Aneta Małgorzata Jabłońska

Ostatnia aktywność:
13 dni temu
 
Online
Łódź
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

W sprawie wolnego terminu w roku szkolnym bardzo proszę TYLKO o kontakt telefoniczny 510-610-232. Informuję również, iż mimo najszczerszych chęci, niestety nie jestem w stanie przyjąć na moje zajęcia wszystkich chętnych, gdyż dysponuję tylko określoną liczbą miejsc. Rezerwacje przyjmuję TYLKO na rok w przód.

CHEMIA BEZ TAJEMNIC - NAUCZANIE ZE 100% GWARANCJĄ SUKCESU POPARTĄ WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM

UWAGA!!!    Średnia zdawalność chemii na maturze po moich zajęciach kształtuje się na poziomie 85-95%.

Jestem absolwentką Politechniki Łódzkiej (studia magisterskie i doktoranckie). Z ogromną chęcią, zaangażowaniem i cierpliwością, w bezstresowej atmosferze udzielę  PROFESJONALNYCH Z INDYWIDUALNYM PODEJŚCIEM korepetycji na każdym poziomie:

•  SZKOŁA PODSTAWOWA
- prace domowe, kartkówki, sprawdziany, odpowiedzi, referaty
- egzamin 

LICEUM
-  matura rozszerzona wg nowej i starej podstawy programowej
W szczególności zapraszam kandydatów na medycynę , stomatologię , farmację , chemię , biotechnologię i kierunki pokrewne.

STUDIA (kolokwia, egzaminy pisemne, egzaminy ustne, laboratorium, projektowanie szlaków syntez)

- chemia ogólna
- chemia nieorganiczna
- chemia organiczna
- chemia analityczna
- biochemia
- chemia kosmetyczna
- chemia żywności
- chemia medyczna

  • OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY WIEDZY CHEMICZNEJ
  • OLIMPIADY CHEMICZNE

Na każdym poziomie nauczania pomogę w wyrównaniu braków programowych, jak również w nadrobieniu zaległości wynikających z niezrozumienia danego tematu/tematów.
Posiadam doświadczenie w nauczaniu osób w różnym wieku ( praca jako nauczyciel chemii w gimnazjum, liceum, a na uczelni prowadzenie zajęć z chemii ze studentami)
Udzielając korepetycji nastawiona jestem na zrozumienie omawianego materiału , a nie tylko zapamiętanie do bieżącego sprawdzianu, czy tez egzaminu. Zależy mi na tym, aby ta wiedza pozostała w głowach moich uczniów na zawsze.
W swoim zakresie przygotowuję materiały dydaktyczne do zajęć, a od korepetytanta wymagam tylko wypoczętego umysłu oraz pozytywnego nastawienia do zagadnień związanych z chemią :) WSPÓLNIE DAMY RADĘ ;)

KAŻDEMU UCZNIOWI/STUDENTOWI GWARANTUJĘ:
- bardzo wysoki poziom nauczania wg autorskiego programu, który opracowałam w ciągu kilku lat pracy w zawodzie nauczyciela
- doskonałą znajomość podstawy programowej do 2015 r. i od 2015 r.
- autorskie arkusze z zadaniami na różnych poziomach zaawansowania
- niezliczoną ilość materiałów dydaktycznych m.in. testy, sprawdziany, arkusze egzaminacyjne, karty pracy, zbiory zadań, podręczniki szkolne, książki akademickie
- przekazanie wiedzy w sposób uporządkowany, logiczny i przede wszystkim zrozumiały
- wsparcie psychiczne w chwilach zwątpienia ;), zwłaszcza przy refleksjach typu: ojej…jak tego dużo :). Wtedy motywuję i mobilizuję do dalszej nauki, ponieważ jak już wiadomo ,,bez pracy nie ma kołaczy" ;-) 

CZEGO NIE ROBIĘ I NIE TOLERUJĘ:
- nie piszę prac zaliczeniowych
- nie piszę prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich!!! ( tytuł zawodowy do czegoś zobowiązuje)
- nie toleruję spóźniania się (każde zajęcia są zaplanowane co do minuty i muszę zrealizować przewidziany materiał)
- nie toleruję odwoływania zajęć w ostatniej chwili (takie zajęcia są płatne odgórnie)

Czas zajęć to 60 min, 90 min lub 120 min.

W cenę wliczony jest czas zajęć oraz wszystkie materiały dydaktyczne , które korepetytant ode mnie otrzymuje.

CENA DO USTALENIA (70-90zł/ 60 min) W ZALEŻNOŚCI OD POZIOMU, NA JAKIM W CHWILI OBECNEJ ZNAJDUJE SIĘ UCZEŃ.

Tel kontaktowy 0-510-610-232proszę dzwonić i pytać - jeśli nie będę mogła odebrać ( co zdarza się, zwłaszcza jak prowadzę zajęcia ) to na pewno oddzwonię.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :)

PS . Informacja dla osób zainteresowanych - zajęcia odbywają się u mnie, gdyż biorąc po uwagę ilość osób uczęszczających do mnie na zajęcia oraz ogrom materiałów dydaktycznych, którymi dysponuję, powodują, iż nie jestem w stanie dojeżdżać do ucznia z przyczyn czysto technicznych.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
Sobota
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Adres zajęć

Aneta Małgorzata Jabłońska
-
- Łódź
NIP: -

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 18
avatar
Patrycja i Karolina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 lipca 2019

To prawda, że Pani Aneta to najcenniejszy skarb wśród łódzkich korepetytorów z chemii! Tak jak ona potrafi wszystko wytłumaczyć i wyćwiczyć w zadaniach, to drugiego tak profesjonalnego korepetytora to ze świecą szukać :). Jesteśmy przeszczęśliwe, że miałyśmy możliwość trafić pod jej skrzydła, bo o wolne miejsce jest bardzo trudno i czasem trzeba dłuuugo na nie czekać. Dzięki nauce z Panią Anetą nasze wyniki na tegorocznej maturze to 92% i 93%!!! Przerobiłyśmy wszystko to co było w podstawie i jeszcze starczyło nam czasu na materiał nadobowiązkowy, bo Pani Aneta lubi jak wiemy więcej :). Jeśli chcecie osiągnąć swój sukces - to TYLKO Z PANIĄ ANETĄ! My swój osiągnęłyśmy za co ogromnie DZIĘKUJEMY!

avatar
Martyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 maja 2019

Do Pani Anety trafiłam z polecenia, po kilku nieudanych próbach nauki z innymi korepetytorkami. Żadna z nich nie potrafiła do mnie dotrzeć. Oceny leciały w dół, a chciałam zdawać chemię na poziomie rozszerzonym, bo marzył mi się kierunek lekarski. Przyznaję, że nie byłam łatwym uczniem. Pani Anetce bardzo szybko udało się ujarzmić mój ciężki charakter, narzuciła mi zasady naszej współpracy, powiedziała jasno i wyraźnie czego nie toleruje, a co sobie chwali. Z początku byłam sceptycznie do tego nastawiona, bo też nie wierzyłam w siebie, ale dziś, z perspektywy czasu, jestem jej bardzo wdzięczna za to, że mnie poukładała nie tylko chemicznie i matematycznie, ale również życiowo. Wyszłam z matury z uśmiechem na twarzy, a po skonsultowaniu wyników z Panią Anetką, liczę na ponad 90%. Jeszcze raz dziękuję Pani Anetko za anielską cierpliwość i ogrom pracy, jaki Pani włożyła, żebym ja mogła zawalczyć o swoje marzenia. Jest Pani dla mnie największym autorytetem jako człowiek i jako nauczyciel! DZIĘKUJĘ!!!

avatar
Ada
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 maja 2019

Świetny nauczyciel z pasją i ogromną wiedzą. Dostosowuje poziom trudności zajęć do poziomu na jakim jest uczeń za co należy się wielki plus. :)
Zajęcia odbywają się regularnie, odwołuje tylko w naprawdę krytycznych momentach. Jestem bardzo zadowolona, najlepsza korepetytorka na jaką udało mi się trafić! :) Gwarantuję, że będą Państwo zadowoleni.

Tutaj chciałam też serdecznie podziękować za rok wspólnej pracy, mimo nakładu obowiązków na głowie, na zajęcia zawsze przychodziłam z chęcią, uśmiechem i pewnością, że dużo z nich wyciągnę. Świetny człowiek na właściwym miejscu!

Ze swojej strony polecam dzwonić jak najszybciej, miejsca szybko się zajmują, a Pani Anetka nie bierze nadmiaru, żeby skupić się jak najlepiej na swoich uczniach. ;)

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 marca 2019

Zajęcia u Pani Anety oceniam na 6+!!! Pani Aneta to fantastyczny chemik, pedagog i człowiek w jednej osobie!!! Na zajęcia przygotowujące do matury chodziłam ponad rok temu, dzisiaj jestem na moim wymarzonym kierunku - farmacji :) Pani Aneta tak dobrze przygotowała mnie do egzaminu maturalnego, że teraz nie mam problemu z chemią na studiach, bo wszystko układa się w logiczną całość. Pani Aneta nie tylko przygotowywała mnie wg podstawy, ale również rozszerzała większość omawianych zagadnień. Na pierwszych naszych zajęciach usłyszałam: Jak będziesz uczyć się systematycznie tego co przekazuję na każdych zajęciach, to nie tylko dobrze zdasz maturę, ale będąc już na studiach, nigdy do mnie nie wrócisz, bo dasz sobie radę. :) To były święte słowa! Gdyby wszyscy nauczyciele tak wszystko jasno i przejrzyście tłumaczyli...ach marzenia... Pani Aneto pięknie dziękuję raz jeszcze za wszystkie chemiczne chwile z Panią!!! Tego korepetytora polecam gorąco w 100% ze względu na ogromną wiedzę i umiejętność jej przekazania, cierpliwość i uczciwość! Lepiej trafić nie mogłam :)

avatar
Asia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 czerwca 2017

Ogromna wiedza, pokłady cierpliwości, zaangażowanie i wysoka kultura osobista to jedne z licznych zalet Pani Anety. Nie ma takiego zagadnienia którego nie da się zrozumieć, zadania którego nie da się rozwiązać, egzaminu którego nie można zdać - po tych korepetycjach wszystko jest możliwe! Chemia organiczna nagle stała się zrozumiała :) Polecam serdecznie.

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 maja 2017

Chodziłam do Pani Anety przez trzy lata i powiem szczerze, ze gdybym mogła chodziłabym wciąż tylko po to by rozszerzać swoją wiedzę z chemii. Pani Aneta jest bardzo dobrym i wymagającym nauczycielem. Zajęcia są prowadzone w bardzo miłej atmosferze, bez stresu, jednak nie powoduje to żadnego rozleniwienia a nawet jeszcze bardziej zachęca do nauki. Pani Aneta potrafi doskonale ułożyć wiedzę w głowie nie tylko z zakresu liceum ale również studiów. Spowodowała, że pokochałam ten przedmiot tak mocno, że postawiłam go wyżej niż biologię. Na studiach nie odczuwam żadnych braków z zakresu chemii, wręcz bez problemu potrafię się w niej poruszać. Bardzo ważnym aspektem jest to, że Pani Aneta nie tylko tłumaczy, ale również sprawdza wiedzę poprzez ciągłe robienie testów i sprawdzanie wiedzy teoretycznej. To bardzo utrwala wiele zagadnień i pozwala bardzo wysoko napisać maturę. Polecam Panią Anetę z całego serca :)

avatar
Wiktoria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 maja 2017

Polecam wszystkim Panią Anetę. Na zajęciach nie ma czasu na nudę, bo na samym początku dostajemy pakiecik zadań do wykonania. Dzięki zajęciom z Panią Anetą zrozumiałam wiele tematów, ktore miałam źle wytłumaczone w szkole. W ciagu dwóch godzin panuje cudowna atmosfera, a cierpliwość Pani Anety chyba nie zna granic ;) Serdecznie polecam!

avatar
Wojciech
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 maja 2017

Polecam w 100%. Zajęcia prowadzone rzetelnie i w bardzo miłej atmosferze. Chemia z Panią Anetką przestanie być czarna magią.Wszystkie zadania zostały dokładnie omówione. Dużo materiałow i zadań, które sprawiały że nie miałem problemów na sprawdzianach i egzaminach. Jeszcze raz gorąco polecam!

avatar
Krzysztof
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 sierpnia 2016

Zacznę od tego, że kiedyś chemia była dla mnei czymś "dzikim", ale dzięki Pani Anecie, zrozumiałem o co w niej chodzi , i to po 5 latach przerwy!. Co najważniejsze, otrzymałem przepustkę, na studia swoich marzeń. Pani Aneta jest "NIESAMOWITA". Uczęszczałem na zajecia do kilku korepetytorów, jednakże pierwszy raz spotykam sie z takim innym podejściem. Miła atmosfera , wyrozumiałość i wielka dawka wiedzy, która będzie niezbędna w dalszych planach edukacyjnych.
Polecam, każdemu. Gimnazjaliście , studentowi czy licealiście
Jak będzię trzeba, będe zachwalał i polecał wszystkim ;] Gdyż, jak wszyscy wiemy istnieją "nauczyciele" i nauczyciele z powołania. W swojej opini wybieram drugą opcję.

Za całość zajęć wystawiam 6 !!!!

avatar
Paulina, Ania, Marta, Justyna i Asia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 lipca 2016

Zaczniemy od tego, że jesteśmy koleżankami, studentkami UM i PŁ. Do Pani Anety najpierw trafiła jedna z nas z polecenia osoby, która dzięki Pani Anecie zdała egzamin z chemii śpiewająco, potem polecałyśmy Panią Anetę sobie nawzajem. Skutek - wszystkie zaliczyłyśmy kolokwia i zdałyśmy egzaminy za pierwszym razem!!! i to na wysokie oceny :) Pani Aneta jest niesamowitym nauczycielem, profesjonalistką w każdym calu. Do każdej z nas podchodziła indywidualnie, nie uczyła według utartego schematu. Widać było jak bardzo zależy jej na tym, żebyśmy wszystko bezbłędnie zrozumiały, potrafiła wytłumaczyć najbardziej zawiły problem, a do tego umiała nas zmotywować do myślenia jak nikt wcześniej. Bardzo imponowała nam ogromem wiedzy, jaką nas obdarzała :) Pani Aneta to najcudowniejszy nauczyciel chemii, z jakim kiedykolwiek miałysmy do czynienia i jakiego można sobie tylko wymarzyć. Jeszcze raz BARDZO, BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY za przekazaną wiedzę, uporządkowanie jej w naszych głowach, za mega sympatyczną atmosferę oraz za anielską cierpliwość:) Takich nauczycieli jak Pani to ze świecą szukać! Jest Pani bezkonkurencyjna!!!
Podsumowując :
Ilość wyniesionej wiedzy - 6+
Podejście do nas - 6+
Atmosfera - 6+
Lepiej trafić nie mogłyśmy :) BARDZO GORĄCO POLECAMY ZAJĘCIA Z PANIĄ ANETĄ!!!

avatar
Ania M
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 czerwca 2016

Za każdym razem gdy wychodzę od pani Anety czuje że mam wiedzę. Po moich doświadczeniach z korkami naprawdę idąc do pani Anety poczułam ze trafiłam na odpowiednia osobę, która posiada wiedzę a nie siedzi z nosem w książce szukając odpowiedzi. Bardzo bardzo polecam. Przedewszystkim nabrałam chodząc na korki do pani Anety pewności i wiary w to że mogę zaliczyć chemie :)

avatar
Oliwia.K
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 stycznia 2015

W 100% rekomenduję Panią Anetę jako REWELACYJNEGO korepetytora!!! Pani Aneta to przesympatyczna, a przede wszystkim kompetentna i efektywna nauczycielka :) Zajęcia prowadzone są w miłej i bezstresowej atmosferze, zaś wszystkie zadania, nawet te najbardziej zawiłe, tłumaczone są niezwykle dokładnie i zrozumiale. Wiem, co mówię, gdyż wcześniej uczęszczałam na korepetycje do pani, która ze zbiorem w rękach czekała na odpowiedź zgodną z tą na końcu książki. U Pani Anety takiego czegoś nie ma!!! Jestem baaaardzo zadowolona z zajeć z Panią Anetą:) Jeśli ktoś naprawdę chce nauczyć się rozwiązywać zadania i przy tym nie opierać się na utartych schematach, to Pani Aneta jest mu do tego niezbędna:) O drugiego takiego nauczyciela to baaaaardzo trudno :)

avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 września 2014

Efektem korepetycji u Pani Anety są zdane egzaminy, o czym wcześniej mogłam jedynie pomarzyć.
Pani Aneta ma bardzo fajną metodę sporządzania notatek z użyciem kolorów - przez co wcześniej niezrozumiałe wiersze wiązań czy ważne informację robią się przejrzyste i łatwe do zapamiętania.
Wcześniej pobierałam korepetycje od dwóch innych pań i prócz braku efektów dostałam też traumę przed ukazywaniem swojej niewiedzy.
Pani Anecie udało się do mnie dotrzeć i sprawdzić mój stan wiedzy - raz dwa uzupełniając braki.
Jestem bardzo zadowolona z czasu spędzonego z Panią Anetą, udało mi się zaliczyć brakujące egzaminy, a czas i pieniądze nie poszły na marne - gorąco polecam !!!

avatar
Ewa - mama Adama, Marty i Moniki
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 września 2014

Pani Aneta to największy skarb wśród korepetytorów. Nie będę ukrywać, że miałam niezbyt miłe doświadczenia z korepetytorami do czasu, aż koleżanka z pracy poleciła mi Panią Anetę mówiąc, że na pewno się nie zawiodę. Jestem mamą trójki dzieci. Najpierw zaczęłam posyłać na zajęcia do Pani Anety najstarszego syna, który nie mógł poradzić sobie na studiach ze zdaniem egzaminu z chemii organicznej. Podchodził 3 razy i ciągle dostawał 2, a po zajęciach u Pani Anety jego wiedza została oceniona na 4+. Jego radość nie miała końca. Kolejny raz skorzystałam z usług Pani Anety jak moje drugie z kolei dziecko zapragnęło zdawać na kierunek lekarski. W szkole córka miała zaledwie podstawy, a to mnie bardzo martwiło i nie napawało optymizmem. Tym razem również poprosiłam o pomoc Panią Anetę. Córka zdała chemię na poziomie rozszerzonym z bardzo dobrym wynikiem i dzisiaj jest szczęśliwą studentką medycyny. Największe jednak problemy z nauką chemii miała moja najmłodsza córka, która jest dyslektykiem, a dodam, że praca z dyslektykiem do najłatwiejszych nie należy. I tym razem również Pani Aneta stanęła na wysokości zadania, a największym dowodem na to były słowa mojej córki : Mamo, w przyszłości będę chemikiem, ale nie takim zwykłym, tylko takim jak Pani Aneta. Być wzorem dla dziecka to chyba największa nagroda dla nauczyciela, a Pani Anecie życzę takich nagród jak najwięcej. Nie znam osobiście lepszego korepetytora od niej, dlatego też polecam ją w 100%.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 września 2014

Pani Aneta to ,,chodząca encyklopedia’’:), jeśli chodzi o wiedzę z chemii. Jest niesamowitą korepetytorką, z niewyobrażalną pasją, która sumiennie i konsekwentnie realizuje plan nauczania, który zresztą samodzielnie stworzyła, żeby jak najlepiej do nas trafić i żeby KAŻDY temat został dokładnie omówiony, a tego akurat w szkołach brakuje...Pani Aneta to bardzo cierpliwa i życzliwa osoba, która prowadzi zajęcia w bardzo miłej, czasem nieco żartobliwej atmosferze, więc o stresie nie ma mowy:). Jeśli chodzi o materiały, to nie trzeba niczego kupować, bo wszystko co potrzebne otrzymuję się od Pani Anety.

Dzięki Pani Anecie zdałam chemię na poziomie rozszerzonym na 96% !!! i dostałam się na wymarzone studia:).

PS. Pani Aneto! Bartek również bardzo, bardzo dziękuje za wynik 93% !!! Będzie ,,zębologiem’’:P

avatar
Dominika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 lutego 2014

Do Pani Anety trafiłam na korepetycje zupełnie przypadkiem, ale był to najlepszy przypadek jaki mógł mnie spotkać. Po długiej przerwie od wiedzy z chemii organicznej, z moimi małymi podstawami Pani Aneta potrafiła wszystko jasno mi wyjaśnić i przede wszystkim logicznie uporządkować a muszę powiedzieć, że zakres materiału do zdania samych ćwiczeń był naprawdę ogromny. Po ok. 10h korepetycji zdałam bez problemu ćwiczenia i potem parę godzin poświęciłyśmy na przygotowanie do egzaminu i egzamin również udało się zdać bez problemu. Wszystko w bestresowej atmosferze. Gorąco polecam tą przesympatyczną kobietkę :)

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 lutego 2014

Pani Aneta to wspaniała korepetytorka! Po tym jak tłumaczy zagadnienia i podchodzi do ucznia, widac jej profesjonalizm. Przed Panią Anetą nie da się ukryć, że czegoś się nie rozumie:) Jeśli ktoś naprawdę chce się czegoś nauczyć ze zrozumieniem, to lepiej trafić nie można!

avatar
Marcin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 stycznia 2014

Polecam Panią Anetę w 100%! Dzięki tej Pani nadrobiłem ogromne zaległości z chemii. Korepetycje były prowadzone bardzo rzetelnie i z dużym naciskiem na zrozumienie przerabianego materiału.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.