się zastanawiała, co się stało, że nagle to umiemy. ;>

avatar
Maria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 września 2019

Jestem pod wielkim wrażeniem kompetencji pana Macieja. Mój syn to urodzony humanista – j. polski nigdy nie sprawiał mu problemu, ale matematyka nieraz przyprawiała go o ból głowy. Zdarzało się nawet (i to dosyć często), że robił wszystko, by nie musieć iść do szkoły – a to wszystko ze stresu przed lekcjami matematyki. W te wakacje musiał napisać z matematyki poprawkowy egzamin. W końcu zrozumiałam, że sam sobie nie poradzi i potrzebuje korepetycji. Zaczęłam szukać nauczyciela dla niego i tak trafiłam na pana Macieja. Szybko i sprawnie określił, z czym syn ma problem i zaczęli nadrabiać zaległości. Tomek w końcu wyszedł na prostą, nadrobił materiał i zdał poprawkę! Bardzo polecam.

avatar
Dominika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 sierpnia 2019

Świetny nauczyciel, obeznany w temacie. Ma dobre podejście do ucznia i potrafi zachęcić do matematyki, co wg mnie jest wielkim wyczynem. Żaden z moich dotychczasowych nauczycieli nie dał mi takiego kopa do działania, jak Maciek. Nie krzyczy, nie ma pretensji, jak coś mi nie wyjdzie, nie demotywuje. Tłumaczy przejrzyście i nie muszę sto razy pytać o to samo. Udało mi się zdać poprawkę z matematyki bez problemu! Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 sierpnia 2019

Maciek to super nauczyciel. Dzięki niemu przez rok zrobiłem olbrzymi przeskok i udało mi się zdać maturę z matematyki na 100% podstawa i 84% rozszerzenie. Tłumaczy matematykę w niezwykle prosty i przejrzysty sposób, choć nie oszczędza uczniów, więc roboty jest dużo – zarówno na lekcjach, jak i w domu. Ale nikt nie mówił, że będzie lekko. Jednak za harówkę są efekty – dostałem się na studia – informatykę na politechnice :) Polecam wszystkim zdecydowanie!

avatar
Adrian
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 sierpnia 2019

Świetnie prowadzone zajęcia, widać zaangażowanie nauczyciela i chęć wyjaśnienia niezrozumiałych tematów. Bardzo dobrze przygotował mnie do matury. Bardzo mocno polecam Maćka!!!

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 kwietnia 2019

Maćka poznałam rok temu dzięki przyjaciółce – poleciła mi go, gdy dostałam kolejną jedynkę ze sprawdzianu z matematyki i groziło mi niezdanie do następnej klasy. Na pierwsze zajęcia przyszłam raczej niechętnie, bo nie sądziłam, że ktokolwiek zdoła mnie przekonać do tego przedmiotu. Maciek cierpliwie wytłumaczył mi każde zagadnienie, którego nie byłam w stanie pojąć. Dzięki niemu zrozumiałam, że matma jest całkiem logiczna i wbrew pozorom, da się ją zrozumieć! Za kilka dni piszę egzamin ósmoklasisty – nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem, ale zupełnie nie boję się o mój wynik. Dzięki wielkie, Maćku!!

avatar
Sandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 marca 2019

Zajęcia są rewelacyjne! Od zawsze miałam problemy z matematyką, a kolejni nauczyciele tylko zniechęcali mnie do tego przedmiotu. Teraz wiem, że matematyka może być zrozumiała, dzięki Maćkowi nadrobiłam złe oceny i wyszłam na prostą, a co najważniejsze, przedmiot nie jest już dla mnie czarną magią i nie stresuje się tak przed sprawdzianami. Gorąco polecam!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.